Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 25 ezer Ft egy menyasszonyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

25 ezer Ft egy menyasszonyi csokor?!

Figyelt kérdés

Tegnap kissé lehidaltam, amikor a virágos közölte velem, hogy ha szép, kör alakú menyasszonyi csokrot akarok (megjegyzem: mindenféle csicsás körítés, gyöngyök, tollak, kristályok nélkül, csak a virág) hortenziából, rózsából, 1-2 orchideából, akkor 20-25 E Ft-ra számítsak.

Reális ez az ár? Mellesleg kisvárosban élünk Kelet-Mo-n.

Ja, és Hollandiából hozzák a virágot. Ez mindenhol így van? Mert akkor nem csodálkozom, hogy drága, ilyen messziről... Keressek másik virágost, vagy máshol is ilyen horribilis összegekkel fogok találkozni? Egy rózsa 300 Ft, egy kála 7-800?


2012. aug. 14. 10:56
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
78%

Akkor ezek szerint engem nagyon korrekt virágosokkal hozott össze a szakmai utam. :) (14-es vagyok) Ők mondjuk nem üzemeltetnek virágüzletet, csak megrendelésre dolgoznak a saját műhelyükben, szóval talán ezért is más a hozzáállásuk.


Ez a bemenni és köttetni egy csokrot játék csak annak jó, akinek mindegy, milyen a csokor, csak szép legyen. :) Ha valaki az a típus, hogy mindenről van elképzelése, jobban megéri rendelni, mert nagy csalódás lehet, ha épp nincs az a virág vagy szín, amit elképzelt. Pl. orchideát sok vidéki virágos nem is tart, mert egyszerűen nincs rá igény. De a polgári esküvőmre, ahol csak pár barát volt jelen, én is így köttettem csokrot, mert tényleg mindegy volt, csak legyen valami a kezemben. Az egyházi esküvőre, amikor az ünnepi vacsora is volt, rendelésre készült a csokrom, mert határozott elképzeléseim voltak.

2012. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
85%

800Ft a kis fioláért amiben a vőlegény virágja van?

Atya ég!


Pici szárral fehér rózsa volt páromnak ,kis fiolában,mindenestül 400Ft volt,és bár lagzi alatt leszedte meg zavarta hogy leeshet tánc közben,még reggelre is frissnek tűnt.

Ahogy a csokrom is,ami 30 rózsaszálból állt és gyöngydiszitésből,kivülről a ruhámhoz való anyag diszitette (azt egyedül én szereztem be,hogy biztosan ugyanolyan szinű legyen mint a ruhám),igy volt 10ezer tavaly

2012. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont olyan, mint az anyák napja, vagy még az Erzsébet-nap, esetleg a Mindenszentek, amikor még hirtelen megdrágul minden virág.


:D

Két virágárus beszélgetett egy hasonló jeles nap előtt a piacon, az egyik mondja, látom, nálad is emelkedtek az árak. Mire a válasz: tudod te is, mikor szedjük meg magunkat, ha nem ilyenkor??

(Csak azt nem vették észre, hogy ott álltam mellettük, mellesleg mindkettőt jól ismerem)

2012. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem mondod meg, hogy menyasszonyi csokor, csak viszel egy képet mondjuk egy gömbcsokorról és azt mondod, hogy anyukádnak lesz névnapjára, akkor negyed annyiba fog kerülni és nem fog kérdezősködni, hogy miért kell gömbcsokor. Nekem a ballagásomkor csináltuk ezt. Nekem megvolt az elképzelésem, hogy milyen csokorral akarok ballagni, én is gömbcsokrot akartam, mert tudtam, hogy mindenkinek az az 5 kilós kálás vagy flamingó virágos unalmas csokra lesz, amitől megszakadnak a ballagás végére, én meg egy kis pici könnyű csokorra vágytam, ezek közül pedig a gömbcsokor a legszebb. De ugye ha valaki ballagások ideje alatt úgy kéri, hogy ballagási csokor, akkor 10 ezreket is képesek elkérni érte. Én meg bementem, mondtam, hogy szombat délelőttre kell egy csokor, mert délben már otthon kell lennem, köszöntjük édesanyámat. 2500 forint volt 5 szál különleges rózsából és rengeteg tömővirágból.
2012. aug. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
76%

" Hülyeség, hogy le lehetne tagadni, hogy a csokor esküvőre készül, egy többéves tapasztalattal rendelkező profit hogy is lehetne átverni? :)"


Milyen érdekes, több ismerősöm is eljátszotta... először a menyasszony ment be, megkérdezte, hogy mennyi ilyen meg olyan virágból menyasszonyi csokor. Volt xxx összeg. Bement egy ismerőse ugyanazért az összeállításért érdeklődni szülinapra: csupán x összeg. Ennyi.

