Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szerintetek drága az az esküvői fotós, aki 50 e-ért fotóz 100 db képet? Nagyon szép képei vannak, nem olyan, aki beállít, hogy mosolyogj és kattint, nem giccses pózokban, stb.
500 Ft egy fotóért szerintetek sok? Én nem tudom, hogy ti hol éltek :)
"Üzleteinkben digitális fényképezőgéppel elkészítjük igazolványképét, melynek ára 1250 Ft/4db."
4 db ugyanolyan igazolványkép, 1 kattintás után 1250 Ft. És szerintetek az 500 Ft-os kép sok?
Hát nem tudom, hogy ti milyen világban éltek, akikkel én dolgozok együtt fotósok, azok ennyi pénzért csak a kupakját vennék le a fotógépnek. Persze van "jó videós" és van "jó fotós" is, sokat találni a neten. Kicsit remeg a kamerakép, kicsit "gyors" a zoom, kicsit kimarad az eleje a szövegnek, kicsit recseg, kicsit ropog, de azért jó az.
Nevetséges, hogy sokalljátok az 500 Ft-ot.
Ez az ár még nem is a reális ára ennek a munkának. De ti tudjátok...
Szerintem is sok.
Nekünk 55.000 lesz a fotós,de ebben van kb 7-800 kép, plusz egy csomó minden plusz szolgáltatás, és reggeltől a menyecske táncig marad is.
A 100 db kép nyilván válogatott 100 kép, nem az összes, amit elkattint :) Szerintem profi fotóstól abszolút reális ez az összeg, mert nem csak annyi a munka vele, hogy "kattingat". Az a 100 kép a legjobb száz, mert sok-sok munkaórája van abban, hogy az elkattintott kb 1000 képből kiválassza a legjobbakat, és javítsa az esetleges hibákat stb. Én spec. nem irigylem azt aki "25-ért 800 képet" kap, mert az tuti nem lett rendesen leválogatva, az a fotós tényleg csak "kattint". Tudjátok, olcsó húsnak...Nem beszélek haza, nem vagyok profi fotós, nagyon-nagyon amatőr szinten fotózok (hobbi). Egy esküvő alatt én is elkattintok kb 500-at (és én nem vagyok ott minden jelentős helyszínen, minden pillanatnál) és utána egy csomót válogatok, marad kb az 500-ból 100, és ha kicsit keményebb és kritikusabb lennék, akkor csak 50-60 maradna. Egyébként egy tényleg profi fotóstól álljon itt egy szösszenet, csak mert jobban elmagyarázza, mint én:
"Legendák és tévhitek az esküvői fotók körül
szombat, február 16th, 2008
esküvői fotós, esküvő
Az alábbi bejegyzés egy véleményt, egészen pontosan az én magánvéleményemet fejezi ki néhány tévhittel kapcsolatban.
1. TÉVHIT: Minél több képet kapunk, annál jobb
Ízlés kérdése és nem feltétlenül igaz. Egy bizonyos mennyiségen felül semiképp nem az. Ha kikötjük azt, hogy az összes elkészült kép egyenrangú, nincs köztük egyforma és mindegyik kiváló minőségben ki van dolgozva, akkor esetleg igaz. De. Láttál már olyan kisgyermeket, aki elé sok szép játékot tettek? Láttad hogyan játszik? Sehogy. Egyik játékkal sem játszik teljes élvezettel mert ott a másik, a harmadik… a sokadik. Alig vette kezébe az egyiket, már a másik felé kalandozik a figyelme. Ugyanez működik a rengeteg jó fotóval. Kioltják egymást, mert meg kell nézni még százat, kétszázat, ezret. Hiába egyformán jók, egyszerűen TÚL SOK VAN BELŐLÜK és valahogy értelmetlenné válik a kezedbe venni őket.
