Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen sorrendben csináltassam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen sorrendben csináltassam meg a papírjaimat? Miután megjött a személyim kell csináltatnom, vagy a többihez elég az ideiglenes személyi ig is? Melyik mennyibe kerül? Hová kell elmenjek TAJ, adókártyát csináltatni?

Figyelt kérdés
Békés megyei vagyok. A TAJ- és az adókártyát személyesen menjek intézni vagy elég ha levélben leírom mi változott és mellékelem a régi kártyáimat? A bankkártyámon is meg kell változtatnom a nevem? Ez mennyibe kerül? Úgy hallottam hogy a kártya éves díja. Az mennyi?
2009. aug. 4. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Először személyi-lakcím. Aztán TAJ, adó - mindkettőt intézhetes levélben is, ha kitöltöd a onlapokon található formanyomtatványt, illetve mellékeled az új személyid fénymásolatát. A bankkártyát nem kell lecserélni, de a bankodban jelezned kell a névváltozást. Ez nem kerül pénzbe, szintén egy formanyomtatványt kell kitölteni. A következő kártyádat már az új nevedre állítják ki.
2009. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kicsit merész dolog nem kicseréltetni a bankkártyáját, ugyanis ha nem azon a néven van a kártyája, mint ami a személyijében van, akkor az bankkártyával való visszaélés. Még ha az övé is. Azt is cseréltetni kell. (Főleg ha Kis Jolán volt, és Nagy Zoltánné lett...)


Persze nem igazán lesz gondja belőle, ha nem cserélteti, hiszen használni ugyanúgy tudja. Én csak azt mondtam el, hogy ezzel mit kockáztathat.

2009. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!