Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit mondjak anyámnak-pénz kérdés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit mondjak anyámnak-pénz kérdés?

Figyelt kérdés

szóval, kezdem az elején. 3 éve vagyunk együtt a párommal, szeptember végére tervezzük az esküvőt. Anyám mikor meghallotta, már úgy kezdte, hogy ő tud adni 1milliót az esküvőre. Mondtuk neki, hogy köszönjük szépen, de mi szeretnénk kifizetni. Közben mégsem sikerült félretenni a kellő mennyiséget. Úgy terveztük, hogy mostanra meglesz kb. 300E Ft.

Mind a ketten tanulunk, párom idén végez, én jövőre diplomázok, de 50E Ft körüli tanulmányi ösztöndíjat kapok. Párom júniustól dolgozna, 100-150E feletti fizetése lesz.

Rákérdeztem anyámnál, hogy tudna-e mégis adni, de csak és kizárólag úgy, hogy visszafizetjük, ahogy csak tudjuk. Azt mondta, persze, ha mi így szeretnénk, de ajándékba is számíthatunk tőlük 100-150E Ft-ra. Hozzáteszem, nem vagyunk milliomosok, csak erre tettek félre, tavaly májusban volt az eljegyzésünk, szóval volt rá idő, meg valamennyi megtakarítás is van (ezt nem tudom pontosan, hogy mennyi).


Ez eddig mind szép és jó. De most, hogy mondtam neki, hogy kellene már a pénz, hogy el tudjunk kezdeni szervezni, egyre azt hajtja, hogy majd előtte ki lesz véve a bankból, addig is kamatozik. De hát könyörgöm, nem tudok az előtte lévő egy hónapban összeszedni minden szolgáltatót...hiába tudom, hogy kit szeretnénk zenésznek, ha egyszer addigra lefoglalják... foglalókat kellene fizetni, meghívóhoz, dekorhoz alapanyagokat venni, és nem a vizsgaidőszakomban szeretném ezeket csinálni. Márciusban kapok egy nagyobb összeget (kb. 300E ft-ot), de jó lenne, ha már most lehetne foglalózni. Szeretnénk mindent a legjobb áron, de így esélytelen.

Abban egyeztünk meg, hogy havonta adunk vissza 20-30E Ft-ot, épp mennyit tudunk. Ez így okés is volt, de most meg jön azzal, hogy:

- még mindig nem tettetek le erről a szeptemberi esküvőről?

- miért nem ér rá jövőre?


Teszem hozzá, ő meg apám 1 éve SE voltak együtt, mikor összeházasodtak, meg akkoriban talán könnyebb volt a szervezés is, mert azt mondogatja, hogy ő 2-3 hónap alatt szervezte le az egészet.


Sajnos nekem nagyon meg kell néznem, hogy kit, mit, mennyiért...


Most akkor mit mondjak neki??

Rokonoknak beharangozva, koszilányok felkérve...

Annyira rossz, hogy azt mondta, hogy odaadja a pénzt, meg most is azt mondja, csak jönnek mellé az ilyen beszólások...

És megmondta, hogy abban biztos, hogy a párommal együtt maradok, nem azért mondja

De akkor mi a baja?

Relatíve olcsón is sikerült kihoznom, 100fő olyan 700E Ft lesz...


Segítsetek, mit mondjak, vagy hogy vegyem rá, hogy magyarázzam meg, hogy igen is, most kell a pénz, és a kamat nem lesz akkora mértékű, amennyivel többe fog kerülni, ha nem tudom a legolcsóbb szolgáltatókat lefoglalni...


nagyon köszi, aki végigolvasta!