Szerintem van egy határ, ami NÁLAM valahol 150-200 db-nál végződik. Azt az esküvőt, amelyet nem lehet elmesélni 200 db KIVÁLÓ képpel, azt nem is érdemes elmesélni. Van egy olyan érzésem hogy kedves videós kollégáim (már a jobbak) is hasonlóan gondolkodnak. A “kommersz” logika szerint az volna a legjobb, ha a párok kapnának 18-20 db egyórás DV-kazettát amelyen az egész napot vágás nélkül megörökítenék. De ugyan kinek jutna ez eszébe? Ugye senkinek? Akkor hogy a fenébe van az, hogy rengetegen azt gondolják, hogy egy napot csak hatszáz darab digitális fényképpel lehet elmesélni? Miért terjedhetett el az az (bocsánat, de nincs rá jobb szó) IDIÓTA divat, hogy a “jó esküvői fotó” hatszáz darab képnél kezdődik? Egy tippem persze van: vannak akik úgy vélik, hogy a mennyiség valamiféle elégtételt hozhat a minőség hiányával szemben…
Aztán persze elgondolkodom, nem én vagyok-e túl régimódi. Lehet hogy a fogyasztói társadalom normális tagjától ez a normális viselkedési/fogyasztási minta. “Minél több – annál jobb” ez nagyon könnyű, befogadható, mérhető, mondhatni csábítóan egyszerű képlet. A minőséget ezzel szemben igencsak nehéz mérni, megérteni. Előbb meg kell TAPASZTALNI, mitől jobb az egyik a másiknál, némi agymunka kell hozzá, amire a fogyasztó nem mindig hajlandó. Beleillik ebbe a képbe a megapixel-őrület a digitális fényképezőgépeknél, a képátló-őrület a televízióknál, a frissítési sebesség-őrület az LCD-monitoroknál, a lóerő-őrület az autóknál a “hányszázalékkal dúsabb az orrszőrzete”-mánia a kozmetikai iparban, de sorolhatnám napestig a hamis álértékeket, amelyek a végletekig leegyszerűsítik a mindennapi választásainkat (vagy legalábbis megpróbálják). A nyerskép-darabmánia is valamiféle hasonló hamis mérőszám , amely csábítóan egyszerű módszert kínál a fényképészek összehasonlítására. Az a jobb, aki több képet ad át. Hát persze. Így aztán bármelyik lajosmizsei szobafestő jobban fest mint mondjuk Rembrandt. Mert több festéket ken el egy nap alatt és nagyobb felületet fest le egy hét alatt mint az utóbbi egész életében tette. Tiszta sor. (Ezúton elnézést kérek a szobafestőktől. Különösen a lajosmizseiektől. Gondolatmenetem természetesen nem lebecsülő szándékkal és nem ellenük vagy munkájuk ellen irányul).
esküvő_fotós. esküvő_fotózás
2. TÉVHIT: Az a jó szolgáltatás ha a fényképész az összes digitális nyersanyagot átadja.
Tévedés. Ha ezt a fényképész állítja akkor pedig szemenszedett hazugság. Ez csak a fényképésznek jó. Neki ebben az esetben annyi lesz a dolga hogy a memóriakártyáról letöltött képeket átírja egy DVD-re és talán összeüt valamiféle borítót, a munkadíj fél óra alatt megkeresve. Tiszta üzlet, pénz a zsebben, további gond és felelősség elfelejtve. Két bibi van. Az egyik az, hogy a képeket először értékelni, válogatni majd kegyetlenül selejtezni kell. Ki kell hajítani a kukába az odavalókat. Minél jobb valaki, annál többet hajigál ki az elkészített képei közül, mert tudja mitől jobb egy kép a többinél, és csak a legjobbakat hajlandó meghagyni. Ha egy fényképész nem dob ki semmit hanem mindent átad, az egyet bizonyít: az illetőnek fogalma sincs a fotózásról, vagy nem érdekli mit ad ki a kezéből.
