Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagyon lenéznének, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon lenéznének, ha nem hagyományos esküvői ruhában lennék?

Figyelt kérdés

Augusztusban lesz az esküvőnk. Sajnos az utóbbi hónapokban nem várt kiadásokkal kellett szembesülnünk, ezért az esküvő költségeit is nagyon le kell vinnünk.

Az egyik dolog amivel szeretnék spórolni, az esküvői ruha. Nagyon drágán lehet kölcsönözni is, de varratni is. Én mindig soknak tartottam ennyit kiadni egy ruhára, amit csak egy nap veszek fel, és nem is nagyon tudom magam elképzelni tiszta fehér ruhában.

Ezért arra gondoltam, hogy felveszek egy szép hosszú ruhát, ami csinos, elegáns, de nem esküvői, és nem is fehér. Ez azért lenne jó, mert egyrészt sokkal olcsóbb, mint egy esküvői, ráadásul a későbbiekben is fel tudnám venni alkalmakra, bálokra, így nem egy napra "pazarolnám" azt a rengeteg pénzt.


Ilyesmire gondoltam pl. [link] (Nem feltétlenül pont ilyen, csak hogy értsétek körülbelül mire gondolok.)


Szerintetek nagyon ciki/gáz/furcsa lenne, nagyon lenéznének miatta, hogy nem "rendes" esküvői ruhában mennék férjhez?

A párom támogatja az ötletet, ezzel nem lenne gond.


2012. jún. 6. 16:55
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, azt hiszem, a sötét hosszú ruha (nem menyasszonyi) mellett döntök. :)


Többen ajánlottak olcsó esküvői ruhákat, vagy olyan fehér ruhát, amit később is fel tudok venni. Igazából alapból nem rajongok a fehér ruháért, szóval később biztosan nem venném majd fel. Meg amúgy sem ragaszkodom a menyasszonyihoz, akkor sem ha viszonylag olcsó, közben egyre inkább tetszik a gondolat, hogy veszek/varratok egy szép új ruhát, amit még többször felvehetek és nem kell egy nap után visszaadni/eladni/"leselejtezni".

2012. jún. 6. 20:22
 22/30 anonim ***** válasza:
81%

Szeretek én is praktikusan gondolkodni,de a menyasszonyiruhámat,mindegy,hogy milyen ruha,többet nem húznám fel nyilvános alkalomra.Az esküvői képeket boldog-boldogtalan látja,ha ezután valakinek a keresztelőjére vagy mások esküvőjére,bulijára felvenném az akkor menyasszonyként viselt ruhát,az nem lenne jó érzés,mintha visszaidézném vele a nagy napot.Az akkor volt szép,ütős és tündököltem benne,utána ezt csak egy "egyszerű" ruhává degradálni nem tudnám.

Ha már mindenképpen hasznot szeretnék szerezni a ruhából,akkor eladnám és az árán vennék olyan estélyit,amit később felvehetek bárhova.

2012. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem is teljesen tökéletes! :) sok boldogságot!
2012. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
61%
Én egy ekrü estélyiben leszek. Nem érdekel, kinek tetszik, kinek nem.
2012. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
56%
Miért másokra gondolsz a te esküvődön? Azt veszel fel amit akarsz. A vendégek meg majd felveszik a sajátjukon amit ők akarnak. Amúgy semmi probléma nincs ezzel a ruhával!
2012. jún. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
41%

Nyugodtan vedd fel a kiszemelt ruhát, ez Ti napotok! :)

Sok boldogságot!

2012. jún. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nagyon szép ez a ruha, polgárira tökéletes, templomira viszont nem illő se a színe, se a kivágása miatt. Esetleg Vaterán vannak jó árban szép ruhák, de csak olyat vegyél, amit a volt menyasszony árul, mert rengeteg az után gyártott szemét. Tehát, ha csak műtermi kép van egy ruháról, az bármennyire is szép, és olcsó, nem egy komoly garancia! 24N
2012. jún. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
22%

Utolsó: nem lesz templomi.


Szerintem nem kell ezt az esküvői ruhát ennyire túlmisztifikálni. Miért ne lehetne felvenni később? Az csak egy ruha. Nem degradáljuk azzal, ha mondjuk felvesszük utóbb egy keresztelőre vagy ilyesmi. Régebben, amikor még nem volt ez az iszonyú pazarlás, hogy esküvőre külön ruha, a nők az ünneplőjükben mentek férjhez, legfeljebb a kiegészítők voltak különlegesek. Vagy készíttettek egy új ruhát, de azt utána ünneplőnek hordták. Nincs ebben semmi.


Ahogy nem a ruha teszi az embert, úgy az esküvő napját sem az teszi különlegessé, hogy miben vagy. Hanem az, hogy ránézel a párodra, és azt mondod neki, hogy "igen, veled, örökre".


Én magamnak valami fehéret vennék, de egyre jobban hajlok az alternatív megoldások felé, pl. nadrágkosztüm, rövid, egyszerű ruha... Viszont én egyébként is fehérben szeretek járni, aki nem szereti, vagy nem áll jól neki igazán, annak minek? A fehér egyáltalán nem is előnyös mindenkinek...

2012. jún. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

22-es vagyok. Lehet,hogy túlmisztifikálom az esküvőt,de számomra minden ünnep fontos és meg szoktam adni a módját.Jó érzés akkor másképp teríteni,más pohárból inni,mást főzni és enni,csinosan felöltözni.Minden ünnepnek megvan a maga hangulata,illata,kellékei.Nem kell sok és nem kell,hogy drága legyen,de különböztesse meg ezt a napot a többitől.

Az esküvőről azt szokták mondani,hogy ez életed legszebb napja.Ezért készülsz rá hónapokig,választasz ruhát,zenét,díszeket.A lényege nem fog változni akkor sem,ha farmerban maradsz,de jót tesz a léleknek,ha ezt az alkalmat kiemeled a többi közül.A menyasszonyiruha az ünneplőruhák közül a legfontosabb,hiszen ebből a napból nincs több,ez az ünnep csak egyetlen egyszer fordul elő egy életben (jó esetben).Ha utána azt felveszem valaki ballagására azzal egyszerű ünneplőruhává degradálom,ami bárhol,bármikor bevethető.Szerintem ennél többet jelent.Akinek nem az úgysem érti.

2012. jún. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 loorien ***** válasza:
Gyonyoru a ruha, nagyon jo valasztas!
2012. jún. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!