Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagy esküvő másokért?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy esküvő másokért?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném leszögezni, hogy egyenlőre nem lesz esküvőm, elméleti a kérdés, de nagyon érdekelne, mások hogyan csinálják.

Tehát: Én nem keresek sokat, ezért úgy gondolom, nem lenne pénzem óriás esküvőre. A családom nagy, 3 testvérem van, nekik családjuk, 24 unokatesó és sorolhatnám. Tudom azt, hogy nem tudnám megcsinálni, hogy csak a felét hívnám meg, mert sértődés lenne. (nem is nagyon tetszene ez a megoldás) Nekem tetszene a titkos esküvő, két tanúval, de ismerem a családot, ebből is harag lenne, hogy nem lehettek ott. A kérdésem: csak azért verjem magam költségekbe és hitelbe, hogy ne legyen sértődés, vagy csak arra gondoljak, hogy ez az én napom, és tegyem ahogy én szeretném? Ti mit tennétek ill tettetek?


2012. febr. 27. 00:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Én életem, én nagy napom, én dolgom.


Ha rokonok nem értik meg, hogy nem akarsz 1 napért eladósodni, akkor mutasd fel nekik a középső ujjad... azt vágni fogják egyből!

2012. febr. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én sem szívesen verném magam hitelbe, csakhogy a rokonok örüljenek.
2012. febr. 27. 00:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hülyeség csak mások miatt a nagy esküvő. Ha te nem vágysz rá és nem is telik rá, emiatt felesleges hitelt felvenni.
2012. febr. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Én a helyedben úgy csinálnám, hogy a szertartásra mindenkit meghívnék, azonban a vacsora szűkkörű lenne.


Az nem igaz, hogy sértődés lenne, ezt verd ki a fejedbők, hiszen ahol ilyen népes a rokonság, eleve nem is lehetnek mindenkivel egyformán jóban, van, akiket alig ismersz, másokat jobban, van akit szeretsz, van aki közömbös.

Csak azok az unokatesók, nagynénik stb. legyenek jelen a vacsorán, akik valóban NEKED számítanak. Ha úgy alakul, hogy olyan családból, ahol 3 testvér van, csak 1-et, vagy 2-t érint a meghívás, akkor sincs ok a sértődésre. Mindenki beláthatja, hogy csak azért mert a testvére jóban van egy bizonyos rokonnal, nem azt jelenti, hogy ők is ugyanolyan puszipajtások.

2012. febr. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csináljátok majd úgy ahogy nektek a legjobb.Nekünk is népes rokonságunk van, az esküvőre viszont csak a szűk családot hívtuk meg, egyszerűen képtelenség ennyi pénzt összehozni és felesleges is. Régen, amikor a szülők fizettek mindent az más volt, akkor ezt nem lehetett megcsinálni. LEhet szép és emlékezetes nap így is, ez nem attól függ mennyien vannak ott.
2012. febr. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi a köztes megoldást választottuk.A vacsorára csak a testvéreket hívtuk meg,szülőket és keresztszülőket.Unokatestvér,nagynéni,fene se tudja ki,pedig csak a templomhoz kapott meghívást.Ezért a napért tényleg nem kell eladósodni,de ennyire problémázni sem.Akinek számít a véleménye gondolom ott lesz az esküvőn,a többi pedig kit érdekel.

Az viszont nem elhanyagolható szempont,hogy a vőlegény mit szeretne?

2012. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Bár 120 fős lagzink volt, hitelt sosem vettem volna fel esküvőre. Ahogy mondjuk nyaralásra sem.

Szerencsére megengedhettük a nagyobb esküvőt. De! Én sem foglalkoznék azzal,hogy ki sértődik meg. A ti napotok, legyen úgy,ahogy szeretnétek.

2012. febr. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Én belementem a nagyobb esküvőbe. Idegileg taccsra tettek. Ez van, gyenge, befolyásolható vagyok. Viszont anyukám fizette majdnem a felét az esküvőnek, és a párom tanúja a zenekart.
2012. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk is ez volt. Mi csak kis eskuvot terveztunk egy vacsorával kozeli hozzátartozok: szulok, testvére+feleség, nagyszulok és keresztszulok+pár gyerek nélkul. Az anyos verte magát foldhoz, hogy mindenkit meg kell hívni. Akkor lettunk volna vagy 70. Ugye mindenkinek már saját családja van gyerekekkel egyutt. Persze az eskuvot mi ketten fizettuk, gyujtogettunk rá. Igy is benne volt 1000 euroban. Nekunk az nagyon sok pénz. Kolcsonre van a házunk, rezsi+ még akkor enni is kell és mindég van plussz kiadás. Végul is kiharcoltuk magunknak amit akartunk. Mindent mi rendeztunk, intéztunk. A szuloket kihagytuk a dologbol.
2012. febr. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

A ti döntésetek, ahogy jónak látjátok :)

Mi 99%-ban csak olyat hívtunk meg, akit szívesen láttunk és azért hívtuk meg, mert együtt szerettük volna velük ünnepelni a nagy napot.

Nekünk 100 fős esküvő volt, de szűk családi kör (kb. 20-20 fő) és a többi barát, munkatárs stb. volt.

Akit nem akartunk meghívni, nem hívtuk meg (bocs, leszámítva egy családot - rokonaim -, akik meghívatták magukat, majd nem jöttek el, a mai napig annyit se szóltak, hogy bocs.)

Szóval számomra nem kívánatos személyekért, akiket amúgy sem hívnék meg, nem verném magam költségekbe, hitelbe pedig végképp nem.

2012. febr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!