Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit mondjak anyámnak-pénz kérdés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mondjak anyámnak-pénz kérdés?

Figyelt kérdés

szóval, kezdem az elején. 3 éve vagyunk együtt a párommal, szeptember végére tervezzük az esküvőt. Anyám mikor meghallotta, már úgy kezdte, hogy ő tud adni 1milliót az esküvőre. Mondtuk neki, hogy köszönjük szépen, de mi szeretnénk kifizetni. Közben mégsem sikerült félretenni a kellő mennyiséget. Úgy terveztük, hogy mostanra meglesz kb. 300E Ft.

Mind a ketten tanulunk, párom idén végez, én jövőre diplomázok, de 50E Ft körüli tanulmányi ösztöndíjat kapok. Párom júniustól dolgozna, 100-150E feletti fizetése lesz.

Rákérdeztem anyámnál, hogy tudna-e mégis adni, de csak és kizárólag úgy, hogy visszafizetjük, ahogy csak tudjuk. Azt mondta, persze, ha mi így szeretnénk, de ajándékba is számíthatunk tőlük 100-150E Ft-ra. Hozzáteszem, nem vagyunk milliomosok, csak erre tettek félre, tavaly májusban volt az eljegyzésünk, szóval volt rá idő, meg valamennyi megtakarítás is van (ezt nem tudom pontosan, hogy mennyi).


Ez eddig mind szép és jó. De most, hogy mondtam neki, hogy kellene már a pénz, hogy el tudjunk kezdeni szervezni, egyre azt hajtja, hogy majd előtte ki lesz véve a bankból, addig is kamatozik. De hát könyörgöm, nem tudok az előtte lévő egy hónapban összeszedni minden szolgáltatót...hiába tudom, hogy kit szeretnénk zenésznek, ha egyszer addigra lefoglalják... foglalókat kellene fizetni, meghívóhoz, dekorhoz alapanyagokat venni, és nem a vizsgaidőszakomban szeretném ezeket csinálni. Márciusban kapok egy nagyobb összeget (kb. 300E ft-ot), de jó lenne, ha már most lehetne foglalózni. Szeretnénk mindent a legjobb áron, de így esélytelen.

Abban egyeztünk meg, hogy havonta adunk vissza 20-30E Ft-ot, épp mennyit tudunk. Ez így okés is volt, de most meg jön azzal, hogy:

- még mindig nem tettetek le erről a szeptemberi esküvőről?

- miért nem ér rá jövőre?


Teszem hozzá, ő meg apám 1 éve SE voltak együtt, mikor összeházasodtak, meg akkoriban talán könnyebb volt a szervezés is, mert azt mondogatja, hogy ő 2-3 hónap alatt szervezte le az egészet.


Sajnos nekem nagyon meg kell néznem, hogy kit, mit, mennyiért...


Most akkor mit mondjak neki??

Rokonoknak beharangozva, koszilányok felkérve...

Annyira rossz, hogy azt mondta, hogy odaadja a pénzt, meg most is azt mondja, csak jönnek mellé az ilyen beszólások...

És megmondta, hogy abban biztos, hogy a párommal együtt maradok, nem azért mondja

De akkor mi a baja?

Relatíve olcsón is sikerült kihoznom, 100fő olyan 700E Ft lesz...


Segítsetek, mit mondjak, vagy hogy vegyem rá, hogy magyarázzam meg, hogy igen is, most kell a pénz, és a kamat nem lesz akkora mértékű, amennyivel többe fog kerülni, ha nem tudom a legolcsóbb szolgáltatókat lefoglalni...


nagyon köszi, aki végigolvasta!


2012. jan. 25. 00:15
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mi a probléma?

Egyébként nálunk a legtehetősebb rokonok a legzsugoribbak.

2012. jan. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az utolsónak igaza van. Miből gondolod, hogy attól, hogy valaki tehetős, majd pont a te esküvődre akarja elszórni a pénzét? Csináld ahogy jónak látod, de más f...val verni a csalánt...más pénzére apellálni a szervezésnél, meg majd a visszafizetésnél is, hááát...ebből szoktak a legnagyobb pofára esések születni. Látod, anyukád is csak ígérte, de a pénz még mindig nincs a zsebedben...És itt a saját anyádról van szó, még csak nem is valami távolabbi rokonról.
2012. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
81%
Most te akkor a pénzre mész?MÁr előre számolgatod,hogy mennyit kapsz vissza.Szép dolog a nagy esküvő,de csak akkor ha tényleg arra vágysz és nem azért,hogy rólatok beszéljenek,hogy xy-nak mekkora esküvője volt.A külsőség nem sokat ér.
2012. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

tudom, hogy igazatok van, de most már muszáj lesz megoldanom valahogy, csak a megoldásokat keresem...


be van harangozva, beleéltük magunkat...

Nagymamám már megvette a nászajándékot is, mert jó árban volt (nem tudom, mi lehet az :) )

Már komolyan azon gondolkodtam, hogy valahogy veszünk fel hitelt, és el is költözünk innen, aztán ha akar, eljön, ha nem, nem, de nem kell a segítsége...


