Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy vegyem rá a párom szüleit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem rá a párom szüleit, hogy ne ők fizessék az esküvőt?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy a szüleim nem túl jó módúak. A párom szülei viszont nagyon-nagyon tehetősek és ragaszkodnak hozzá, hogy az esküvőt a szülőknek kell állnia. Ők pedig mindenből a legjobbat és a legdrágábbat akarják. Az én szüleim viszont azt nem tudják vállalni, hogy ennek a felét kifizessék. Anyósom mondta, hogy akkor ők fizetik az egészet, de tudom, hogy ez viszont a szüleimnek lenne rossz érzés, hogy ők nem "tettek" hozzá semmit.

Úgyhogy szeretném, hogy ne a szülök fizessék hanem mi. Erről viszont anyósom hallani sem akar és azt sem érti, hogy miért lenne a szüleimnek rossz ha ők fizetnék az egészet.


Szóval hogy győzhetném meg, hogy ne akarják fizetni?


2012. márc. 10. 21:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Azért kell ebből óriási ügyet csinálni mert amit Te mondasz nem működik. A két család között óriási az anyagi különbség. Az én szüleim a saját fogyasztásukat is nehézkesen tudnák fizetni és nem azért mert annyira nagyon szegények hanem azért mert a párom szülei annyira gazdagok.

2012. márc. 20. 16:30
 12/13 anonim ***** válasza:
68%

Úgy, hogy szépen sarkadra állsz, és megmondod kerek-perec, hogy mit akarsz. És nincs pardon. Előtte a pároddal beszélj, egyezzetek meg, és mondd meg neki, hogy az anyjával szemben is feltétlenül és mindenben !! támogasson. A Ti napotok, nem a szülőké. PONT.


Ha most elkezdesz engedni nekik, akkor mi lesz később? Ha anyagilag annyivel jobban állnak, akkor ezt ezerszer a fejedhez vághatják később, ráadásul a szüleinek fáj, mint írod is - joggal fáj -, mert csak még erősebben kihangsúlyozza a két család közti jelentős anyagi különbséget.


Anyós nem szervezkedhet, ha te, illetve TI a pároddal nem adjátok rá az áldásotokat. De ha most a kezébe kapja a kormányrudat, azt azért tudd, hogy ez valószínűleg így lesz később is. Vagy a párodtól fog elmarni, vagy a szüleidtől.


Állj szépen a sarkadra és közöld, hogy te/ti mi akarsz/tok! A pároddal. Más pedig ehhez alkalmazkodik - mert ez a nap rólatok kéne, hogy szóljon, nem a szülők pénztárcájáról meg arról, hogy kinek van többje... :(


Én voltam két ilyen esküvőn a rokonságban, ahol ez ment, amit te írsz. Iszonyú volt az egész, mintha puskaporos hordón ültünk volna végig. "Anyuka" állandóan szervezkedett.

2012. márc. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
65%

12-essel tökéletesen egyetértek!

A pénzzel anyósodék "megvásárolják" a mindenbe beleszólás jogát, én biztosan nem tűném, hogy ők mondják meg, mi legyen a menü, mit viseljek, ki legyen a zenekar stb.


És igen, ha most engeded, később minden hasonló esetben végig kéne ezt meccselnetek (pl. babakelengye, amire szintén százezreket lehet költeni, sokszor feleslegesen).


Mi anno harmadoltuk a költségeket, kb., nálunk az én szüleim álltak jobban (nem jelentősen, de egy kicsit igen) így apukám, mondjuk 40%-t fizetett, anyósék és mi 30-30-at. Semmi gond nem volt belőle, sem akkor, sem azóta nem emlegeti fel senki.

2012. márc. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!