Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 25 ezer Ft egy menyasszonyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

25 ezer Ft egy menyasszonyi csokor?!

Figyelt kérdés

Tegnap kissé lehidaltam, amikor a virágos közölte velem, hogy ha szép, kör alakú menyasszonyi csokrot akarok (megjegyzem: mindenféle csicsás körítés, gyöngyök, tollak, kristályok nélkül, csak a virág) hortenziából, rózsából, 1-2 orchideából, akkor 20-25 E Ft-ra számítsak.

Reális ez az ár? Mellesleg kisvárosban élünk Kelet-Mo-n.

Ja, és Hollandiából hozzák a virágot. Ez mindenhol így van? Mert akkor nem csodálkozom, hogy drága, ilyen messziről... Keressek másik virágost, vagy máshol is ilyen horribilis összegekkel fogok találkozni? Egy rózsa 300 Ft, egy kála 7-800?


2012. aug. 14. 10:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Ha meghallják, hogy menyasszonyi csokor, akkor rögtön többe kerül. Szerintem elég sok. Én magamnak készítettem a csokrot, egy szál rózsa virágpiacon 100-120 Ft, egy szál színes, hosszú szárú kála meg 280 Ft volt. Gyönyörű lett.
2012. aug. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem drága. Én biztos nem adnék érte ennyi pénzt.
2012. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%

Én adtam. Meg is bántam. A hajam majd ki szaggattam... Azért bíztam profira, hogy olyan legyen, amilyet elképzeltem. Erre a külön e célra rendelt fehér rózsa sárga volt. Köszi szépen... a pénzt persze elkérte.

Felé sem néztem többet, és jól elrontotta a hangulatot.

2012. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%
Ez kegyetlen sok! Nehogy elfogadd az ajánlatot! Nézz körül, biztosan van több virágos is a városotokban! Egyébként igen, ha nem mondod, hogy menyasszonyi csokor, csupán annyit mondasz, hogy szeretnél egy nagyon szép csokrot ilyen-ilyen- és ilyen virágból, negyed annyiért megcsinálják, ez tapasztalat! Ha a kála 700 Ft is lenne, akkor 28 db kéne a csokrodba, és 16db rózsa, ha 300-al számolunk durván. Ez abszolút nem reális, csak le akarnak húzni, egyébként a kála is 4-500 Ft/szál felénk, ez az összeg a csillagos eget veri egy csokorért!
2012. aug. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem irreális. Én 15 ezerért kaptam a virágosnál (Bp. környéki) egy menyasszonyi csokrot rózsákból és gerberából+szalag, zöld, rezgők, egy dobócsokrot, 2 kitűzőt és 1 csuklódíszt. Úgyhogy 25 csak a csokorért szerintem necces.
2012. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan az első írja!

Menj el máshova, rendelj máshol, de a világért se áruld el, hogy menyasszonyi csokor lesz.

Ha mindenáron tudni akarja hogy milyen alkalom, mondd, hogy névnapi, vagy nagyidnak stb. Kb. egyharmadát megspórolod, és ugyanolyan szép lesz!

2012. aug. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is drága. Én pont ezért nem hangoztattam, hogy menyasszonyi csokrot szeretnék, csak bementem, kiválasztottam a virágokat, hogy ebből meg ebből a virágból szeretnék egy csokrot. Megcsinálták, kijött pár ezer forintból. Nem egy hű de hatalmas csokorra kell gondolni, de nem is várhattam el a feleségemtől, hogy egész nap magával cipeljen 10 kiló virágot :) A többi virágot pedig (díszítéshez a templomba, lagziban vázákba stb.) csak úgy szálanként vettük meg, nem csináltunk vele semmit még külön.
2012. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
66%

Off:

Nem értem, hogy értitek ezt a dolgot, hogy ne mondja meg, hogy menya csokor lesz? (már többször olvastam) Bár valóban extra költséges a menya csokor, de tudtommal annak a virágait lefújják valamivel, amitől tartósabb lesz a virág, illetve nem hagyományos celofánba, vagy papírban van. Talán valami műanyag valamibe szokták beletenni, hogy ne fogjon a virág. ???

2012. aug. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor szerveztem az esküvőmeg, lecseréltem a dekoratőrt, a virágos és a DJ-t, egyszerűen nem éreztem reálisnak az árat. Kicsit pofátlan volt, hiszen szóban már megegyeztünk és később derültek ki a "mellékköltségek", de nem érdekelt.

És ezekkel igen komoly összegeket spóroltam, ahogy a végén kiszámoltam.

Szerintem is válts!

Az enyém 10000 Ft volt. Szülőköszöntő és autódísz csokrot is onnan rendeltünk. És a kitűzőket/kardíszeket ajándékba adta...

2012. aug. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg,ennyiért mindenféle csicsá csokrot szoktak.


Én nem mondtam meg hogy esküvőre lesz.

Csokrot kértem,és azt mondtam messzire viszem,tegye tartóssá.Gyönyörű rózsacsokrom lett nagyon szép diszitéssel 6ezerből,reggel elhoztuk,hajnalig a közelemben volt,nem hervadt a 35-37 fok ellenére.Majd a kiszáritást is jól birta.


Elsőre más virágosnál megmondtam mire kell a csokor,20 alatt gagyi csokrot se adtak volna...

2012. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!