Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Te meghívnád őket az esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te meghívnád őket az esküvőre vagy nem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 60 fős esküvőnk lesz jövőre, amire a szűk családi, baráti ill., ismerősök lesznek meghívva.

65 főre foglaltuk le a Hotelt, ahol tartani fogjuk. Viszont a baráti társaságunkban nem egyedülálló eset az, hogy valaki egyedül van, tehát nincs hosszabb távú kapcsolata. Amolyan d]ó partnereik vannak. Na most az a helyzet, hogy csúnyán hangzik, de én nem vagyok hajlandó mást - számunkra - teljesen ismeretlen embert etetni/itatni.

Viszont az elmúlt 5 évben akár hány esküvőre mentünk és a baráti társaságunk is ott volt, előfordult, hogy az egyedülálló barátunk elhozta a 3248. csajt, akit éppen talált, senki se ismerte.

Szerintetek, hol van az a határ, ahol meg kell valakit hívni?


Pl. Most az egyik jó barátunk 3 hónapja együtt van egy leányzóval. Senki se találkozott még a lánnyal, nem is látunk hajlandóságot arra, hogy a barátunk bemutassa nekünk. Ha az esküvőig együtt maradna, akkor illene meghívnunk, úgy hogy nem is ismerjük vagy nem?!

[Egyébként a baráti társaságra jellemző, hogy fél év, 1 évnél hamarabb nem mutatják be a párjukat, ne kérdezzétek miért, én is így 'cseppentem' bele]


Bocs, ha bonyolultra sikeredett :/


2011. dec. 28. 20:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
36%

Értem a felfogásodat, de akkor csomó ember egyedül jönne, nem? És azok unatkoznak, vagy ülnek végig? Nem is mulatnának jól.

Sajnos bele kell kalkulálni a párokat is, szerintem egyedül senki sem megy esküvőre.

2011. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
75%
Hát, nem egészen, amelyik lagziban én voltam, ott a menyasszony és a vőlegény, amíg el nem kezdődött a tánc, kb. fél- háromnegyed óránként "végigmentek" 25-25 vendégen, minden egyes kisebb csoporttal beszélgetve pár percet, miközben ettünk pl.
2011. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%
Nem unatkoznak, az egyedülálló fiúk, lányok egy csoportban foglalnak helyet, jókat röhögcsélnek együtt, míg nem kezdődik a buli.
2011. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Nem unatkoznak, mivel a baráti társaságunk (18 fő) ismeri egymást. Így nem hinném, hogy halálra unnák magukat és nem lenne kivel beszélgetniük. Pláne úgy, hogy rengeteg köztük a 'legjobb barát' kapcsolat.

Ez a baráti társaság egy kisebb közösség, ami a párom részéről szegődött az én baráti társaságomba. A párom része általános iskolás koruk óta ismeri egymást, az én baráti részem pedig összekovácsolódott 10 év alatt.

Mi 6 éve vagyunk együtt, abból 5 éve ismerem a párom barátait és 3 éve ismerik a barátaink egymást. Együtt is voltunk már nyaralni, mulatni, szórakozni.


Nyilván a gyerekek adagját is felnőtt méretben számolják. Nekem nem az étel adagjával van problémám, hanem azzal, amit a kérdésben leírtam és azzal, hogy ha valaki váratlanul állítana be az aktuális 'partnerével', akkor hova ültetem?! Zsámolyra?!

A hotel adottsága miatt mi a körasztalos megoldást jobban preferáltuk, mert nagyobb úgy a tánctér és a mozgástér.


Abban is van valami, hogy az esküvő alatt nyilván nem tudunk majd a párommal leragadni beszélgetni félóra, órákat. Pláne azért nem, mert van egy jelenleg 5 hónapos lányunk.

És ha már itt tartunk, akkor azt is elmondom, hogy a baráti társaságunk is részese volt a lányunk keresztelőjének (onnan lettek a keresztszülők választva).

Én pl. totál kiakadtam, amikor egy 'családiasabb' eseményen egy teljesen ismeretlen nőt hozott el az egyik nagyon kedves barátunk. Persze később bocsánatot kért.. de akkor sem volt odavaló!

De ez lényegtelen az esküvő szempontjából.

2011. dec. 28. 21:36
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennek a barátnak érdemes lenne felhívni a figyelmét, hogy ilyet ne csináljon. Nehogy azt hidd, hogy nem telik ki tőle újra! :) Jobb figyelmeztetni.
2011. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Mi is épp az esküvőt szervezzük a párommal. A miénk ugyan nagy lagzi lesz (160 fő), de úgy gondoljuk, hogy ha meghívunk valakit a baráti körből, akkor az a párjára (legyen az éppen aktuális d..ó, vagy állandó) is vonatkozik. Én inkább azon gondolkoztam, hogy amikor egy családot hívunk (pl.:2 felnőtt+ 2 gyerek) és a gyerekek már 15-17 évesek és van párjuk, őt meghívjuk-e (mert hát ebben a korban még ez annyit változhat...)?
2011. dec. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
70%

én is most rendezek lagzit, bár nálunk 100fő körül lesz. Én beleszámoltam, hogy ha pl. unokahúgomnak lesz barátja, vagy unokaöcsémnek barátnője...azt meg eldöntik ők, hogy elhozzák-e egy ilyen eseményre. Az én páromat is meghívták, mikor még csak 3-4 hónapja voltunk együtt. Nem ismerte a pár, azt mondták, ha szeretném, vihetem. És szerintem ez is a normális. Mert lehet, hogy most nincs párja valakinek, mikor a listát írod, de az esküvő mondjuk 6 hónap múlva lesz, addigra lehet egy majdnem fél éves kapcsolata, ahol elég hülyén jön ki, hogy elmegy esküvőre nélküle...valószínűleg hamarabb le is lépne.

A d.ópartnereket természetesen én sem hívnám meg, de ha olyan kapcsolat van, a barátra/rokonra bíznám, hogy elhozza-e, csak jelezze.

Nálunk szokás 1-2héttel előbb mindenkit felhívni, hogy számíthatunk-e rájuk és hányan jönnek. A kaját is csak 1 héttel előtte kell megmondani fixre...megrendelésnél mondhatod, hogy 100-110 fő, fixálásnál meg fix.106.

Amúgy hány ilyen "ismeretlenről" lenne szó? 3-4 ember szerintem bőőőven belefér, persze ha előre meg van beszélve, nem odafele szed fel valakit a haver, hogy ne egyedül menjen...

2011. dec. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
47%

az előttem lévő válaszra:


mi csak a 18év körülieknél hívjuk a párt, egy 14éves ne vigyen senkit magával, plusz akit hoz, az is gyerek még, nem tudná kezelni a helyzetet, és kínosan érezné magát (szerintem)


utolsó voltam

2011. dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
47%

Én most szervezem az esküvőmet és egyre többen vagyunk... Úgy vagyok vele, hogy számolok plussz emberrel is, ha jelenleg nincs is kapcsolata, mert nem szeretnék emiatt kellemetlen szituációt. Úgyis vissza kell majd jelezni, hogy hány főre számítsunk.

Egyszer voltam egy esküvőn ahova eredetileg nem hívtak meg, és az akkori párom tesójának a barátnőjét sem. 18 évesek elmúltunk már ekkor és a tesójáék is. Nekünk nagyon rosszul esett, hogy nem gondoltak arra, hogy a 2 fiúnak esetleg komoly kapcsolata lehet és nem mennének egyedül.

2011. dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Na, de látod, előző, hiába rosszul esett, de már nem vagytok azóta együtt.
2011. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!