2012. aug. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
100%
Én Szabolcs megyében lakom. Több virágosnál is voltam és végül az egyikkel megegyeztem: egy 15 szálas csokor (7 szál gerbera, 7 szál rózsa) + a kitűző fog maximum 8500-ba kerülni. Azt mondta, az ár módosulhat, csak még akkor nem tudta megmondani, ő mennyiért szerzi majd be a virágot. Nem kértem semmit, csak pár gyöngyöt díszítésnek. Se tüllt, se műanyag csokortartót. Erre elment a párom a virágért, és 10.000-et fizetett egy nagyon pici csokorért, amin elég gagyi gyöngyök voltak, a rózsa nem az volt, amit én kértem, hanem kisebb, de végülis szép volt. De nem ért meg 10.000-et! Nem lehet eltitkolni, h esküvőre lesz, ha kell kitűző, szülőköszöntő, stb. Meg a nagyinak nem olyat kötnének úgysem, mint egy menyasszonynak, hanem nagyisat.
2012. aug. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nem volt tartósítva semmivel, kinevetett, mikor rákérdeztem, h csinálnak-e ilyet!
2012. aug. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Köszi a rengeteg választ!

Nem nagyon tudom, mitévő legyek ez ügyben... Ugye nem csak a menyasszonyi csokorról van szó. Nekünk is belejátszik még csomó más virág, ami kell a lagziba.

Csak ez a menycsokor vágta ki nálam a biztosítékot. Olvasgattam itt korábban ilyen témában, és írtátok akkoriban is, hogy 8-12E Ft között már gyönyörű, nagy csokrokat csinálnak, szép virágokból, nem csak szegfűből meg krizantémból... Erre mikor benyögte nekem a nő, hogy alsó hangon 20 egy szép csokor...?!

És a legrosszabb amúgy a dologban az, hogy mindemellé mogorva és bunkó volt a nő. Pl mikor megpendítettem neki, hogy minden más menyasszonytól azt hallottam, 12E-ból is kijön ám egy csokor, azt mondta, hogy: persze, de akkor ő mondja meg milyen virágból, és nekem nem lehet beleszólásom...

Azt hiszem, az lesz a megoldás, hogy megkérem a dekorosunkat, hogy beszéljen a másik virágosával. Mert bánja a fene, ha az is ugyanannyiból hozza ki az összes virágot, mint ez, de legalább legyen már kedves, az Isten szerelmére! Szolgáltató, azon kellene lennie, hogy a vevő kedvére tegyen, erre bunkózik meg hülyének néz... Na, hát bekaphatja XD

Szóval vagy másik dekoros lesz, vagy megveszem én a virágokat külön, és a dekoros megköti (ő is ért hozzá vmennyire). Az biztos, hogy ezzel a nővel nem dolgoztatok. Senki ne nézzen madárnak.

Köszi még egyszer :)

2012. aug. 14. 19:14
 29/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem 5 ezerért csinálták gyönyörű fehér rózsából, gyöngyökkel és tudták, hogy menyasszonyi csokor. Azt hiszem 7 szál volt. Gyönyörűszép marokcsokor lett, igaz a virágos azóta bezárt...
2012. aug. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk most volt az esküvőnk.Képet vittünk,hogy milyen színű rózsát szeretnénk a menyasszonyi csokorba.Nem volt probléma,tökéletes árnyalatot kaptam.Az összes virág nekünk 27 ezer forintba került.Ebben benne volt: menyasszonyi csokor,két kitűző,egy csuklódísz,egy oltárdísz és három szülőköszöntő csokor.

Nem titkoltunk semmit és reálisnak tartottuk ezt az árat.

Kedves menyasszony:25 ezret biztosan nem adnék csak a menyasszonyi csokorért!

2012. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!