Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyen szituációban még tűrjek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen szituációban még tűrjek vagy lelépjek?

Figyelt kérdés
nem tudom, hogy mit tegyek és mi a helyes... párommal régóta együtt vagyunk.. megkérte a kezemet, azóta eljegyeztük egymást, volt egy kis családi rendezvény is.. most tervezgetjük a lagzit is, hogy jó lenne hamarosan.. viszont mostanában nagyon fura lett a kapcsolatunk.. több a feszültség, a veszekedés, kevesebb az együttlét, a beszélgetés.. és van egy dolog amitől nagyon félek.. ha nagyon összeveszünk valamin ami általában hülyeség, akkor párom azt vágja a fejemhez, hogy adjam vissza a gyűrűket és kalap kabát.. menjek amerre látok.. milyen hozzáállás ez? és valóban hülyeségeken veszekedünk mert másnapra már semmi sincs.. és ha ő így áll hozzám, akkor mi lesz, ha gyerekünk lesz? azzal fog fenyegőtzni, hogy elveszi a gyereket ha veszekszünk? nagyon csúnya dolognak érzem ezt a részéről.. a másik dolog meg az, hogy félek nagyon összekötni vele az életemet.. de ez csak azóta van, mióta megtörtént az eljegyzés.. lehet, hogy ez a dolog is rájátszik, de nem tudom.. szeretem, ő is szeret, megbízunk egymásban, sok midnenen keresztül mentünk már.. és jó együtt.. de ilyenkor.. és a másik dolog meg az is, hogy ő nem igényli a sexet, a romnatikát, semmit.. mégha kezdeményezek sem.. és sokszor vágyakozom másra.. soha nem csalnám meg, csak a fejemben járkálnak a dolgok.. és sokan azt is mondják meg éreztetik hogy nem illünk össze. sem belsőleg sem külsőleg.. lehet, hogy ez csak egy tipikus félelem mert összeakarom kötni az életemet valakivel? azt nem tudom hogy ő mit gondol, de sokszor elvan merengve, nem figyel rám, szétszórt.. de nem beszél ezekről a témákról.. mi lehet a gond? valakinek van tapasztalata vagy véleménye? előre is köszönöm! 29/N
2012. jún. 22. 19:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! igen, én is gondoltam már rá, hogy ilyenkor visszaadom a gyűrűt... és meglátjuk, hogy mi lesz.. de ahogy ismerem, többé nem kellene keresnünk egymást.. és nem akarom elveszíteni, csak valami megváltozott.. és igen, tényleg jó lenne egy nagyot beszélgetnünk, amivel meg is próbálkozok mikor jó kedve lesz.. és az utolsó válaszoló: én is pont erre gondoltam.. hogy megbánta, hogy megkért és így szeretne változtatni... csak ő gyáva vagy fél hogy bármit is mondjon vagy bármit is tegyen... sokszor ez az érzésem nekem is.. akárhogy is lesz, de mindenképpen nagyon köszönöm a sok jó tanácsot, igyekszem átgondolni a válaszokat és a véleményéket hiszen sokszor egy úgymond "kívülálló" fél látja meg a lényeget...
2012. jún. 22. 20:48
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A "tűrjek vagy lelépjek?" rosz kérdés. Helyette a "megpróbáljam helyrehozni, vagy lelépjek?" sokkal értelmesebb. Hozzátéve azt is, hogy "ha megpróbálom helyrehozni, akkor hogyan?"


Azt kell látnod, hogy ami veletek történt, az természetes. Nem mindenkivel van így, de sokakkal. Az eljegyzés, és az esküvő tervezgetése a tudatalattitokból előhozza a gondolatokat, hogy biztos jó-e ez nektek. Bizony előjönnek a hibák, a veszélyek. Ez a kapcsolatotok próbája. Kivülálló felelősségteljesen nem mondhatja meg neked, hogy szkítanod kell vagy helyrehoznod. Legfeljebb abban nyújthatunk segítséget, hogy találhatjátok meg ti magatoknak a választ.

Egy tanácsot szivesen adok, ami segíthet abban, hogy megtaláljátok a visszautat egymáshoz, vagy rájöjjetek, hogy legjobb, ha most váltok szét. Keressétek meg egymás szeretetnyelvét! Nagyon sok kapcsolat bukik azon, hogy az egyik fél (vagy mindkettő) szereti a másikat, de a szeretetét "a maga módján" (értsd a saját szeretetnyelvén) fejezi ki. Holott akkor lenne igazán hatékony, ha "a másik módján" tenné. Ha az ember nem kap szeretetet a saját szeretetnyelvén, akkor úgy érzi, mintha egyáltalán nem kapna: szeretethiánya lesz, és ennek tűnetei a kellemetlen szurkálódó természet, vagy a bezárkózás. A dologban az a nehéz, hogy közben a másik fél nem érti, hogy mi a baj, hiszen folyamatosan adja a saját szeretetét az ő szeretetnyelvén. A szeretetnyelv nem személyiségtípus. Nem lkátszik az ember viselkedésén, mi a szeretetnyelve. Legfeljebb abból lehet következtetnmi, amit mond, meg ahogy a különböző szeretetmegnyilvánulásokat elfogadja. Az 5 szeretetnyelv:

1, keves szavak. Dicséret, elismerés, bókolás.

2, minőségi idő. Közös programok, tartalmas beszélgetések.

3, ajándékozás.

4, figyelmesség. Kiszolgálkás, munkák elvégzése.

5, testi kontaktus. Simogatás, ölelgetés, érintés.

Mind az 5 jó dolog, de mindenkinek van egy kiemelten fontos, aminek a hiánya megőrjíti. Általában az ember mások felé is ezzel akarja kifejezni a szeretetét, holott sokszor nagyon rossz fogadókészséget talál. Természetesen mind az 5-höz van az embernek valamilyen viszonya, a saját szeretetnyelven kívül a másik 4 sem azonos fontosságú.

Gondold végig, mi a sajátod, és találd meg a párodét. Akár meg is kérdezheted tőle. Aztán törekedj, hogy az övét elégítsd ki. Figyeld meg, hogy fog változni a viselkedése.

2012. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!