Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez meg milyen új szokás, Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez meg milyen új szokás, Ti mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
Mostanában hallottam nagyon sokszor, hogy az ifjú párnak nem pénzt, vagy ajándékot adnak, hanem sorsjegyet. Vagy odaadják becsomagolva, vagy a lagziban a menyasszony nyakába akasszák felfűzve a sorsjegyeket. Én nagyon le voltam döbbenve ezen.
2012. máj. 26. 00:53
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
65%
Én voltam olyan esküvőn is, ahol kitöltött lottószelvényeket adtak az ifjú párnak, és volt közöttük 4-es találat is. Szerintem jó móka.
2012. máj. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
64%

nem esküvő, de nekem a körmösöm postásként is dolgozik és mindig van nála sorsjegy eladásra. Egyszer nem tudott visszaadni a bankjegyemből és felajánlotta, hogy sorsjegyben ad vissza. A csíkból böktem párat, hogy azokat kérem.

3000 Ft értékben "vettem" és 15 rugót nyertem rajta. Előtte talán életemben egyszer sorsjegyeztem, de most nagyon bejött :)

Mondjuk ő is mondta, hogy a kollégái néha vesznek maguknak is és van egy szerencsés kezű, aki mindig a jegyek árának többszörösét nyeri vissza.

2012. máj. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
70%
Ajándék helyett még nem hallottam, de az éjféli menyasszony/menyecske tánc bedobós összegét már mi is váltottuk ki így, ez volt a pár kérése. Erre szerintem nem olyan rossz ötlet, mert nem minden családnak van az ajándékon felül több ezer Ft-ja, hogy táncolhasson a menyasszonnyal.
2012. máj. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%

Sokszor, olvasom, hallom, h a sorsegyek/lottószelvények árának összértékét sem nyerik vissza a párok. Akkor meg már minek a lutri?

Miért kapna mindenki haszontalan dolgot egyébként is, v mondaná a pár, h sóher az, aki 10ezret adott? Vagy listát csinál arról, h mit szeretne vagy ad egy fehér borítékot és mindenki szépen anoním beleteszi a pénzét.

Nővéremék esküvője nem volt hagyományos és ők ajándékot és pénzt sem kértek. Meglepődtek, mikor kaptak egy rakat kaparóst. Nővérem azt hitte, h viccnek szánták, hiszen ő imádja őket. Én világosítottam fel, h mostanában ez szokás. Összeszámolva kb 20ezret érhetett, de 3ezret nyertek vele.

Párom anykája külföldön szervezett esküvőket. Ott az a szokás, h a pár kiszemel egy boltot, ahonnan szeretne kapni valamit és a boltvezetőnek leadnak egy listát a tárgyakról, amit szeretnének. A meghívottaknak elküldik a bolt adatait, akik a lista alapján vagy megvesznek egy tárgyat v egy drágább darabba többen beszállnak a pénzzel.

2012. máj. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%
én is itt olvastam először róla, szerintem semmi kivetnivaló nincs benne. akinek nincs annyi pénze, hogy nagy ajándékokat vagyen, v nagyobb összeget adjon, az visz 1 halom sorsjegyet és simán lehet, h nagyobb összeget nyer vele a pár. jó kis kapargatós másnap :) nekem bejön.
2012. máj. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
21%
1-2 embertől okés,de ha már eteti,itatja,zenét szolgáltat nekik az ember,akkor azért azt valamiféleképp honorálni kell,nem is ajándékokkal,hanem pénzzel.Mindenki ezt várja,nem "sorsjegyeket",amiknek a felét úgy se kapargatják le,mert a nászéjszakán nem az a program,meg szerintem utána se..
2012. máj. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%
honorálni kell? és pénzzel? érdekes... ha én vkit meghívok nem azért teszem, h honorálja... milyen már ez.
2012. máj. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%
én nem szeretem azokat a lagzikat ahol ezt a szép eseményt ócska búcsúvá torzítják
2012. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
57%
Voltam olyan esküvőn, ahol a pár a menyasszonytáncba kitöltött lottószelvényeket kért. Ez azért jó a násznépnek, mert kevesebbe kerül mintha pénzt dobnának, nem terhelik őket annyira. Ők nyertek vele egész jól, na nem annyit, mintha mindenki pénzt dobott volna, de nekik sem volt kellemetlen, hogy az ajándékon felül még tovább terhelik a násznépet. Szerintem jó ötlet amúgy.
2012. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem új szokás, a mi községünkben már vagy 15 éve így van (pest megye). Sokkal jobb, mert a sok sorsjegyből több pénz összejön, mint amit a násznép adna a fiatal párnak.
2012. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!