3.TÉVHIT: Az a jó, ha a képeim másnap, maximum harmadnap megkapom. Ha nem érdekel mit kapsz a pénzedért, nos akkor igaz. Különben tévedsz. Ha mondjuk száz jó fotót akarsz, akkor először is, szükség van legalább tízenöt- de inkább hússzoros mennyiségű nyersanyagra. Ez 1500-2000 db nyersképet jelent. (Sajtómunkáknál ez az arány extrém mértékűre nő, akár néhány százszoros is lehet a nyersanyag-mennyiség, amiből a merítés történik. Igen, nem tévedés. Egy divatcímlaphoz akár négy-hatszáz expozíciót is készítenek. A PROFIK.) Egy amatőr az elkészített 2000 db nyersképet kíírja DVD-re és kész. Az igazi munka azonban csak ezután kezdődik. A PROFI az első körben néhány óra alatt kidob mintegy ezret, a második körben kb. fél nap alatt még ötszázat a megmaradtakból. Még egy nap megy el fogcsikorgatva, míg a maradék ötszázat letornázza kétszázötven-háromszázra, mert itt már értékes képeket is ki kell dobni, csak azért mert vannak köztük még értékesebbek. Ezekkel a képekkel találkozol Te, kedves megrendelő, valamikor az első hét közepén. A válogatás során vért izzadsz, gyakran hetekig lamentálva, melyek kerüljenek a 100 db-os portfólióba. Minél nehezebben választasz, annál jobban dolgozott a fényképészed. Ha úgy érzed nem tudsz lemondani már egyről sem, de még mindig maradt százötven… nos ez a legnagyobb dícséret neki, jó munkát végzett. Mikor összeállt a kiválogatott anyag, akkor kezdődik a színkalibráció és a kidolgozás, azaz a munka oroszlánrésze. Ezt nem lehet elég maximalistán végezni, 100 db kép esetén legalább 2-3 napba is belekerül mire elkészülnek. 100 db kép teljes válogatási és kidolgozási ciklusa tehát beletarthat akár 2-3 hétbe is. Ha jól csinálják…"
Forrás: [link]
Természetesen mindenki maga dönti el, hogy mire mennyit költ az esküvőjén. Számunkra fontosabb volt, hogy nagyon jó képeink legyenek, amit öt-tíz-ötven év múlva is szívesen nézegetünk, minthogy pl székszoknyáink legyenek.
17. válaszoló, egyetértek veled.
3. válaszoló voltam, aki szerint ez reális ár. Csak sokszor a megrendelőnek fogalma sincs, mennyi munka jár a fényképezéssel.
Drága,de szerintem megéri...
Mondom ezt úgy,h a mi esküvőnkön a fotós 20.000ezret kapott 2-300 képért.
Utólag azt mondom,megérte volna kifizetni egy drágább,valóban esküvőkre szakosodott profi fotóst.
Szó se róla,szép képeink lettek,de nem meseszépek,és ezt már nem fogja senki visszahozni,egyszer volt esküvőnk.Barátnőmék valóban profi fotóst béreltek,aminek meg volt az ára szintén,de valami lélegzetelállító képeik lettek.
Szerintem ez a nem mindegy,hogyha megnézem,életem egyik legszebb napjáról készült képeket,akkor azt mondom,h "aham,szépek" vagy azt,h "aztttaa,ez gyönyörű".
Szerintem egy profi fotósnál ez reális ár. Sok fórumon meg blogban olvastam, hogy mennyire szuper a fotóst talált az illető, reggel 8-tól hajnali 3-ig mindent végigfotóz , mindössze 60 ezerért. Megnéztem a "fotós" oldalát, hát no comment...Ilyen képeket bárki készítene rólam ingyen, ha nem jobbakat.
Azt gondolom, ha tényleg szeretnél igényes képeket, és megteheted, szánd rá ezt a pénzt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!