Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fátyol nélkül nem menyasszony...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fátyol nélkül nem menyasszony a menyasszony? Mostanában ilyen megjegyzéseket kapok.

Figyelt kérdés

Nem szeretnék fátylat. Nem illik a ruhámhoz, se a hajamhoz.

Volt, aki rákérdezett, h a kiegészítőkkel hogy állok, s mikor megtudják, h nem lesz fátylam, akkor kínos mosoly ül ki az arcukra. Sőt, már többektől megkaptam, h hülye vagyok, amiért nem lesz. " pedig egy igazi menyasszonynak van fátyla" " hát pedig az kell" " életedben egyszer vehetsz fel ilyet, ne légy buta"" illetlenség fátyol nélküli menyasszoynak lenni" " honnan fogják tudni, h te vagy a menyasszlny, ha nem lesz fátylad?" És hasonlók.

Komolyan elgondolkoztam, h mit tegyek.. De pl egyik ismerősömnek nemrég volt az esküvőlye.. És rá meg minden rá volt aggatv. Nekem meg az sok.. Egy ruha, amihez abszolút mem illene ennyi kiegészítő.. Haalmas habos babos fodros.. Már a ruha magában sok. És akkor még fátyol, kesztyű. Kis szütyő.. És még néhány fenér plüss szív is a karjára volt aggasztva, meg kis tiara a fején.

Miért ilyen nagy elvárás h mindenáron legyen fátyol?



2013. jún. 21. 06:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%

25 ezerért béreltem gyönyörű csipkézett szegélyű uszályos fátylat és csak a baj volt vele.


Próbálni nem adták oda az értéke miatt, a próbafátyol fele olyan nehéz sem volt, így szegény fodrász hiába tervezte meg, hogy majd megtartja a nehezebbet is, a túl vékony és selymes hajamból folyton csúszott ki, ezért egy rakás csattal még jobban rögzíteni kellett, ami szétcseszte a frizurámat. Sajnos nem tudtunk mit csinálni, mert nem a hajam elkészültekor került bele, ugyanis nem lehettem egész délelőtt egy két méteres fátyollal a fejemen, így csak a vonuláskor került bele, amikor meg már késő volt rájönni, hogy nem fog tartani normálisan.


Amúgy a szertartásokon kívül nem is volt a fejemen, pontosan ezért, mert nagyon hosszú volt és kezelhetetlen, és nem vonulhattam a városban azzal a fejemen egyik helyről a másikra. Meg fostam is volna, hogy leér, kiszakad stb.


A városházán ülni kellett ott is elég hülyén jött ki a nagy fátyol, a templomba oldalról kellett bemenni és az úrasztalához venni egy éles kanyart, a kis koszorúslány nem rendezte el, hogy szép legyen, a vendégek közül meg nyilván egy se rohant ki a padok közül, hogy megigazgassa, így ott is csak ott van egy hosszú ahogy esik úgy puffan módon mögöttem/mellettem lévő fátyol.


Nem azt mondom, beállított képekhez jó, de amúgy bánom, hogy annyit kiadtam rá.


Amúgy, ha nem ezt választom, akkor nem lett volna semmilyen, mert nekem a rövidebb fátyol az olyan "gagyi".


Persze ettől nem ment tönkre a napom, ugyanúgy élveztem, nem idegeskedtem, hogy úristen a fátyol, mert nem nagyon zaklatott fel, csak így utólag, ha belegondolok, hogy mennyibe került, mennyit volt rajtam és annak is mi értelme volt, így azért úgy vagyok vele, hogy tök fölöslegesen adtam ki rá egy rakás pénzt.

2013. jún. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
20%

A menyasszonynak nem illik fedetlen fővel lenni.

De nem kell feltétlenül fátyol, főleg nem hosszú.

A fejdísz függ a ruhától is.

Voltam olyan esküvőn, ahol a menyasszonynak egy kis kalapja volt, és azon körbe nagyon rövid fátyol. Vagy a másikon a ruha sima, egyszerű szabású volt, a hajában csak egy tüllel körbevett kis virágcsokor.

A kesztyű viszont hozzátartozik az elegáns megjelenéshez és praktikus is.

