Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ebben a helyzetben mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben a helyzetben mikor házasodnátok meg? (lent)

Figyelt kérdés

Páromnak mérnöki diplomája van (1 villamos Bsc,1 gépész Msc folyamatban), én is mérnöknek tanulok, tehát az anyagiak úgy gondolom számunkra nem lehetnek problémák.

3,5 éve együtt vagyunk, én nagyon családcentrikus vagyok, benne most kezd kialakulni a saját szerető családra való igény.

A kérdésem arra vonatkozna, hogy ti csak akkor rendeznétek az esküvőt, amikor már mindketten befejeztük a tanulmányainkat, és összegyűlt valamennyi tőke, vagy a házasság intézménye nem anyagiaktól és életkortól függ, hanem a ténytől: örökre együtt akartok maradni, és ezt hivatalossá is akarjátok tenni.


Persze családalapítás csak a megfelelő anyagi biztonság után jöhet szóba, de az esküvőt is csak ebben az esetben tartanátok meg?


Beszélgettünk már róla a párommal, idén még biztos nem tartanánk meg, de mondjuk ha most nyáron eljegyezne, utána nyáron meglehetne tartani? Mit gondoltok? :)

21/L


2012. ápr. 23. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Saját eset: mi orvostanhallgatók vagyunk, és még a tanulmányok alatt fogunk házasodni. A házasság nálunk nem anyagiak függvénye, annyi spórolt pénzünk van, amiből tudjuk finanszírozni álmaink esküvőjét, lakás már eddig is adott, szóval az esküvő nincs diplomához kötve :) Én a helyetekben már az egyetem alatt házasodnék, a baba pedig majd jön, amikor már stabilak az anyagi körülmények.
2012. ápr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Én viszont nem.26 éves vagyok, szóval korban csak egy kicsit idősebb.Az esküvőm jövőre lesz.

Tudom, hogy klisé azzal lebeszélni valakit, hogy még nagyon fiatal.....de ti még nagyon fiatalok vagytok.Én életemben nem gondoltam volna, hogy ez az 5 év, az egyetem, stb. annyi minden rejtenek, mind a történésekben, mind pedig a személyiségfejlődésben.Nézd, ha egyetem végén házasodtok, még az is bőven korai, de kérlek 21 évesen ne, ne, ne.

TUdom, hogy az igazit találtad meg.......és ha két év múlva bármi történik ami miatt nem így gondolod?Történetek tömege történt mellettünk, hogy évfolyamtársak, barátok, együtt élnek, egyetem végén összeházasodnak, mert ők bizony összetartoznak, ők a nagy ők....nem is gondolnád, vagy 12 párból aki ilyen volt egyetlen egy maradt együtt és házasodott össze.Az életetek ebben a fázisában annyira de annyira felesleges elkapkodni.Ha együtt maradtok, akkor pár év múlva is tökéletes az időpont, ha nem, miért lennél 25 évesen elvált nő?Meg ne siess,had udvaroljon még, ez az időszak már nem jön vissza, ne légy korán asszony, az annyira öregíti az embert mentálisan.

2012. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

látom valaki lepontozott, nem én voltam!

maximálisan megértem amit mondasz, az én környezetemben is rengeteg ilyen példát látok, igazad van abban, hogy ha szeretjük egymást, akkor 5 év múlva is szeretni fogjuk.


Viszont az orvostanhallgató párral is egyet értek, főleg, hogy nekik gondolom nincs sok választásuk, vagy most, vagy majd kb 10 év múlva, mert se idejük, se energiájuk nem lesz gyakornokként (na meg ha Mo-n élnek, akkor pénzük se..)

2012. ápr. 23. 13:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Házasság után össze is fogtok költözni? Úgy, hogy nincs önálló kereseted? Nem biztos, hogy ez jó ötlet.
2012. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Akkor házasodnék,ha egy évig minimum együtt tudtunk élni :)


Szóval előbb költözzetek össze,utána jöhet az eljegyzés és az esküvő is,persze ha van már stabil állásotok is.Diploma ide vagy oda...

2012. ápr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én csak mondjuk egy év együtt élés után házasodnék. De ez én vagyok.


Ha ti korábban szeretnétek, hajrá :-))

2012. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Diplomától és anyagiaktól függetlenül nem házasodnék 21 évesen. Én biztosan nem lettem volna alkalmas rá, és gyakorlatilag felmérhetetlen változásokon mentem át 21 és 26 éves korom közt. Óriási hiba lett volna akkor a hasonló egyetemi kapcsolattal összekötni az életem. Pedig pont úgy gondoltuk, mint ti most.
2012. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nem mondanám, hogy egyetemi kapcsolat, én 12-es voltam, amikor összejöttünk, ő akkor már javában egyetemista volt, egyébként laktunk már együtt fél évig, és a kapcsolatunk legszebb időszaka volt az :)

illetve jövőre mindketten befejezzük az egyetemet (én bsc és nem szeretnék továbbtanulni, ő meg az msc-t)

2012. ápr. 23. 16:23
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Oké, édes mindegy, hogy 18 vagy 19 évesen ismerted meg.


Tudom, hogy manapság megint divatba jött ez a korai eljegyzés+esküvő, de én sokkal inkább választok tényleg érett fejjel...

És hát valóban, ha örökké együtt akartok lenni, akkor mit számít, hogy még 2-3 évig vártok vele?

2012. ápr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor mennék hozzá, ha meglenne hova megyünk együtt lakni., és összegyűjtöttem annyi pénzt amiből a lagzit tudom finanszírozni. A szüleim szeretnék majd fizetni, de nem szeretném,ha az én igényeim miatt kellene kiköltekezniük magukat, mert ez már az én dolgom, addig nyújtózkodom, íg a takaróm ér.

Tényleg nagyon fiatalok vagytok, nincs munkátok jelenleg...stb Persze jövőre már nektek is más lesz:)

A korotok nem kizáró ok, de felesleges a sietség.Előttem már mondtam negatív példákat, szerintem ez nem törvényszerü, viszont az biztos, hogy még hatalmas változásokon fogtok átmenni (saját tapasztalat)

Nekünk a "főpróbánk" az volt, amikor egyetem alatt összeköltöztünk, és 3 hónapig doloztunk egyfolytában, és annyira béna beosztásban, hogy szinte nem találkoztunk. Ő 24 vagy 16 órázott és meg irodában fél8-16 ig, de 1,5 órára volt a munkahelyem.

Baromi rossz volt, de az hogy együtt éltünk fantasztikus.

Összeköltöztünk rá 10 hónapra rendesen, erre se munka ezáltal se pénz, és itthon ültünk egész nap,vagy sétáltunk, mert csak ételre jutott pénzünk, ez volt a második próba, mert nem mentünk egymás agyára:D

habozás nélkül igent mondanék, ha megkérne, pedig megint elvesztettem a munkámat....de talán meglenne a pénz a lagzira, 2 éve élünk együtt..

2012. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!