Csak nem tudom, hogy ezt is hogy, mert ugye párom se és én se dolgozunk. Kapunk ugyan ösztöndíjat, de azt nem veszik figyelembe...


Sajnos tudom, hogy igazatok van, kisebbet kellene, el kellene halasztani...

De most hogy mondjam nagynénémnek, hogy bocs, de nem hívunk meg, mert nincs rá pénz...


Én is furcsán néznék, ha egy ismerős pár beharangozná, meg készülne, aztán lefújják. Mert ha nincs pénz, minek álltak neki, nem? Ami tök jogos... csak 1nekünk' ugye volt...

2012. jan. 25. 13:08
 25/39 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem a pénzre megyek, csak ismerem a családom. És nem elvárom, meg nem arra számolok, mert egyrészt maradna is, másrészt nekünk is lesz vmennyi, amit vissza tudunk adni.
2012. jan. 25. 13:12
 26/39 anonim ***** válasza:

Még nagyon fiatalok vagytok kell a flanc. Megértem, hogy nehéz lemondani egy olyan elképzelésről amit nagyon szeretnél, hiszen csak egyszer van az életben (jobb esetben) esküvője az embernek. De azt kell megértened, hogy nincs garancia semmire, még akkor sem ha a múltban megtörténtek dolgok. Lehet hogy a gazdag rokon 2 éve még szórta a pénzt, de most vesz valami ajándékot és le vagytok tudva. Soha nem lehet előre inni a medve bőrére!

És ne arról szóljon a nap, hogy mindketten idegroncsok lesztek, hogy na vajon mennyi pénz jött be??

2012. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Nekünk is kicsi esküvőnk lesz, nem telik többre.De nagyon szeretjük egymást.Nálunk is ez van,hogy gondolkozunk,hogy kit hívunk meg, kit nem.
2012. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy az a problémája anyudnak, hogy még mind a ketten tanultok és azért próbálkozik azzal hogy várjatok még.

Én a helyetekben lehet tényleg eltolnám egy évvel, 21 évesen nem számít sokat az az 1 év. addig meg simán letudtok pakolni pénzt rá. A kapcsolatotokon sem fog sokat változtatni 1 év csúszás szerintem.


Másrészt, ha nem engedtek az idei évből. ülj le tényleg anyuddal kettesben. Mond el neki, hogy ez az esküvő lesz és kész, és ti csak ideiglenes pénzsegítséget kérnétek. Na most akkor azt adja oda most, hogy mindent el tudj intézni ahogy szeretnél, vagy nyugodjon abba bele, hogy 2 tanus polgári lesz tartva szeptember végén és azon még nekik sem kell ott lenniük. Most van szükségetek a pénzre, nem pedig előtte 1 hónappal. Ne hagyd magad lerázni, mondd szépen végig a mondókád. Sok sikert!:)

2012. jan. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Látom, belátod Te is, hogy ez így gáz...21 évesek vagytok, itt ez első pofon és egyben lecke az élettől: addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér, és soha ne alapozz olyan pénzre, ami még nincs a zsebedben. Látod, még a saját anyádban sem bízhatsz meg maximálisan (most tök mindegy, mit ígért, hiszen azóta gyakorlatilag csak hárít) Ha ragaszkodni akartok a nagy esküvőhöz, akkor ciki, nem ciki, el kell halasztani és gyűjteni. De egyébként miért most ősszel akartok esküvőt, ha te csak jövőre végzel? meg ha el is költöztök egy albérletbe, tudod te menny pénz elmegy csak simán az önfenntartásra? Ha a párod azonnal talál is munkát, mi van ha a 100-150-ezres keretből, amit megadtál, mint lehetséges fizetés, csak 100-at kap majd? Még az ösztöndíjaddal kiegészítve sem olyan sok, hogy abból vígan lehetne félrerakosgatni. Próbáld ki, hogy nincs esküvő, csak együtt éltek egy évig, és rakjatok félre. Sajnos rá fogsz jönni, hogy 1 millió forint csak elkölteni kevés (egy esküvőnél nem is olyan nehéz ennyit elkölteni), összespórolni baromi nehéz, pláne 100-150 ezer Ft-os fizetés mellett (mellesleg ahhoz, 1 millát összerakjatok 1 év alatt, ahhoz havi szintem több, mint 80 ezret kéne félretenni)

Nem ítéllek el, álmodozol :D de hát 21 éves vagy, ha jól veszem ki a szavaidból, még otthon laksz, az ösztöndíjad a "jövedelmed" így lövésed sincs a "való világról."

2012. jan. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

Sajnos nagyon igaza van az előttem írónak. Az ember elképzeli hogy ennyit félre teszek és a valóság egész más. Éltetek már együtt amúgy a pároddal? Mert ha nem akkor tanácsos nagyon.

Az én életemben a következő volt a sorrend:

Iskolát befejeztem

munkahelyem lett

Lett egy házunk ( igaz úgy kaptuk a szüleimtől, így könnyű volt)

saját pénzen felújítottuk ( na itt már éreztük hogy nem piskóta a dolog)

5,5 év járás, és fél év együtt lakás után eljegyzés

7 év után, majdnem 2 év együtt élés után augusztusban házasodunk 30 fővel.

2012. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!