Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi motiválja az embereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi motiválja az embereket hogy megházasodjanak?

Figyelt kérdés
Honnan tudják biztosan hogy soha többé nem fognak másba beleszeretni vagy másra vágyni a férjükön/feleségükön kívül?
2009. aug. 15. 10:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Egyszerűen éreztem, hogy sosem tudnék a férjem nélkül élni, mert nem tudom elképzelni, hogy bárkivel is jobban érezném magamat. Boldoggá tesz. Mi motivált? Hogy össze akartunk tartozni.
2009. aug. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

szerintem egy embernek szerelme tetőpontján eszébe se jut, hogy valaha is mással legyen

így vagyok ezzel most énis :)

2009. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Minket az motivált, hogy eljutottunk arra a pontra, hogy gyereket szeretnénk. És bár manapság ehhez házasság sem kell, mi ragaszkodtunk a hagyományokhoz, illetve mivel a párom külföldi, sok dolgot könnyebbé tesz a papír. Azóta van már 4 gyerekünk, úgyhogy jól döntöttünk, mert imádjuk őket (és egymást)! :)
2009. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Döntés.

A szerelem csak egy dolog.

Mi eldöntöttük, hogy együtt fogjuk leélni az életünket. Szerelemben, jóban, rosszban. Egy gazdaság, egy scsalád, egy szövetség.Ennek hosszú a kifutása, az élet meg rövid.

Lehet hogy másra fogunk vágyni. De az csak egy érzés. Nem kell mindenkivel összeházasodni, akit megkívánok, nem igaz? Sőt, meg sem kell kapnom. A házasság több(többrétű, sokoldalú) ennél. És komolyabb dolog. Nem csak a szarelemre házasodunk, hanem élet-társat választunk. Kísérőt itt e földi létben. Hamar elrepül! Én már azon izgulok, hogy a következő életünkben is együtt legyünk!

Ha másra vágyunk majd, meg fogjuk beszélni, hogy szíthatnánk fel a régi tüzet.

Nem kell mindent megkapni, mert többet vesztessz a másik oldalon.

2009. aug. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15%
a hagyomány. a vallás hozta be ezt a hagyományt, ennek eredménye hogy a szerelemtől elvakulva sokan 20 éves korukban vagy előbb összeházasodnak, aztán csodálkoznak ha valamelyik fél félre k*r.
2009. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Na most a vallás meg a hagyomány nem olyan buta dolog! Ellenkezőleg. Ha ezt mondja a vallás, meg a hagyomány, akkor lehet benne valami, nem? Évezredek tapasztalata nem biztos, hogy elvetendő!
2009. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

ne csak erre koncentrálj már, hogy "régi meg ez is meg az is mongya". Eleve a vallás hagyomány. A vallásgyakorlók ritkulnak, de a hagyomány megmarad, mivel nem minden ember(sok) tudja hogy annyiból is ellehet intézni a dolgot hogy aláírsz egy papírt a hivatalban. Nem. Isten színe előtt a templomban. A legtöbb ember fejében ilyen kép van a házasságról. Szóval ne mond, hogy "a vallás meg a hagyomány" mert esetünkben a kettő ugyanaz.

A társadalom és természet mindig változik, szóval azt kijelenteni ilyen egyszerűen, hogy "eddig is így volt maradjon is így mert nem buta dolog", nem valami bölcs.

Valamilyen tenger melletti faluban például hagyomány delfint ölni(vagy cápát, nem emlékszem) pedig rohamosan fogy az állomány, de ők nem hajlandóak lemondani róla, mert hát a hagyomány.

Lehet benne valami, igen. Minél behatóbb elemzésnek vetjük alá őket annál nagyobb hülyeségnek tartjuk - a mai világban. Régen időszerű volt, az lehet, de elavultak. Szerintem. Akkor is összetartozik ember, ha tudják egymásról hogy szeretik egymást és egy házban laknak.

2009. aug. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
értem.Csak mert én 5 éve járok a pasimmal és bármennyire is szeretem meg jól érzem vele magam,nem akarok hozzámenni. De összeköltözni se. Nem szeretném lekötni magam,mert bármikor megismerkedhetek valakivel,aki még jobban fog esetleg tetszeni vagy beleszeretek és akkor nézhetek...:D Nem?
2009. aug. 16. 15:08
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

a Párom mellett egyszerűen tudtam, hogy senki más nem kell. Ő a lelkem másik fele.


van egy mondás "ne azzal kösd össze az életed, akivel együtt tudsz élni, hanem avval, aki nélkül nem"


egyszerre szerelem, szeretet, ragaszkodás, döntés a házasság.

2009. aug. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez neked meg a párodnak így van jól, akkor ezzel nincs gond. Csak akkor van probléma, ha már az egyik fél akarna házasodni a másik meg nem. Nem tudom, hogy hány éves vagy. Fiatal vagy? Mert ha tizenéves, fiatal huszonéves (esetleg harmincas) talán épp ezért nem akarod még lekötni magadat, de ez később változhat. Egyszer majd meg akarsz állapodni, amikor gyerekeket akarsz stb (bár van, aki akkor sem házasodik, de ez mindenkinek a magánügye). Mondjuk, tőlem az a gondolkodás, hogy "mi lesz majd, ha" és "mi van, ha találok jobbat", messze áll, mivel épp azért vagyok a férjemmel, mert tudom, hogy sosem találhatnék jobbat nála. És mi van, ha úgymond találkozol egy jobb emberrel? Otthagynál érte egy 5-10 éves kapcsolatot? Csak azért, mert abban a pillanatban jobbnak tűnik? Mert én biztos, hogy nem és nem azért, mert félék lépni, hanem nem lehet csak így eldobni x évet, ha jó volt. Akik egyik kapcsolatból átugranak másikba, gyakran megütik a bokájukat, aztán már késő szánakozni meg közben tönkreteszik a volt párjuk életét is. Egy új, induló kapcsolat talán izgalmasnak tűnik, de 5 év után az is laposabb lesz. Szerintem nem az a megoldás, hogy 5 évente cseréljük a partnert, hanem azt kell elfogadni, hogy a szerelem változik és ezzel nincs semmi baj, sőt! Aki úgy szeret, hogy nem első felindulásából esik neked, az szeret igazán, mert már nincs ott a rózsaszín köd.
2009. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!