Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nálatok ki fizette a lakodalmat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok ki fizette a lakodalmat?

Figyelt kérdés
Bátyámét,nővéremét apuék és a másik szülők fizették..na most az enyémet is apuék akarják,de nem tudom,hogy a párom szülei mit gondolnak erről...mitévők legyünk?:)
2012. jan. 7. 17:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Mi most szervezzük, és mi fogjuk a nagy részét fizetni, mert nem szeretnénk a szülőket megterhelni, de besegítenek, példáuul adtak törtaranyat a karikagyűrűkhöz. Nektek pedig meg kellene beszélnetek, hogy szeretnétek-e ti fizetni, vagy inkább jobb lenne, ha a szülők állnák. És akkor le kellene ülni közösen megbeszélni, hogy mi hogyan legyen. A szüleimnél például volt amit édesanyám, volt amit édesapám szülei fizettek, és volt amit saját maguk.
2012. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom rájuk sem fog a meglepetés erejével hatni, hogy a gyerekének a lagziját nekik kell fizetniük.


De ha ez tényleg gond neked/nektek, akkor fizessétek ti, és akkor egyik szülőpár sem ad bele.

Ha pedig nincs pénzetek, akkor kis esküvő, kis vacsival utána.


Ha nincs pénz, akkor le kell tudni adni az igényeket.

2012. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

meg kell néznetek ki a te oldaladról meg a párod oldaláról hány vendég lesz.

A közös barátokat meg felesbe számoljátok.

Unokatesómén pl ugyvolt, hogy a csaj oldaláról 150, unokatesómérő 200, közös barátok 50


így kb 400 an voltunk, és losztották a költségeket egy főre hogy mennyi, aztán szépen visszaszorozgatták ,és értelem szerűen a csaj családja kb a 190 emberét fizette (ugye közös ismerősök), a többit pedig unokatesóm vagyis a mi családunk állta

2012. jan. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk mi fizettük az esküvőt. Nászajánékba kaptuk a pénzt.

Biztos azért fognak adni az ő szülei is. :)

Sok boldogságot :)

2012. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Magunknak fizettük.
2012. jan. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%

Na most jól meglepődtem. Felénk nem az a divat, hogy a szülők nyakába varrjuk az esküvőt. Épp eleget "költött" már ránk foglalkozott velünk nem majd még ezt is a szegény szülők nyakába. Náaszajándéknak adtunk pénzt és annyi volt a pénzbesegítés a szülők részéről de semmi több nem is tudom "normális" gyerek, hogy várhatja ezt el. Főleg most ebben a gazdasági helyzetben.


bocs de ez meglepett...

2012. jan. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
az örömszülők,nekik természetes volt,ez volt az ő nászajándékuk.
2012. jan. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
45%
kedves hatos,sehol nem volt róla szó,h elvárás lenne,mi is jbőven ki tudtuk vna fizetni,csak nálunk is,ahogy sok családnéál,ez a szokás..
2012. jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Ez nálunk sem elvárás, de a szüleim már készülnek arra, hogy ők fizetik az esküvőmet. Ők ezt így gondolják természetesnek. Persze én próbálom úgy intézni, hogy azért jó néhány dolgot én fizessek és ők kevesebbet, mint amennyit gondoltak. :) Másrészről a párom már most is önellátó pont azért, hogy a szüleiről levegye a terhet, így aztán nem hinném, hogy ott az tervbe van, hogy ők fizessék az esküvőt. Persze biztosan besegítenek majd, de ők nem fogják az egész esküvő felét fizetni. Így szerintem lesz olyan amit magunk fizetünk és lesz amit a szülők. :)
2012. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7%

Az én szüleim állták az esküvőnket. Nem is engedték volna, hogy másképp legyen. Egy-két helyre én is velük mentem. De az esküvő lebonyolítása: élelmiszerek, italok, zenészek, szakácsról, terembérletről ők gondoskodtak. 20 évvel ezelőtt 80 főre kb 83ezer forintra jött ki.

Ha megélem a fiam esküvőjét minden bizonnyal én sem fogom hagyni, hogy ők szervezkedjenek.

A fiam gimnáziumi ballagása is egy kisebb lakodalomnak fog számítani. 22-24-en biztosan leszünk. Igaz, még egy kicsit messze van 2015-ben lesz , de már most azon agyalok hogy miképp fogom otthon lebonyolítani az egész ceremóniát.

2012. jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!