Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha a menyasszony szülei már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a menyasszony szülei már nem élnek akkor hogyan zajlik a búcsúztató?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Felénk nem szokás a búcsúztató, csak a kikérés. De ha nem élnek a szülők, akkor ez is elmarad.
2013. ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben szerintem kihagyják a búcsúztatót/kikérőt. Nem kötelező elem. (Nálunk nem volt, pedig élnek a szüleim, és szuper a kapcsolatunk, de nem éreztük szükségét.) Szerintem mérlegelni kell, hogy mi fáj jobban a menyasszonynak, ha van búcsúztató mondjuk a nagyszülői háznál, vagy ahol nevelkedett, ha fiatal korában haltak meg a szülei vagy egyszerűen ezt kihagyják.
2013. ápr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%

Nekem édesapám halt meg. Nem volt búcsúztatóm, pedig felénk szokás. CSak a férjemnek volt. Lejöttek a házhoz az egész násznép; először kiment egy kislány, aztán a szomszéd öreg néni, majd én. De valami kegyetlen vicces volt. Hiszen a férjem nagyon diplomatikusan mondta a nénire, hogy bár nagyon szép és kedves, de valami fiatalabbra gondolt. A néni válasza az volt: tegnap este nem ezt mondtad!

Röhögött az egész násznép. :D

Tehát én nem szerettem volna búcsúztatót, így nekem ez el is maradt.

2013. ápr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem nem élnek már a szüleim, nálunk nem volt emiatt búcsúztató, csak a nejemnek lánykikérés.
2013. ápr. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Felénk ilyenkor a keresztanya feladata volt a búcsúztató megszervezése, a kikérés mehetett az ő otthonából is, s a leányéból is.

Pótolhatta nagynéni, ángya, vagy nénje (vagyis idősebb leánytestvér) is - de az alaphagyomány a keresztanya volt, bérmakeresztanya is lehetett. Régen nem hagyták ki még árva leány esetén sem. Voltam Csíkban is egy esküvőn, ott is árva volt a menyasszony, a nénikéje és a nagybácsi búcsúztatta.

2013. ápr. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szeritem ez 1 kedves hagyomány, és bárki lehet ak kedves a menyasszonynak
2013. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!