Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek meg kéne hívjam a...

Szerintetek meg kéne hívjam a párom szüleit?

Figyelt kérdés

Idén ballagok az egyetemről. Ballagás után szeretnék egy ebéddel kedveskedni (ha összejön anyagilag) a szüleimnek, hogy ezzel is megköszönjem a sok törődést és támogatást amit kaptam tőlük. Itt lesz még a nővérem a párjával és a kereszt szüleim, úgy tervezem.

És természetesen a párom, nélküle el se ballagnék:)

Azon gondolkodtam, hogy vajon illene-e meghívjam a szüleit is? 4,5 éve vagyunk együtt, készülünk összeköltözni, eljegyzésre.

Arra gondoltam, hogy ez anyagilag sokba kerülne nekik, egyáltalán az is, hogy eljöjjenek, csak a benzin. (400 km)

Ha már jönnének, nem tudnám lebeszélni az ajándékról se. Ezt nem szeretném.

Szerintetek?


2012. febr. 11. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
ha már ilyen régóta együtt vagytok és a közös jövőt tervezitek, szerintem hívd meg őket. Még ha a távolság miatt nem is fognak tudni elmenni, legalább a szándék megvolt benned. Ez egy nagyon szép gesztus lenne a részedről
2012. febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy érzem anyagilag megterhelő lenne nekik. (nem mintha rosszul állnának, de pár 10000-be belekerülne)

Nem akarnám, hogy csak azért jöjjenek el, mert nehogy megbántódjak, közben meg azon ráhódjanak, hogy mekkora kiadás. (ez amúgy nem jellemző rájuk, de ilyen gondolataim vannak)

2012. febr. 11. 23:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt nekik esetleg, hogy szívesen látod őket, de aggódsz amiatt, hogy ez esetleg nehézséget okoz számukra a távolság és a jelenlegi helyzet miatt, és akkor sem fogsz neheztelni rájuk, ha esetleg nem tudnak eljönni.
2012. febr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

és ha tartanál velük is egy külön kis ebédet? Nálunk, ott vinnéd el őket meg magatokat ebédelni.Már ha mentek mostanában hozzájuk.


Vagy lesz diploma-osztó esetleg? Mert ha lesz, akkor oda szerintem mindenképp hívd el őket. Ha nem hívod meg, és félreértik, egy életen át magyarázhatod, hogy te csak jót akartál...

2012. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Simán hívd meg őket. Legfeljebb majd vesznek neked valamit, ha nem tudnak elmenni. Szerintem kifejezetten örülnének is, még ha nem tudják bevállalni az utat. Csak a szállásról is neked kell gondoskodnod szerintem.
2012. febr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne semmi gáz belőle, ha nem hívnád meg őket, elvégre ez családi dolog. De kérd ki a párod véleményét.
2012. febr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jól feldobtátok a labdát:)

Lássuk, beszélek a párommal, mi a véleménye.

Szállást max, ahol lakom az albérletben tudom megoldani, máshol eget verő árak vannak.

Igaz, hogy családi esemény, de ők már azért "majdnem" a családom...

Diploma osztó is lesz, igen. Mondjuk rengetegen leszünk, több szakkal együtt ballagunk és a távosokkal...:-S Az lehet, hogy ott korlátozva lesz a helyek száma és csak bizonyos számú vendéget hívhatunk. Többezres tömegre számítanak...:-S

Ebben az esetben???


Otthon nem tudom, hogy oldanám meg, csak külön nem tudom milyen lenne:-S ha lesz eljegyzés, akkor otthon is lesz ebéd. Mondjuk az más, de arra el jönnek egészen biztos:D

2012. febr. 12. 05:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!