2012. jan. 25. 00:15
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:

jajj, az lemaradt, hogy 21éves pár vagyunk.

párom szülei rosszabb anyagi helyzetben vannak, de az ő anyukája is mondta, hogy azért próbálnak segíteni. Valószínű onnan a sertéshúst és bort kapjuk, ami már nagy segítség lesz

2012. jan. 25. 00:25
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Mond Neki h semmi gond, akkor "csak" egyszerű szertartás lesz, amit ki tudtok hozni a pénzetekből

Vagy mondd el h miért így szeretnéd szervezni (vizsga előtt stb.), ha még nem mondtad volna

2012. jan. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

az a baj, ha felhozom a témát, már akkor jön, hogy "jajj, még mindig nem tettél le erről???" nekem meg gombóc a torkomba, és inkább hagyom a francba.


pl.

találtam vaterán egy gyönyörű menyecskeruhát, 46-48as méretnek volt írva, fűzősen. mutattam neki, mert meg akartam kérdezni, hogy be lehet-e venni belőle akkorára, hogy jó legyen nekem, mire a válasz, hogy ő nem tudja (tuti meg tudná oldani, nekem is varrt már csomó ruhát, még koszilányruhát is), de még mindig nem tettem le erről a szeptemberről? Épp vacsiztunk közbe párommal, ő meg bejött a konyhába, akkor mutattam neki. A vacsit ott hagytam, kb. a 3/4-ét, és nem sokon múlt, hogy nem bőgtem el magam... 18E Ft lenne a ruha, de nincs most rá... :( és gondoltam mondom is neki, hogy le fog járni, meg elviszik, és saját, és tényleg szép meg olcsó, és adjon rá... de így??? most is a sírás kerülget...


akkor mondja azt, hogy nem ad pénzt és pont. de így, hogy adok, de ez, de az... :'(

2012. jan. 25. 01:37
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a fenébe az egészet, esküdjetek meg ketten tanúkkal, és rendezzetek egy kis állófogadást.


Anyud nyilván úgy véli, fiatal vagy még az esküvőhöz.

2012. jan. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le szépen anyukáddal és ezt így mondd el neki, amit leírtál a kérdésben. Kérdezd meg, hogy számítani lehet-e erre a pénzre, amit előzőleg felajánlott, mert már most el kell kezdeni a szervezést és arra MOST kell fizetni. Vagy esetleg meggondolta magát, jobb ha tisztázzátok! Ha továbbra is mellébeszél, akkor fognám magam és egy sokkal szolidabb esküvőt szerveznék, amihez nem kell a segítsége, mert mire az oltár elé álltok így tiszta ideg leszel.
2012. jan. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
78%

Hagyd anyukád.

Nyújtózkodjatok addig amíg a takarótok ér!

Ne legyen 100 fős csak 50 szűk család,régi barátok.

Azt írtad van márciusban kapsz 300e akkor elég elkezdeni a dolgokat.Úgyis az anyakönyvezetőhöz kell először menni az időpontért azt meg csak fél évvel előtte lehet max.(pont márc.-tól)Ennyivel előtte mást nem szoktak foglalózni(étterem,ruha),csak jelzitek,hogy ekkor meg ekkor szeretnéd és írjanak be.Amúgy a szeptember(pláne a vége) már nem annyira zsúfolt időszak mint a nyár.

A másik,meg jobban is fogod magad utánna érezni,hogy nem szorultál más segítségére,hanem megoldottátok egyedül a dolgokat és még kölcsön(hitelt)sem kellett kérni.Mellesleg lehet odaadná anyukád a menyasszonytáncba v. nászajándékba utólag.

