Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek, ha ez esküvőtök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha ez esküvőtök előtt 2-3 héttel váratlanul meghalna a nagypapátok?

Figyelt kérdés
Nehezen mozgott, így nem is valószínű, hogy jelen tudott volna lenni, de mégis váratlanul történt. Minden meg van szervezve, lefoglalózva. Nagyon-nagyon szomorú vagyok, de úgy érzem, hogy ő nem szeretné, ha lefújnánk.
2012. jún. 13. 18:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Kisebb, szolidabb esküvőt tartanék, de nem halasztanám el.
2012. jún. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Fogadd részvétemet, nagyon sajnálom!


Hogy én mit tennék? Nem fújnám le az esküvőt, hisz ez ma már nem úgy működik semmilyen szempontból, de nem csapnék nagy dínom-dánomot. Értesíteném a közeli rokonokat és a barátaimat, hogy legyenek tekintettel családi gyászunkra, és ne várják el, hogy a lakodalom minden pillanata móka és kacagás legyen. Ők megértenék, a többiek meg nem érdekelnének annyira, hogy mit szólnak.

Ha templomi esküvő is lesz, a lelkészt/papot meg lehet kérni, hogy pár szóban emlékezzen meg a nagyapáról...


Sok erőt kívánok, és ne jöjj zavarba, ha az esküvődön sírnod kell majd emiatt!

2012. jún. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
szerintem se szeretné. gondolom te sem. a pampogó nagynénik és egyéb álszentek csőrét meg be kell fogni és szépen egybekelni. a papi biztosan boldog lenne, ha láthatna benneteket.
2012. jún. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
43%
Az esküvőt és a vacsorát nem fújnám le. De utána a mulatozást igen. A vendégekkel közölném az okot is.
2012. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%

Semmin sem változtatnék.

Nem hiszem, hogy ő azt szeretné, ha a halála vágná tönkre életem legnagyobb napját. Esküvő ez, nem halotti tor. Vagy ha nagyon magam alatt lennék, akkor inkább későbbre tolnám.

2012. jún. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
56%

#6, ez a legálszentebb, ömámító szöveg, amit ilyenkor mondani lehet: "biztos ő is azt szeretné, hogy legyen dínom-dánom."


Egy jóérzésű ember nem tud mulatni, akkor sem, ha az elhunyt kifejezetten követelte volna a halála előtt.


Azok, akik ilyen duma mögé bújnak, azok magasról tojnak a halottra. Jó ürügy, hogy mégis legyen buli.

2012. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%

Amikor a férjemmel az esküvőnk lett volna, a nagy nap előtt 1 héttel meghalt a férjem papája. Szintén nagyon beteg volt, nem lett volna jelen.

Ennek ellenére mi elhalasztottuk.

Én nem akartam egy olyan esküvőt, ahol a fél család gyászol. Senki nem kért erre, nálam ez elvi kérdés volt. Nálunk is minden le volt szervezve, de nekem ezt diktálta a lelkiismeretem is. És valószínűleg én sem éreztem volna jól magam, ha megtartottuk volna.

Mellesleg a temetés csütörtökön volt, szombaton meg tartottuk volna az esküvőt? Á, nem.

Szerencsére mindenki megértette, így semmilyen foglalót nem buktunk. 9 hónappal az eredeti dátum után tartottuk az esküvőnket.

De a te esküvőd, te érzed. Ha neked így is megy, akkor ne fújjátok le. Meg persze azt is meg lehet érteni, ha anyagilag nagyot buknátok ezen.

2012. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
39%

Lefújnám, egyértelmű.


Esküvőt meg amúgysem tartanék "buliból" soha

Parádézni a parádén kell, sima polgári aztán kész, az amerikai álmokat meg hagyom a tengeren túl.

2012. jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Mi biztos nem fújnánk le, mert külföldi esküvő lesz..

Viszont megkérnénk a lelkészt, hogy emlékezzen meg a nagypapáról, utána pedig az esküvői vacsorán is mondanék róla egy beszédet.

2012. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
56%
a tószt róla is kell, hogy majd szóljon. megadni neki a tiszteletet.
2012. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!