Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő előtt hány hónappal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő előtt hány hónappal érdemes elkezdeni a szervezést?

Figyelt kérdés

2013. máj. 25. 08:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
12
2013. máj. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes minél hamarabb elkezdeni, a legfontosabbakat - mint helyszín, vőfély, zenekar, fotós - érdemes akár 1-1,5 évvel előtte lefoglalni, mert az igazán jók naptára hamar betelik. Ruhanézőbe november-december tájékán érdemes elmenni, ekkor érkezik az új kollekció, nagy még a választék. A többivel mi tavasszal kezdtünk el foglalkozni, a mi esküvőnk augusztusban lesz.
2013. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mi pont egy évvel előtte kezdtünk neki, így egy hónappal a lagzi előtt már csak 1-2 apró simítás hiányzik. Persze kisebb létszámú lagzit, minimális extrával rövidebb idő alatt is meg lehet szervezni, de mi nagy figyelmet fordítottunk a szolgáltatók megválasztásának és a legkedvezőbb lehetőségek felkutatásának. Sok boldogságot! :)
2013. máj. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, nagyon sokat segítettetek! Akkor amit idén mindenképp kipipálunk az a polgári, templomi szertartás, zenekar, helyszín, fotós!
2013. máj. 27. 07:45
 15/17 Kávétejszín ***** válasza:

Nekünk augusztusban lesz, 90-100 fő.

Helyszín megvan, bejelentkeztünk, meghívókat kiküldtük, ruhámat lefoglaltuk, koszorúslányom ruhája megvan, menü oké, zenekar oké, díszítést mi intézzük, vőfély az egyik nagyon jó barátunk, tanúk felkérve. :)

Hiányzik a vőlegény ruhája, a virágcsokor és a szállásfoglalás a vendégeknek. Azt hiszem, leírtam mindent. :)

2013. máj. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Szia!

Nekünk tavaly volt. 10 hónapig szerveztük, de ha ma kellene csinálnom, nem hagynék rá ilyen sok időt. A lényeg, hogy akármilyen részletesen is próbálod megszervezni az esküvőt, úgysem olyanra fog sikerülni. Bár náunk ugye a család is beleszólt.

A legfontosabbak a vőfély-zenekar-helyszín szentháromság. Ha ezek megvannak, a többi már megy, mint a karikacsapás.

Sok boldogságot! :D

2013. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szezontól függ.


Mi is Kecskeméten szerveztük, nem főszezonra és két hónappal előtte foglaltuk le a helyszínt például. Tortát azon a héten rendeltem meg, ajánlás alapján mentünk el egy helyre. Előtte is járogattunk sütizni, de azok nem jöttek szóba, mert menyasszonyi tortától többet vártam. Kóstoltunk, isteni volt, a cukrász felvilágosított a különféle állványok, díszítések, bevonatok előnyéről és hátrányáról, ez alapján közösen eldöntöttük milyen legyen (nem a legdrágább megoldást ajánlotta) kiszállítás benne volt, így azt se kellett szervezni.


Virágokat előző hét végén. Ruhát is kb. két hónappal előtte választottam ki.


Nekünk a zene meg a vőfély volt a fix, hogy mit akarunk, azokat meg 6-8 hónappal előtte foglaltuk le.


Szerintem nem olyan nagy dolog megszervezni, ha jó szolgáltatókat választasz, akkor sokat segítenek. Meg ugye igényektől is függ én pl. sose voltam ilyen agyon szervezős, hogy mindent az utolsó hajszálig eltervezek és akkor addig megyek míg meg nem lesz az árnyalat.


Nekünk inkább az volt a sok idő, míg a neten nézelődtünk, pl. melyik helyen mit mennyiért ajánlanak.


Amúgy csak pénz kérdés. Odamégy, tetszik, szabad/van, fizetsz és a tiéd.


De tényleg nem volt vészes.


Ruhát próbáltam párat. Egy nagyon megfogott, a kölcsönzős csajnak volt egy jó ötlete hogy tehetjük még hozzám illőbbé, tetszett legyen úgy. Fátyol volt egy ami pont a ruhához készült. Pelerin is volt hozzáillő.

Hajamat, arcomat tudtam mi áll jó, mit akarok, nem kellett szervezni nagyon.


Helyszínt a neten nézegettük, kettőben ettünk személyesen és beszéltünk a megfelelő emberrel. A második mérföldekkel lekörözte az első ajánlatát mindenben, foglalóztunk. A fél órás foglalózás során MINDENT végigvett és megkérdezett az aki intézte a helyszínnél a dolgokat, mindent felírt, javasolt, az előre ajánlott menükből egy tetszett, kivéve egy fogást, ahelyett ajánlott egy másikat, megfelelt. A terem és vendégek száma alapján elmondta, hogy a gyakorlatuk alapján milyen elrendezést javasol, jó volt elfogadtuk, megkérdezte akarunk-e saját dekort, vagy megfelel-e, amit ők készítenek alapból, ezekről láttunk képet, megfelelt, megkérdezte milyen színeket akarunk, meg mit tudom én mindent elmagyarázott megkérdezett, a fél órás megbeszélés végére nekünk az étteremmel mindössze annyi teendőnk volt, hogy majd előtte vagy aznap bevigyük az ültetésről a táblát, kártyákat, ezt is kitették. Ja meg egyszer felhívtak, hogy hány tagú a zenekar, mert ahhoz mérten készítik el az emelvényt. Szóval helyszínnel minden letudva.


Volt a jegyesoktatás. Három alkalom + egy fél órás megbeszélés mi hogy lesz, mit szeretnénk, hozunk-e virágot, vagy ők hozzák, ha hozunk milyen legyen.


Anyakönyvvezetővel is volt egy 25-30 perces beszélgetés a bejelentkezés után, meg befizettük, amit be kell.


Zenéről volt eleve konkrét elképzelésünk egy fél-egy órás beszélgetés keretei között megismerkedtünk, megbeszéltük az igényeket, elvárásokat, ennyi.


Vőfély a zenéből jött ajánlás alapján, szimpatikus volt, neten is tetszett, elmondott minden tudnivalót, mindenre válaszolt, elmondta hogy szokták, hogy jó, mi miért jó stb.


Meghívó kiválasztottuk ami tetszik, neten kértem pár helyen ajánlatot a legkedvezőbbel megcsináltattuk.


Virágok egy autózással három helyre beugrottunk, elmondtuk miből hány kell és milyen ízlésem van, gömb, kevés dísz, fehér stb. papíron kiszámolták, a legnormálisabb (nem feltételen a legolcsóbb) ajánlatúhoz visszamentem megrendeltem.


Ja a vendégfogadást meg intézték a szülők.


Ja meg a fotó, videó. Volt akinek tetszett a munkája, megérdeklődtük szabad-e, az volt, mennyiért, megfelelt, foglalóztunk, ennyi.


Hát kb. ennyi. Nem szerveztük túl, tök jól sikerült, de mi igazából hátradőltünk és élveztük az egészet a szolgáltatók meg tudták a dolgukat és amit csak tudtak már a szervezés alatt levettek a vállunkról. Ez nem is került extrába.

2013. máj. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!