2013. jún. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
2-es nem tudom melyik korból jöttél, de van olyan ruha, amihez a kesztyű kifejezetten röhejes.
2013. jún. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
29%

Lehet, hogy nehéz dolog kezelni, fölöslegesnek tűnik, de az egyik legszebb a fotókon. Ráadásul nem a kicsi, hanem az igazán hosszú. Nézz csak szét az arafotók között!:)


Egyébként csak templomban szokta kérni a pap a fátylat, és a stólát!:)

2013. jún. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem amikor az ember végignézi a ruhákata modelleken, nincsen rajtuk csak a cipő, ékszer (szép haj, smink) és a ruha.


Minden kiegesztítő nélkül, nagyon csinosak.


A fátyol csak a szertartáson van rajtad sehol másutt, mert mint az első is írta zavaró.


Viszont tény, hogy van olyan fátyol ami illik a ruhádhoz, mert mind ruhához van illő fátyol.


Ha nem szeretnél akkor nem kell. Ha lesz fatylad, akkor lesz más amit majd mondanak, hogy ez miért nem így, meg úgy...



2. Illik? Illik szüzen is férjhezmenni nem?

Inkább azt mondanám, hogy templomba fedetlen vállal NEM illik menni... De hogy a fejem ne legyen fedetlen? A fátyolnak egészen más a hagyománya, szimboliuma, nem a fedetlenség nem illendősége.


A kesztyű amúgy szerintem is szép, nagyon nem praktikus

az igazi kesztyűről beszélek, nem az egy ujjbeakasztós förmedvényre, (elnézést ha valakinek tetszik)


Zárójelben meghegyezném, hogy nekem lesz fátylam, de illik a ruhámhoz, de füli és nyakláncon kívül semmi kiegészítőm, mert a ruhám csak úgy fog érvényesülni. Nagyon egyszerü , a mellrésztől a csípőig csipkés.


Egy szó mint száz, ha szeretnél találsz a ruhához illő fátylat, mert annyi féle van már, de ha nem szetnél, akkor ne legyen, nem kötelező, a fehér ruha sem köteező, kétlem hogy valaki ne tudna, hogy te vagy a menyasszony, mert annak akkor nincs helye az esküvőtökn:):):):)

2013. jún. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
42%
A fátyolnak nemcsak funkciója, de szimbolikus jelentése is volt, mégpedig a menyasszony alázatát és engedelmességét fejezte ki a vőlegény felé.... Hat ez a mai világban mar nem állja meg a helyet :D
2013. jún. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Tavaly júliusban volt az esküvőnk. nekem sem volt fátylam, meg sem fordult a fejemben. Helyette apró virágok voltak a hajamban, nagyon szép volt. Senki nem hiányolta rólam. Ha nem akarsz, nem kötelező :)
2013. jún. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%

A kőkori válaszadónak: manapság már sem a kesztyű, sem a fátyol nem elvárás - nem is beszélve arról, hogy rengeteg ruhához mindkettő röhejes, túl sok. Manapság egyszerűen más stílusban gyártják az esküvői ruhákat, rengeteg van, amihez már nem illenek ezek a kiegészítők. Változik a világ.


Kérdező, ne aggódj, és ne hallgass ezekre a múltszázadi ismerősökre :)

2013. jún. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Nekem 2 hét múlva lesz az esküvőm, és olyan hajam lesz, amibe nem lehet fátylat tűzni. Én is sok ismerőstől megkaptam, hogy deazmilyenmár?, de engem különösebben nem érdekel. Tudom, hogy az összhatás így is tökéletes lesz, és senki nem lesz azzal elfoglalva a nagy napon, hogy juj, a menyasszonynak nincsen fátyla..

2013. jún. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

Májusban volt az esküvőm. Se fátyol, se kesztyű, se szütyimütyi. Egy gyönyörű, kristályokkal kirakott hajpánt és egy gyöngyös-kristályos díszfésű volt a hajamban. A kettő együtt 8000 Ft-ba került. Nagyszerűen éreztem magam.

Nem igényeltem a fátylat és szerencsére senki nem erőltette, hogy kellene. Ha nem akarod, akkor nem lesz és kész.

Nagyon szépek a szokások, de tényleg csak azért vannak, hogy másoknak lehessenek elvárásai veled szemben.

2013. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!