Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogosan gondolom így?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan gondolom így?

Figyelt kérdés
Nemrég megkérték a kezem, 6 éve vagyunk együtt, abból 5 éve együtt is élünk. Páromnak van egy közeli rokona, aki szintén eljegyezte a barátnőjét, 4 éve vannak együtt. Mi nem is tudtunk róla, csak a miénk előtt tudtuk meg két héttel. Kicsit rosszul esett, de nem érdekelt mit szól a család. Ami viszont nagyon kiborított, hogy mi jövő őszre tervezzük az esküvőt, ők meg bejelentették, hogy májusban. Szóval ez már megint úgy jön ki, hogy mi csak majmoljuk őket :( Nekünk megvan rá az anyagi keret, nekik még nincs, de megfordult a fejemben, ha ők hamarabb tartják az esküvőjüket, akkor mivel párom részéről közös a rokonság ott mindenki kiköltekezi magát, nálunk meg el se jönnek. Engem nem érdekel ha egy lyukas forintot nem adnak, de jöjjenek el, mert mi szeretettel várjuk őket, de tudom, hogy senki nem akar üres kézzel jönni és félek, hogy ilyen mondvacsinált ürüggyel majd az esküvőnk előtt lemondják. Mivel nekik még nem biztos az időpont, se az anyagi része nem érzem úgy, hogy a mi esküvőnket kellene eltolni.
2012. márc. 2. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Bolhából csinálsz elefántot. Mindenki akkor tartja az eljegyzését és az esküvőjét,amikor akarja. A rokonok pedig mindkét helyre elmennek. Csak akkor kell választaniuk,ha mindkét esküvő egyszerre,de nem egy helyszínen van.
2012. márc. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van :) Saját szemszögemből nézem a dolgokat, ma egy lagzi kb minimum 10-15 ezer forint/fő, én ha mennék esküvőre ezt az összeget biztos visszaadnám, mivel van párom is (és közöss a kassza) így minimum 30 000 Ft+ ha még egy kis pluszt is adni akarok 40 000 Ft. Azért 4-5 hónapon belül 80 000 Ft-ot kiadni azért luxus a mai világban. Ez tényleg csak az én meglátásom, nagyon örülök, hogy szerinted ez nem így lesz :)
2012. márc. 2. 15:55
 3/8 A kérdező kommentje:
*közös
2012. márc. 2. 16:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
az én barátnőmnek 20 nappal lesz előbb az esküvője. igaz, nem rokonsági a viszony, de mi már szerveztük az esküvőt, mikor ő mondta, hogy a miénk előtt lesz. nekünk is vannak közös ismerősök, akik lehet, hogy az övékén kiköltekezik magukat, de nem érdekel :) mi együtt szervezünk, ruhát is együtt néztünk. Ne akadj fent ezen, nézd azt, hogy a tiétek sokkal szebb lesz :) + lesz egy tavaszi és egy őszi esküvő a rokonságnak :D
2012. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy utolsó! Nagyon jól estek a szavaid :) Sok boldogságot nektek !
2012. márc. 2. 16:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is a párommal hasonló helyzetben vagyunk, ugyanis az unokatestvére és a párja is "beelőzött" minket az esküvővel. Az övék júniusban lesz, a mienk szeptemberben. Először mi is úgy éreztük, hogy majd akkor a miénkre nem jönnek el, de remélem nem így lesz. Sőt, próbálj úgy tekinteni rá, mint egy főpróbára! Megfigyelhetitek, náluk mi volt az, ami jó ötlet, vagy mire kell jobban odafigyelni majd a saját esküvőtökön!

2012. márc. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, igen, tudom, hogy van jó oldala is:) Csak mégis ott motoszkál bennem a kisördög, tudom, hogy nem szabadna, de így érzek, remélem hamarosan változni fognak a dolgok...

Mi még nem hoztuk nyilvánosságra az időpontot, de az biztos, hogy szeptember, kicsit félek attól is, mivel nincs elég pénzük pár hete megemlítették, hogy lehet akkor áttolnák ők is őszre...az viszont tragédia volna. :( Viszont félek, hogy ha mi most lestoppoljuk a szeptembert és a végén mégsem lesz meg az anyagi fedezet, akkor viszont mi égünk be:( Hiába van most elég pénzünk, most végzek az egyetemmel, lehet nem kapok egyből állást és akkor hozzá kell nyúlni a tartalékhoz ...

2012. márc. 2. 16:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Időben tudja a rokonság,ugy készül.

Tavaly volt 2 esküvő a családban,2 unokahugomé (unokatestvérek),egyik műjusban,másik júniusban.

Mindenki precizen figyelt hogy nehogy ezressel is más összeget kapjanak,rokonság ezen részéről mindkét pár ugyanannyit kapott,gyedül a nagymama háborgott,hogy 2x nem veheti fel a ruhát amit vett,mert megszólják :):)

2012. márc. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!