Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nálatok ki fizette a lakodalmat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok ki fizette a lakodalmat?

Figyelt kérdés
Bátyámét,nővéremét apuék és a másik szülők fizették..na most az enyémet is apuék akarják,de nem tudom,hogy a párom szülei mit gondolnak erről...mitévők legyünk?:)
2012. jan. 7. 17:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

Mi magunknak fizettük.

Eljegyzéskor (már ha lesz), úgyis összeül a család, ott meg tudtok beszélni mindenkivel mindent :)

2012. jan. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

19:03as!


Szerintem egy szóval sem említettem,hogy elvárom a szüleimtől,ők szeretnék,mert nálunk az egész családban ez a szokás...a többieknek köszönöm szépen az eddigi válaszokat!:)

2012. jan. 7. 19:43
 13/19 anonim ***** válasza:
33%

Mi nem tudunk mit csinálni, ragaszkodnak a szülők hozzá. Pénzünk (nekünk) meglenne rá bőven, mivel erre spóroltunk már 3 éve.

Mikor bejelentettük, hogy idén összeházasodunk, akkor kijelentették, hogy nézzünk utána kb. mennyire lenne szükség. Hiába mondtuk, hogy semennyire, ők ragaszkodtak hozzá. Családunkban ez hagyomány.

Egyébként, ha nem is fizetnék ki az esküvőt, akkor is odaadnák nászajándékba a költségek árát + még azt, amit ők is félre raktak a NAGY napra.


Nővéremék két éve kaptak 4 milliót + az esküvő költségének a felét (ott is felesbe fizettek a szülők).

Ja és mielőtt jön a beszólogatás, ezt a 4 milliót se kérte senki tőlük ...

2012. jan. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

Árulja már el nekem valaki, hogy miért kell lepontozni azt akinek az esküvőjébe a szülők beszálltak anyagilag?

:DDDD

Az irigység , hogy őket nem támogatta senki, így saját maguk állták az egész esküvőt?

Vagy egyszerűen a kreténségük gátolja meg abban, hogy nem tudják felfogni,meg érteni, hogy igen is vannak másképp gondolkodó családok is, akik ha megtehetik ezzel a gesztussal támogatni próbálják a gyermekeiket? És ez egyáltalán nem rossz cselekedet.

2012. jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
16%
ez egyébként engem is érdekelne,amit az utolsó írt...Írok is ki róla egy kérdést mindjárt,mert nagyon érdekelnek a vélemények:)
2012. jan. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%

6.

Ez úgy szokott lenni, persze főleg az olyan vidéki családoknál, ahol tartják a hagyományokat, hogy eleve a szülők elkezdenek gyűjteni a lánygyerekük esküvőjére már gyerekkorától kezdve pl. minden hónapban 6-8 ezer forintot erre félretesznek.

Fiúknak nem szokás gyűjteni, hiszen régen mindig a lányos ház fizette az esküvőt. De a mai világban már biztosan a fiaiknak is gyűjtenek a tehetősebb családok.

2012. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
42%
nálunk kb. a 70%-át álljuk mi, bár nem tudom pontosan, nem számoltam ki, de lehet, hogy csak a felét. Mi eddig összegyűjtöttünk 250 ezret, plusz jön még majd hozzá, kb. 200, és még 50-et jó lenne hozzátenni, hogy fél milliót bele tudjunk tenni. A többit három felől a szülők dobják össze: apukám, anyukámék és anyósomék. De ha nagy szerencsénk lesz, kapok bónuszt a munkahelyemen, ami lehet 100 fölött is, az is jó lenne. Nyilván, ha lenne rá pénzünk, nem engednénk, hogy a szülők segítsenek, és nem, nem tartunk luxus esküvőt, kb 70 fő lesz, ebből 15 barát, a többi rokon:( ennyi meg szerintem jár életem egyik legszebb napján, úgy értem, hogy ennyit hagy engedjünk már meg magunknak. utána jönnek a hitelek, spórolni a gyerek esküvőjére, egyetemére és lakására... :(
2012. jan. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Mi fizettük az esküvőnket (max.250.000 Ft volt) de visszakaptuk az árát a családunktól pénz és nászút formájában.
2012. jan. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
na, igen, én is le lettem pontozva a segítség miatt gondolom .... :(
2012. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!