Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nincs egy normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nincs egy normális esküvői fotós sem Magyarországon?

Figyelt kérdés

A párom elismert fotós, én szintén a művészetből élek (tehát úgy gondolom, van szemünk ehhez), és néha nézegetjük az itteni fotósokat..miért csinálnak ilyen igénytelen és gagyi képeket? Én elsírnám magam, ha az esküvőmről ilyen fotók készülnének. (Arról pedig, hogy ezekért a 'fantasztikus' képekért mennyi pénzt kérnek, már ne is beszéljünk..) A magyar embereknek ennyire nincs igényük a szépre, vagy ha ők maguk szerepelnek a képen, akkor már nem is veszik észre, hogy maga a kivitelezés rosszul sikerült?

Csak én gondolom úgy, hogy egy esküvői fotósorozatnak ilyennek http://www.youtube.com/watch?v=9XFFzGXum24&feature=related (videó) vagy ilyennek [link] kell lennie?


2009. máj. 23. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lenne az embereknek ízlése és igénye, csak pénze nem. Nem tudom ti milyen áron dolgoztok, de személy szerint szemtelenségnek tartom, hogy némelyik fotós eljön max. pár órára kattintgatni, kapok érte egy dvd-t, meg valamennyi kis mennyiségű képe,70.000-100.000 Ft-ért. Ja és számlát ugye nem ad, és közli, hogy,ha a lagzin is akarunk képeket, akkor az pluszba ennyi megy annyi. Nem rossz órabér. Elismerem, hogy gyönyörű képeket csinál, de sajnos az emberek 80%-nak megfizethetetlen ez az ár.
2009. máj. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén megnéztem a linkeket és nekem az első nem tetszett annyira számomra nem nagy durranás. Az utólsó viszont tényleg szép és szerintem vannak jó fotósok itthon is csak azt aki ilyen képeket készít egyszerűen nem tudjuk megfizetni.
2009. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bármit megtennék ha lenne annyi pénzem, hogy felkérjek egy olyan fotóst aki olyan képeket csinál mint amiket a linkekben láthatunk....De sajnos nincsen annyi pénzem ezért örülök, ha az esküvőmön lesz egyéltalán olyan fotós aki jobban ért hozzá mint a rokonok.
2009. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

mert Gábor Gábor már nyugdíjba ment, és nem nyitott fotós iskolát :)

na, egyébként meg tényleg az lehet, hogy nincs rá "keret", mert igény az valószínűleg lenne.

2009. máj. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de miért kellene kimondani, hogy milyennek kellene lennie? Olyan lesz, amilyennek megrendelik. Én teljesen meg voltam elégedve az esküvői képekkel és csak úgy elmondom, hogy a külföldi rokonaim is csak néztek, hogy milyen jók. Ne általánosíts mindenkit ennyire. Neked majd akkor más milyen legyen az esküvődön a fotós, neked az jön be, másnak meg más. Most miért kell kötekedni? Szerintem meg gáz, hogy másnak meg akarod mondani, hogy milyen képeket csináltasson. Ha művész vagy, akkor tudnod kellene, hogy épp a művészetben nincs olyan, hogy csak ilyen vagy olyan lehet valami. Minden fotós más és minden sorozat is más. Ha te annyira jónak tartod magad, csinálj különbet ahelyett, hogy másokat bírálsz ismeretlenül.
2009. máj. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki szereti a riportfotózást. Van, akinek nem is áll jól. Van, ahol a szülők és a rokonság el se tud képzelni másmilyet, mint a beállított műtermit (az én szüleimnek sem tetszettek a spontán téli képek, mindenáron egy beállított műtermit akartak kitenni a tévé főlé).


A másik meg, hogy nagyon sokan meg se bírják fizetni. A nagy napon fontosabb nekik, hogy élővirággal legyen díszítve a torta, meg hogy milyen vackok kerüléjenek az asztalra, és minél nagyobb lufiszív legyen a vacsoraasztal fölött. Fotós, videós meg legyen minél olcsóbb... Pedig az marad meg az unokáik számára is, nem a dekoráció, amit másnapra mindenki elfelejt.


A harmadik meg, hogy terjed és divatos a minél több, annál jobb elv a házasulandóknál: a "fotós" elkattintgat 1000 képet a nagy napon, és még aznap átnyújtja a párnak. Meg is lehet nézni, hogy azok milyenek, lehet, hogy Géza bácsi szebbeket csinálna, mert ő legalább szereti azokat, akiket fényképez, de hát ha valakinek ez kell, akkor ezt kapja.

2009. máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

1. Nézd, kedves kérdező, ha te művész vagy, akkor te pontosan tudhatnád, hogy a művészetet nem a művész dönti el, hogy milyen, hanem a közönség, hiszen a művésznek a közönség a főnöke (10 éve énekelek egy sikeres hazai gospel kórusban, 3 CD, rendszeres meghívások...). Ami a közönségnek tetszik, az jó, még akkor is, ha maga a művész tudja, hogy nem lett tökéletes.


2. Én személyesen ismerek profin fotózó, fotós szakképesítéssel nem rendelkező, de kiváló fotóst, aki rendszeresen fotóz esküvőkön, mert hívják, és épp mostanában kérte fel egy profi videós, hogy esetleg dolgozhatnának együtt. Nem tudom, mennyiért dolgoznak, de azt tudom, hogy nagyon jól, én is láttam már a fotóit, és én őt fogom felkérni, sőt, koncertjeinkre is hívom, hogy jöjjön fotózni.


3. Nincs mindenkinek annyi pénze, hogy a legjobbnak mondottat megfizesse, ha esetleg nincs ismerőse, aki a profik közé tartozik.


Ne általánosíts, igazi művész nem tesz ilyet. :-)


Üdv!

Egy művész

2009. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

én értem a kérdésed, nekünk is problémás volta, hogy kit kérjünk fel fotózásra. Végül egy ismerős felajánlotta ajándékba, ő volt a "hivatalos fotósunk", nagyon szép beállított képeket csinált. És megkértünk egy régi barátot, aki szintén fotózik (és nagyon különleges látásmódja van), hogy azért hozza el a gépét. Így készültek emlék képek minden fontos momentumról és ellesett pillanatfelvételek is. De sajnos ezen túl tényleg anyagiak függvénye (márcsak ha a helyszínekre, virágdíszekre, ruhára, koszorúslányokra gondolok). Az említett fotós munkáit megnézheted itt:

lambertfoto.hu

2009. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor már kiváncsivá ettél, a ti képeiteket hol lehet megnézni?
2009. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

ide tettem fel a publikusokat (bocsánat, de ennél közelebbit nem szívesen teszek fel internetre):


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2009. máj. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!