Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akkor most mondjam meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akkor most mondjam meg a virágosnak, hogy menyasszonyi csokor lesz vagy ne? Előre meg kell rendelni?

Figyelt kérdés
Rózsa-frézia gömbcsokrot szeretnék, nem nagyot, csak polgári esküvőm lesz. Mennyi a reális ár? Mondjam meg, hogy esküvőre kell, vagy ne mondjam meg? Tényleg ezresekkel olcsóbb, ha nem mondom meg?
2013. febr. 3. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Ha azt mondod kérsz egy csokrot, ami lehetőleg jó tartós, akkor kerül mondjuk 3500 forintba.


Ha azt mondod esküvőre lesz akkor 10 000 forintba. Te döntöd el, hogy nektek melyik a jobb :)

2013. febr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Én nem mondanám meg, ne rendeld meg túl korán, mert akkor gyanút fog :). Mondjuk 1-2 héttel előtte.
2013. febr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Én max. annyit mondok majd a virágosnak, hogy születésnapra lesz. Én egy kis gömbcsokrot szeretnék.
2013. febr. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%

??

És mégis minek kéne tartós, ha nem esküvőre! Szerintem a virágos háta sem tollas, nem ma kezdte a szakmát! Se ballagás, se egyéb nincs manapság (nyáron se minden héten), szóval kicsit sem fogna gyanút.

Egyébként meg, ezen nem spórolnék - nem azért, mintha amúgy egyik-másik esetleg nem lenne átvágós -, de Te tudod! Inkább legyen kicsit drágább, de tartós és szép, nem napok óta el nem kelt virágokkal, amik (még ha nem is lesz hosszú lagzi) megadják magukat 1-2 óra alatt, ráadásul valamelyest azért jobban ki vannak téve a "hercehurcának", nem csak a vázában kell állnia fél napot...

2013. febr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%

Én megmondanám, de olyan helyen csináltatnám, ahol nem vernek át! Ha bemész egy virágboltba, akkor látod, hogy mennyibe kerül egy szál rózsa, vagy egy szál frézia. Nagyjából azt is átlátja az ember, hogy mekkorát akar, miből hány szál kéne kb. Egy kb árt már kitudsz kalkulálni, mondjuk durván számolj hozzá egy ezrest és abból már egy jó kis csokrot kell hogy kössenek neked.

Ha a kalkuláltnál brutálisabb árat mondanak, akkor megmondod, hogy köszönöd ezt kicsit drágállod, sarkon fordulsz és keresel tisztességes helyet!

Nálunk van egy jó kis bolt ilyen szempontból. Örül a néni a menyasszony jelölteknek mindig. :) Igyekszik a saját képzeletét is beletenni és eddig minden ismerősöm elégedett volt velük. Mindig azt mondja, hogy jó tudni, hogy mire lesz a virág, egy menyasszonyi csokor ne legyen slampos, hétköznapi. Árban viszont nagyon korrekt. Hűtik a virágot az utolsó pillanatig, nem csak levágják a sarokba egy cserépben.


Mindenesetre ha nem mondod el, mindenképpen emeld ki, hogy fontos, hogy tartós legyen és egy napot kibírjon víz nélkül is.

2013. febr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
"És mégis minek kéne tartós, ha nem esküvőre!" pl. februárban valentin napra, márciusban nőnapra, májusban ballagásra. Csak a férjjelöltnek kellene megrendelni. :)
2013. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

#5-össel egyetértek, normális virágost kell keresni.


Én szó nélkül megmondtam, hogy mire kell, így sokkal jobban tudott tanácsot adni, előttem számolta ki, hogy mi mennyibe kerül és a virágok árán kívül alig-alig volt többlet költség (szalagok, stb.)

Ráadásul direkt a ruhámhoz illő rózsát rendelt aznapra, amit nyilván nem tett volna meg, ha "csak úgy" kérek virágot.



DE ha nem akarsz virágos kereséssel vacakolni és jó neked a teljesen átlagos gömbcsokor, ráadásul konkrét elképzelésed van, akkor elmondod mit kérsz és nem kötöd az orrára, hogy mire kell. :)

2013. febr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Sok virágos van, aki eleve a munkadíjjal számolja a menyasszonyi csokrot. Ha ezt nézzük, jobban jársz, ha nem mondod meg.

Viszont, mivel kitűző is kellene a vőlegénynek, és, gondolom, szülő köszöntő csokrokat, netán autó,a sztaldíszt is szeretnétek (még kis esküvőn is), ez úgyis kiderül!

Véleményem szerint neten, telefonon érdeklődj több üzletben, és ahol nincs munkadíj (mint ahogy az én üzletemben sincs :-), elmész, és ha szimpatikus a bolt, ott rendelj.

2013. febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
5-ös vagyok cserép helyett vázára gondoltam :D
2013. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

az enyém úgy volt h aznap reggel elmentem a virágoshoz és kértem 3 fehér rózsából egy körcsokrot

3200.- volt

otthon még körbetekertem a szárát fehér szélles szalaggal és kész is volt .-)


tuti 2x annyiba került volna ha megmondom mire kell

2013. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!