Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Te meghívnád őket az esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te meghívnád őket az esküvőre vagy nem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy 60 fős esküvőnk lesz jövőre, amire a szűk családi, baráti ill., ismerősök lesznek meghívva.

65 főre foglaltuk le a Hotelt, ahol tartani fogjuk. Viszont a baráti társaságunkban nem egyedülálló eset az, hogy valaki egyedül van, tehát nincs hosszabb távú kapcsolata. Amolyan d]ó partnereik vannak. Na most az a helyzet, hogy csúnyán hangzik, de én nem vagyok hajlandó mást - számunkra - teljesen ismeretlen embert etetni/itatni.

Viszont az elmúlt 5 évben akár hány esküvőre mentünk és a baráti társaságunk is ott volt, előfordult, hogy az egyedülálló barátunk elhozta a 3248. csajt, akit éppen talált, senki se ismerte.

Szerintetek, hol van az a határ, ahol meg kell valakit hívni?


Pl. Most az egyik jó barátunk 3 hónapja együtt van egy leányzóval. Senki se találkozott még a lánnyal, nem is látunk hajlandóságot arra, hogy a barátunk bemutassa nekünk. Ha az esküvőig együtt maradna, akkor illene meghívnunk, úgy hogy nem is ismerjük vagy nem?!

[Egyébként a baráti társaságra jellemző, hogy fél év, 1 évnél hamarabb nem mutatják be a párjukat, ne kérdezzétek miért, én is így 'cseppentem' bele]


Bocs, ha bonyolultra sikeredett :/


2011. dec. 28. 20:39
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem illik. Nem hiszem, hogy annyi plusz fő lenne, hogy az osztana-szorozna valamit is. Az, hogy a baráti kör még nem ismeri a barátomat, az egy dolog. El sem mennék olyan esküvőre, ahová őt nem hívnák meg, ill. kikötnék, hogy ne vigyem. Hogy közölnéd? Átadod a meghívót, és?: de egyedül gyere ám! ? Nem jelent ám sok pluszköltséget 5-6 fővel több kaja.
2011. dec. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Hát én megkérdezném az illetőt, hogy szeretné-e hozni a barátnőjét az esküvőre, és ha igen, akkor meghívnám. Nem akkora történet az a plusz egy ember, meg a legtöbb ember nem is szeret elmenni full idegen esküvőkre, ezért úgy is le fogja mondani. Emiatt nem paráznék.
2011. dec. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%
Én a te oldaladon állok, mégis csak a ti esküvőtök, hagy érezzétek már jól magatokat olyanokkal, akiket ismertek, szerettek. Viszont én már szívtam meg ilyesmivel (nem esküvő, ballagás), viszont ha ez megnyugtat, csak 2 évig haragudott az illető - amíg ki nem dobta a meg nem hívott pasija. :D Lehet, hogy én vagyok defektes, de ha most meghívnák a családomat egy lagziba, eszembe sem jutna elvinni a (9 hónapos) páromat, hisz csak néhányszor találkozott a családdal.
2011. dec. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem alap, hogy csak olyan emberek legyenek jelen a vacsorán, mulatságon, akiket ismertek. Tehát ha ők a bemutatásig még nem jutottak el, akkor egyértelmű, hogy nem kéne ott lenniük.

Ha addigra megtörténik a bemutatás, akkor bízzátok rá a barátotokra, hogy viszi-e a barátnőjét vagy sem.


Amiatt ne aggódj, hogy majd nektek kell etetni, itatni, normális emberek kifizetik a részüket, min. annyit adnak, amennyibe belekerültek. Nincs nagy valószínűsége, hogy belefuttok egy olyan párba vagy egyedülálló barátba, ismerősbe, aki nem fizetné ki a rá/rájuk eső részt.

2011. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
66%

1.-nek


Azért sokat jelent, sok helyen 10 000 Ft/fő körül van a kaja édesség nélkül.

2011. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Előfordult az 5 év alatti 4 esküvőn (baráti körben), hogy a meghívott barát olyan embert hozott magával, akit senki se ismert. Azonkívül, hogy rosszul érezte magát az ismeretlen, a párnak kellemetlen volt, hogy megkérdezés nélkül elhozták a du*ó partnerüket. Azóta senki se látta a másik felet. Nyíltan ki is jelentette a barát, hogy csak az alkalomra szedte fel és hozta el.

A meghívó mindenkinek név szerint megy. Tehát pl. Kedves Kis Béla szeretettel meghívunk téged ..

Akinek meg barátja van vagy családja, annak: Kedves Kis Béla szeretettel meghívunk téged és kedves barátnőd/családod ...

Ebből szerintem eléggé egyértelmű lenne, hogy egyedül várjuk vagy sem.


Igazan van az egyik válaszolónak, nem mindegy az, hogy a plusz egy főt váratlanul hozzák el (hova ültetem?! - körasztalos megoldás lesz) és, hogy az étel költsége ránézve + 10ezer.


Egyébként mi nem kérünk nászajándékba semmit sem, teljesen fakultatív, hogy valaki ad-e vagy hoz-e valamit vagy nem.

2011. dec. 28. 21:03
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
Hát ez elég érdekes hozzáállás, lévén az is egy alap szabály, hogy a részt vevő násznép legalább a saját költségeit fedezi. Tehát nem eljövök zabálni meg inni aztán mint aki jól végezte dolgát hazamegyek, hanem hozok minimum 10-15K forintot vagy ennek megfelelő értékű ajándékot. Vagy nem jövök el.
2011. dec. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
A Te napod, jobb esetben 1x lesz,csakis azt hívd meg,akit szeretnél ott látni. Ezt meg kell érteniük.Sok boldogságot!
2011. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%

Véleményem szerint úgy lenne érdemes csinálnotok, hogy ha nem ismeritek az illető barát párját (dugópajtását), akkor mikor átadjátok a meghívót, ami csak a barát nevére szól, akkor nyugodtan mondjátok, hogy "nem tudjuk, hogy most van-e párod, de ha van is alakulóban valami, mi még nem ismerjük őt, szóval sajnáljuk, de a meghívás így most csak neked szól".

Ha pedig mondaná, hogy bemutatom őt ekkor meg ekkor, ne fogadjátok el, mondd, hogy most már nincs erre idő, őt alaposan megismerni, az esküvői előkészületekkel foglalkoztok, csak olyanokkal szeretnétek együtt tölteni a nagy napotokat, akiket jól ismertek, és nem csak egyszer találkoztatok velük.

2011. dec. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
47%

Egy tisztességes,jobb étteremben legalább 10 adaggal többet főznek,mint a megrendelés. A gyerekekre is felnőtt adagokat számolnak. A tányéron pedig nem csak annyi étel van,hogy látsszon,hogy nem üres. Ebben az esetben nem számít (költségben sem) néhány plusz vendég.

A másik dolog: a lakodalomban az ifjú pár nem sokat tud foglalkozni a vendégekkel. Néhány szó mindenkinek,táncolnak mindenkivel,de nem beszélgetnek sokat velük.

Kérdés,hogy akit egyedül hívsz meg,az hogyan érezné magát egyedül,ha mindenkinek van párja? Ilyenkor szoktak a szinglik a kelleténél többet inni.

2011. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!