Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meghívó címzések?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meghívó címzések?

Figyelt kérdés

Bajban vagyok azt illetően, hogy hogyan is kellene megcímeznem az esküvői meghívókat.

Két megoldás világos:

1. Ahol egy háztartásban élnek a szülők a gyerekekkel, ott úgy lesz feltüntetve: MEGHÍVJUK ÖNT ÉS CSALÁDJÁT. Ebbe akkor a szülők és a gyerekek tartoznak bele.

2. Ha házaspárról van szó, vagy komoly kapcsolatban lévőkről, akkor: MEGHÍVJUK ÖNT ÉS PÁRJÁT.

És mi van azokkal, akik egyedül vannak jelenleg? Vagy a párjukat nem ismerjük egyáltalán (mert mondjuk nagyon friss még)? Ilyenkor is illik felajánlani, hogy hozzon magával vkit, és mondjuk így címezni: MEGHÍVJUK ÖNT ÉS KÍSÉRŐJÉT...?

Ilyen tekintetben afelől aggódom, hogy vadidegen embereket is elhozhat 1-2 ember, akiknek (nagyon rondán mondva) semmi közük sincs hozzánk. Pl egyik bnőm bátyja elég rossz arcú srác, csak látásból ismerem (a vőlegényem meg sehogy sem), és célozgat rá a bnőmnek, hogy ő szívesen eljönne bnőmmel az én lagzimba - merthogy bnőm meg elvált, most nincs senkije.

Vagy folyamodhatunk "bunkóbb" megoldáshoz, és írhatjuk azt a meghívókra, hogy: meghívjuk Önt - és kész. Ez nem illetlenség?



2012. jún. 12. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Túl kombináljátok. Nálunk vasárnap délután voltak másod unokatesómék lakodalomba hívni. A meghívón ez állt: "Kedves Családunk és Barátaink!" Mivel mindenkihez személyesen mennek el hívni, így el tudják mondani kit hogyan szándékoznak meghívni. Pl.: az én családom most így néz ki: Szüleim+én+Párom lakunk együtt (egyenlőre) + vannak Tesómék, akik már elköltöztek. A meghívó átadását követően, leszögezték, hogy ebbe természetesen a Tesómék is beletartoznak, viszont, ők most nem esnek útba, külön hozzájuk nem mentek be. Tehát ezt el tudjátok mondani személyesen. Szerintem felesleges ennyi féle meghívó.
2012. jún. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én névre szólót írtam mindenkinek. persze picit időigényesebb volt, de nem vész. több okból döntöttem emellett. egyrészt nem fogom lemagázni a gyerekkori barátaimat, szűk családomat, mert meghívom őket az esküvőmre. másrészt azt sem akartam, h pl. az unokatesóim soha nem látott "éppen 2 hete aktuális és még 5 napig biztosan az lesz" lovagjaikat elhívjam. számomra ők idegenek, sosem láttam őket. ezért a meghívó így volt címezve: Kedves xy! akinek persze simerem a párját, azokat együtt hívtuk, pl Ági és István. ha családról volt szó, akkor felsoroltuk a keresztneveket, beceneveket. nekem vhogy így állt össze a kép ezügyben. nem szeretem a személytelen dolgokat.
2012. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Jöhetnek még, mert ezekkel némileg okosabb lettem, de még mindig elég tanácstalan vagyok.

Ti hogy csináltátok a meghívókat, illetve mit gondoltok a a kérdésben felvetett problémáról?

2012. jún. 12. 17:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kétféle meghívónk volt: Önt és családját és Önt. Akik egyedülállók, és nem ismerjük a szüleiket, vagy nem közeli velük a viszonyunk (ők a barátok és kollégák voltak nagyrészt), ilyen meghívót kaptak. Akiket pedig családostul vagy a párjukkal vártuk, azok kaptak Önt és családját. Senki nem értette félre, és egy barát/kolléga sem hozta el az anyukáját vagy az apukáját. :-) Ne bonyolítsátok túl, én is azt mondom. Amikor odaadjátok, akkor úgyis rá fognak kérdezni, ha nem biztosak benne (nálunk is volt ilyen kérdés, mert unokatestvérem akkor jött össze előtte két héttel az éppen aktuálissal, és kérdezték, hogy jöhet-e. Mi megmondtuk, ha még az esküvőkor is együtt lesznek (három hónap múlva volt), akkor igen, de ha szétmennek, és másikkal jön össze, akkor nem, mert azért vadidegenekkel nem annyira szeretnénk ünnepelni.) Egyébként olyan megoldás úgysincs, ami valaki szerint nem illetlenség. Ne kombináljátok túl!
2012. jún. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi mindenkinek személyre szólót írtunk.
2012. jún. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!