2012. jan. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok. Az, hogy be van harangozva egy dolog. Mi már az esküvői meghívót is kiküldtük tavaly, minden le volt foglalva, a vacsora is,zene, ruha minden megvolt és közbejött valami, ami miatt az egészet le kellett mondani. Csak a polgárit tartottuk meg aznap. A lagzit majd idén, de mindenki megértette.
2012. jan. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem a dolgot, ha eleve saját zsebből akartátok fizetni, de azt mondod, hogy nem jön össze rá úgy a pénz, hogy elég legyen, akkor csak van valamennyitek. Miért nem abból kezdesz szervezkedni? Anyukád reakciójáról meg ordít, hogy csak a szája járt, valójában nem szívesen adná oda a pénzt. Folyamatosan mondod neki, ő meg folyamatosan hárít, te meg folyamatosan rosszul érzed magad emiatt és a beszólásai miatt. El kell dönteni: vagy van pénzetek az őszi esküvőre, vagy várjatok egy évet, mikorra tényleg össze tudjátok szedni az árát. Vagy mondjuk pumpoljátok a párod szüleit. Arról semmit sem írtál, hogy nekik milyen szerepük lenne. Vagy ha annyira fontos most ősszel házasodni, akkor érjétek be olyan esküvővel, amire nektek futja. Mondjuk azt el kell ismerni, hogy anyukád is megéri a pénzét...ne ígérjen olyat, amit nem gondol komolyan.
2012. jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzászólónak teljesen igaza van!
2012. jan. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben nem mennék bele ebbe az egészbe, mert már az elején baj van. Én befejezném az iskolát és utána házasodnék. Meg ez a törlesztősdi sem jó dolog már a házasság elején, ezzel kezdeni hogy a lagzi árát törlesztitek le.Ki tudja hogy a párod tényleg megkapja e azt az állást, és lesz annyi jövedelme mint amennyire vártok.Addig még sok víz lefolyik a Dunán bármi történhet. ( és ne mond hogy tuti biztos az állás mert volt egy barátnőm aki igen csak pofára esett a közgáz diplomájával mikor neki is előre lebeszélt állása volt , mikor meglett a diploma 1 évig keresett munkát)

A helyedben mindenképp én gyűjteném össze azt a pénzt, ha a párod majd dolgozik meg esetleg te is később abból már össze lehet rakni. Én a 100 főn is elgondolkodnék hogy ha kb 7-800 ezret beleölsz vissza jön e az ára és nyertek e rajta. Mert annak nincs értelme hogy minuszba , hitelbe veritek magatokat. Ha mindenképp idén akarsz házasodni akkor elégedj meg egy olyan lagzival amit ki tudtok fizetni, ( 30 fővel is lehet szép esküvő, lehet koszorús lány , zenész stb..) mert ugye neked az a lényeg hogy szereted és hozzá akarsz menni, ha meg mindenképp 100 főset akarsz akkor meg várd meg míg lesz annyid. Szerintem anyukád nem akarja odaadni az 1 millát, mert azért ebben a szegény világban az nagy pénz és nem árt ha van az embernek egy kis félre tett pénze. Mert abban megegyezhetünk hogy ő odaadja az 1 millát, az 1 milla, de ha te 20-30 ezresével adogatod vissza 3-4 év alatt na az már nem igazi 1 milla.( ha egyáltalán vissza tudod adni.)

Szóval magadban kellene eldöntened hogy nagy esküvőt akarsz, vagy férjhez akarsz menni és nem számít más. Az is kérdés hogy a párodnak hány vendége lesz. Mert az is gáz hogy lesz egy csomó vendégük és anyukád előlegezi meg a lét.Mert az oké hogy adnak húst, de mégis más hogy na itt a pénz és szervezkedj.

Nem tudom az írásod alapján eldönteni hogy neked az a fontos hogy legyen felhajtás , csomó vendég stb, vagy igazán férjhez akarsz menni és letudsz mondani a 100 vendégről.Én nem is kérnék a szüleimtől 1 millát ha tudom hogy nincs mellette még 10 másik a bankban.

Szóval nagyon gondold át ezt a kérdést hogy megéri e ez az egész hogy könyörögsz anyukádnak a pénzért, gondolom akkor már bele is szól majd, vagy szervezel saját pénzem egy olyat amit tudsz és az lesz amit te akarsz. Mert belefog szólni, még nem adta oda már irányítani akar hogy mikor kell elkezdeni a szervezést. Vedd észre.

2012. jan. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!