Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Te meghívnád őket az esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te meghívnád őket az esküvőre vagy nem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 60 fős esküvőnk lesz jövőre, amire a szűk családi, baráti ill., ismerősök lesznek meghívva.

65 főre foglaltuk le a Hotelt, ahol tartani fogjuk. Viszont a baráti társaságunkban nem egyedülálló eset az, hogy valaki egyedül van, tehát nincs hosszabb távú kapcsolata. Amolyan d]ó partnereik vannak. Na most az a helyzet, hogy csúnyán hangzik, de én nem vagyok hajlandó mást - számunkra - teljesen ismeretlen embert etetni/itatni.

Viszont az elmúlt 5 évben akár hány esküvőre mentünk és a baráti társaságunk is ott volt, előfordult, hogy az egyedülálló barátunk elhozta a 3248. csajt, akit éppen talált, senki se ismerte.

Szerintetek, hol van az a határ, ahol meg kell valakit hívni?


Pl. Most az egyik jó barátunk 3 hónapja együtt van egy leányzóval. Senki se találkozott még a lánnyal, nem is látunk hajlandóságot arra, hogy a barátunk bemutassa nekünk. Ha az esküvőig együtt maradna, akkor illene meghívnunk, úgy hogy nem is ismerjük vagy nem?!

[Egyébként a baráti társaságra jellemző, hogy fél év, 1 évnél hamarabb nem mutatják be a párjukat, ne kérdezzétek miért, én is így 'cseppentem' bele]


Bocs, ha bonyolultra sikeredett :/


2011. dec. 28. 20:39
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
nem az a lényeg, hogy együttmaradnak-e, hanem hogy akkor együtt vannak.
2011. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem vagyunk együtt, de nem is ez a lényeg, mert bárki szakíthat. Pl ennyi erővel a mostani párom barátainak sem kellett volna meghívnia az esküvőjükre, mert akkor még nem voltunk házasok?!
2011. dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a tesója azóta is együtt van azzal a lánnyal...
2011. dec. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

Értem én az utolsó pár válaszadót is (mióta írtam) és összesen ez a baráti társaságból + 11 főt jelentene, ha úgy néznénk, akiknek lehet addig vagy hozna valakit csak arra az alkalomra 'párnak'.

11 * 10000 (ha ezzel számolunk: kaja + ital) az igen csak 110000 HUF.

Őszintén, ti ismeretlenekre, akiket 95%-ban soha a büdös életben nem látnátok, költenétek ennyit?! Lehet én vagy a szánalmas és a kcsg, de én nem!

Az a baj, hogy sok olyan alkalom volt már - mint korábban említettem -, mikor elhozták az aktuálist éppen és utána soha a büdös életben nem láttuk őket többet.

Ráadásul az étterem, ahol lesz a lagzi (vidék) annak a befogadóképessége összesen 70 fő.

60 fő csak a vendéglista, ehhez hozzájön még + 3 (zenész, vőfély, etc).

2011. dec. 29. 18:19
 25/26 anonim ***** válasza:
28%

De figyelj, ahogy már írtam, és más is írta, ki szokták fizetni, amibe belekerülnek. Nagyon ritka, ha valaki nem teszi meg, tehát a pénz miatt ne fájjon a fejed. Reméljük egyetlen barátotok sem csinál ilyet, hogy nem teszi bele a borítékba a megfelelő összeget. Ha egy barát elviszi a partnerét is, a barátnak kell arról gondoskodni, hogy a megfelelő összeget megkapjátok, ha a partner nem fizetőképes, a barátnak kell kiegészíteni, de ez már az ő dolguk, milyen arányban fizetik a részüket.


Tehát az anyagiak miatt ne fájjon a fejed!

Csakis a meggyőződés legyen a lényeg. Ha pénztől függetlenül nem szeretnétek ott ismeretleneket látni, akkor ne hívjátok meg a friss partnereket.

2011. dec. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én meghívnám a párjukat is, de jelezném, hogy ilyenkor azért illik előtte bemutatni az illetőt. Nekem égne a pofám, ha úgy állítanék oda az esküvőre, hogy "ja és hoztam a Bélát is, még nem ismeritek", de hátha másnak mások az illemszabályról alkotott fogalmai.
2011. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!