Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csináltatnom kell-e új útlevel...

Csináltatnom kell-e új útlevelet, ha nem a férjezett nevem, henem a leánykori nevem szerepel benne?

Figyelt kérdés
Tavaly csinálattam mikor nászútra mentünk, de akkor még jó volt mert a személyimben is leánykori név volt.De időközben azt megcsináltattam és most nem tudom, hogy az útlevelet is kell-e. Nem bánnám ha nem, mert nincs egy éves.
2009. máj. 4. 12:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha megváltozott a neved, akkor csináltatnod kell új útlevelet, mert a régi már nem érvényes. Megcsinálhatják, hogy nem engednek ki az országból régi útlevéllel, vagy nem engednek haza külföldön, ha látják, hogy nem egyeznek meg az adatok. Tavaly ezt nekem így mondta az okmányirodában a hölgy, mert ugyanez volt a dilemmám. Új útlevelet kellett csináltatnom újabb 10 000 forintért, nekem is egy éves volt a régebbi (az is 10 évre szólt).
2009. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Ezt nem értem. Ha tavaly csináltattad az eskövő után, akkor miért a leánykori nevedre csinálták? Hiszen a házassági anyakönyvi kivonaton már a férjezett neved volt, nem is csinálhatták volna más névre.

És igen. Ha nem ugyanaz a név van benne, akkor kell újat csinánod abban az esetben, ha pl. amerikai vizumot kérsz vagy olyan helyre mész, ahová a személyi nem elég. Elvileg egyszerre a kettőt úgysem használod, igy nem nagyon derülne ki, hogy más név van benne.

2009. máj. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a lánykorival járok külföldre,mindenhol azt mondták,hogy érvényes!
2009. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért a leánykori nevemre állították ki mert akkor még leány voltam. Nászútra kellett az útlevél és azt természetesen nem az esküvő után csináltattam meg , mert mi esküvő után egyből nászútra mentünk.

Köszönöm a válaszokat.

2009. máj. 5. 06:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!