Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi motiválja az embereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi motiválja az embereket hogy megházasodjanak?

Figyelt kérdés
Honnan tudják biztosan hogy soha többé nem fognak másba beleszeretni vagy másra vágyni a férjükön/feleségükön kívül?
2009. aug. 15. 10:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
És szerintem anélkül az érzés nélkül, hogy ő az igazi és mással soha nem tudnál lenni, ne házasodj meg, mert ha ilyesmit nem érzel, talán tényleg nem ő az igazi. 5 év elég hosszú idő, hogy az ember átgondolja ezeket a dolgokat. Ha nem is akartok házasodni, de tudjátok, hogy milyen a kapcsolatotok. Talán nem ő az igazi neked vagy lehet, hogy a te felfogásod más a házasságról, de az, amit utána írtál, hogy bármikor megismerkedhetsz valaki mással mutatja, hogy nem vagy nagyon elkötelezve.Egy házasságban nem lehet így gondolkodni.
2009. aug. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igazából szeretek nagyon flörtölni,és így is elég rossz hogy sokszor el kell utasítanom helyes pasikat,azért mert vele vagyok...:(( Pár évig bírom ezt de hogy egész életemben?? Na ne...

27 vagyok.Egyébként mondom,szeretem,de már nem szerelemmel hanem inkább mint barát.Emberileg nagyon fontos nekem.Mit csináljak? Csak a barátom nem akar lenni.

2009. aug. 17. 09:19
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked még tényleg nem szabad megházasodni. Ezt most nem bántásból írom, csak az alapján, amit leírtál. Én most fogok házasodni, és azért tesszük, mert mi valóban úgy gondoljuk, hogy meg van a MÁSIK. Persze, benne van a pakliban, hogy nem tart örökké, de mi még most ezt gondoljuk. Aztán meg majd meglátjuk. Ha állandóan attól félnék, hogy elesek, akkor fel sem kelnék. Ez egy bizalom, hogy azért megyek hozzá, mert vele szeretném leélni az életem,ahogy ő is azért vesz el, mert ő meg velem szeretné. Nem szeretném, ha azt mondaná, hogy azért nem veszlek el, mert lehet, hogy egyszer elválnunk. Ha már most így gondolja, akkor egyáltalán miért is vagyunk együtt. Hát én ezért megyek férjhez.
2009. aug. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy később változni fogsz. Mikor gyereket akarsz, nem valószínű, hogy ilyen leszel...korral változni fogsz. De addig ne menj férjhez, amíg nem vagy 100%-ig biztos, hogy kibírod flört nélkül. Eljön majd az idő, csak mindenkinek máskor...lehet, hogy picit később érő vagy az ilyesmiben, de amúgy nem vagy elkésve, nem vagy kifutva az időből. És a barátodat nem zavarja, ha flörtölsz másokkal? Vagy ő is ilyen felfogású és végülis ez egy nyitott kapcsolat?
2009. aug. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én tuti nem házasodtam volna meg, ha így éreztem volna..szóval szerintem te még nem vagy kész a házasságra, de idővel az leszel. Mindenki más. Nekem szingli koromban sem hiányzott a flörtölés, így "jól viselem" a házasságot. Ha az van veled, aki szeret és te is szereted, más nem kellhet...nem lehet, hogy a párod nem becsül meg eléggé és ezért akarod más férfiaktól is hallani, hogy tetszel nekik?
2009. aug. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem tudja hogy flörtölök,de ezek ártatlan kis dolgok csak. Nem csalom meg.Egyébként megbecsül,semmi gond ezzel.Csak kell az önigazolás.

Viszont előfordult már hogy egy másik pasi iránt olyan vágyat éreztem,amit iránta még az elején sem...na ezért írom azt amit irok

2009. aug. 17. 09:36
 17/19 Kovács Pál ***** válasza:
100%

Lehet beszélni arról, hogy a házasságok fele válással végződik, meg hogy öt év után kihűl a tűz... De aki csak ezekkel foglalkozik, annak nem is lehet soha felhőtlen a boldogsága. Aki folyton azon agyal egy kapcsolatban, hogy jaj, vajon meddig tarthat még, annak sokkal rövidebb is lesz a kapcsolata. Figyelembe kell venni mások példáját, de nem szabad általánosítani, vagy hosszútávú következtetéseket levonni belőle. Minden szerelem, minden pár egyedi, és csak ők mondhatják meg, meddig tarthat ki a szerelmük, senki más. Ha valakivel össze akarsz házasodni, és érzed, hogy ő az igazi, plussz már kipróbáltátok az együttélést, akkor soha ne kérdezd meg, hogy :"Na jó, de mi van ha...?" Nincs ha! "Ha" az akkor van, ha majd tényleg bekövetkezik valami, ráértek akkor foglalkozni a problémákkal, ha már jelentkeztek. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy meggondolatlanul

bele kell vágni mindenbe, csak annyit, hogy ne rettentsenek el a jövő problémái. Általában az ember egy házasságban akkor kezd el másvalaki után vágyakozni, ha az adott kapcsolat már nem működik. Nagyon fontos, hogy a problémákat ne söpörjük a szőnyeg alá, mindig mindent beszéljünk meg a párunkkal, legyünk vele őszinte, mert együtt könnyebb megoldást találni. Aki a szőnyeg alatt tartja a gondjait, abban egy idő után úgy felhalmozódnak, hogy végül más személyek válnak vonzóbbá a számára. Ha megházasodsz és másvalaki iránt fogsz vágyakozni, akkor az az együttes hibátok, amit meg kell beszélnetek.

2009. nov. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2009. nov. 30. 23:21
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy látja, tapasztalja maga körül, hogy ha az ember felnő, önállósodik és értelemnszerűen társat keres. Mert az egyedüllét - akárhány éves is az ember - csak egy átmeneti állapot lehet. Van, akinél persze ez is "örökké" tart, de valószinű ő sem igy tervezte. Van egy régi közmondás, ami ide is illik: "egységben az erő". A fizikai, a lelki, s még a szellemi is. Ja, és persze: párosan szép az élet! Azt pedig, hogy soha nem fogunk másba beleszeretni nem tudjuk, hanem érezzük és hisszük. Enélkül még házasodni sem szabadna.
2009. dec. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!