Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy vegyem rá a párom szüleit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy vegyem rá a párom szüleit, hogy ne ők fizessék az esküvőt?

Figyelt kérdés

Az a gond, hogy a szüleim nem túl jó módúak. A párom szülei viszont nagyon-nagyon tehetősek és ragaszkodnak hozzá, hogy az esküvőt a szülőknek kell állnia. Ők pedig mindenből a legjobbat és a legdrágábbat akarják. Az én szüleim viszont azt nem tudják vállalni, hogy ennek a felét kifizessék. Anyósom mondta, hogy akkor ők fizetik az egészet, de tudom, hogy ez viszont a szüleimnek lenne rossz érzés, hogy ők nem "tettek" hozzá semmit.

Úgyhogy szeretném, hogy ne a szülök fizessék hanem mi. Erről viszont anyósom hallani sem akar és azt sem érti, hogy miért lenne a szüleimnek rossz ha ők fizetnék az egészet.


Szóval hogy győzhetném meg, hogy ne akarják fizetni?


2012. márc. 10. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Ti tudnátok miből fizetni? Szerintem ha már ők ragaszkodnak a legdrágább dolgokhoz, akkor állják is. Vagy ha mégis ti fizetitek, akkor nehogy már az általuk kitalált drága dolgokat, hanem ami a ti pénztárcátoknak megfelel.
2012. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Komolyan, nem értem az ilyen szülőket... Miért fontosabb a büszkeség, mint a gyerekük boldogsága?

Ha az én lányomnak valaki álomesküvőt fizetne, én nem kérném meg hogy mondjun le erről mert nekem kellemetlen lenne. Gondolom szerelemből mész a párodhoz; ha igen, akkor nem tudok azonosulni a szüleid gondolkozásával.


Hogy válaszoljak: sehogy. Azért dolgoztak, hogy a gyereküknek mindent meg tudjanak adni. Ebben egy tökéletes esküvő is benne van.

2012. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem, ha a szülőknek ez fontos, akkor a Te szüleid mondják meg, hogy x összeggel tudnak beszállni. Ha nem is a fele, de mindenképp olyasmire menjen el amire büszkék lehetnek, hogy ezt ők fizették.

A többit pedig állják a másik szülőpár. Mivel nekik fontosak ezek a drága dolgok és ők tehetik meg.

2012. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Talán megegyezhetnének és feloszthatnák a dolgokat, így lesz, amit a te szüleid fizetnek, mondjuk az olcsóbb dolgokat (jó, tudom, semmi sem igazán olcsó egy esküvőn, de szerintem azért csak meg lehet oldani), amit meg a párod szülei szeretnének a legdrágábbnak, azt ők állják. Esetleg még ti is beszállhattok, a lényeg, hogy meg kell próbálni kompromisszumot kötni.
2012. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Ez a naszajandeka az anyosodeknak! Ezt most miert nem lehet elfogadni? A gyakorlatban a lanyos szuloket illeti meg az eljegyzesi parti, a fiu szuleit pedig az eskuvo! TAlan ez neked es a szuleidnek most furcsa, de ez egy regi szokas!
2012. márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Ötödik, rosszul tudod, régi szokás szerint épp a lány szülei szokták állni az esküvőt.
2012. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A TE esküvődről van szó!!!

Meg lehetne esetleg úgy is oldani, hogy ha a te szüleid nem tudják a felét kifizetni, akkor ti fizetitek azt a részt.

Viszont ne hagyd, hogy anyósod azt szervezkedjen amit akar. Ezt neked kell eldönteni, hogy mi legyen a kaja, milyen legyen a díszlet, a ruha, a zenekar...stb, hisz ez a te nagy napod!!!

2012. márc. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Mi a fészkes fenéért van mindenki leszavazva????
2012. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

Őszinte legyek? Én sem hagynám hogy anyósom szervezze helyettem az esküvőt.

Úgy elüt egymástól az ízlésünk, hogy szerintem az első 5 percben világnak szaladnék.

Mondd meg anyósodéknak akkor jó, fizessék ők, de te választod ki a dolgokat.

Így tudsz "besumákolni" olcsóbb dolgokat, amit a szüleid is fizethetnek ha már ennyire ragaszkodnak hozzá.

2012. márc. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
48%

Én nem tudom miért kell ebből akkora ügyet csinálni. A pár eldönt mindent a virágtól a kajáig, és kiszámolja a költségeket 1 főre. Na ezek után mindenki annyi vendéget hív amennyit elbír. Ha a szüleid nem bírnak 100 embert akkor hívtok a te részedre 30 főt amit ki tudnak fizetni. A fiú családja is annyit amennyit ki tud fizetni.

Testvéreim esküvője mind így volt. Az anyósékat neked kell ismerni hogy milyenek, ha jófejek és szívből adják amit adnak akkor fogadd el, de ha tipikus "én adtam" "én mondom meg mi lesz" akkor ne is engedj beszállni a költségekbe. Te ismered őket milyenek. Ha rendesek kár lenne elutasítani a pénzt, és a minőségi lagzit, ha meg mindig ott lenne a tányérod szélén akkor ne fogadj el semmit.

2012. márc. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!