Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan mondjam meg anyósnak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg anyósnak, nem kell ajándék esküvőre?

Figyelt kérdés

A párommal elterveztük hogy jövő nyáron összeházasodunk.Már 5 éve élünk együtt 2 gyerek is van.

Anyós mindenáron venni akar valamit, de mi inkább pénzt szeretnénk és elmenni négyen nyaralni.Kompletten be van rendezve a lakásunk.Svájcban élünk minden évbe kijön egyszer és most nyáron kint volt nálunk egy és hozott tányérkészletet.Mikor tudta jól van 2 fajta is. Ráadásul nem is szép öreges, olyan mintha otthonról a padlásról hozta volna el nekünk. :( Nem tudom hogy direkt csinálta?!

Szóval meg kellene mondani neki szépen hogy felesleges dolog nem kell.És hogy a párom se legyen pipa rám hogy nem akarok tőlünk ajándékot.


2011. dec. 2. 23:56
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
ne azt mondd h nem kell ajándék,hanem h el szeretnétek menni nyaralni valahova, és abban ha tudna segíteni, az ÓRIÁSI segítség lenne.kicsit hízelegj neki h mennyire rendes ha beszáll a költségekbe,meg h amúgy nem tudnátok elmenni
2011. dec. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
ne pénz legyen az ajándék,hanem fizessen a szállásba
2011. dec. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Az az igazság, ha nem akarja megérteni, akkor nem is fogja :(

Mi is így voltunk, de nem csak az anyósommal, hanem még egy-két emberrel rajta kívül. Pedig nálunk az anyósom tudta is, hogy mennyire szükségünk van a pénzre, hiszen a lagzi teljes költségvetése nem állt a bankszámlánkon...


Mi egyébként úgy oldottuk meg, hogy a meghívó végén ez állt:


"Ajándékon ne törd fejed,

háztartásunk régen teljes.

Ágynemű vagy edény helyett,

jobban jönne néhány bankjegy!"

2011. dec. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%

Ajándék lónak NEM NÉZED A FOGÁT!

Szerintem éhes vagy.....pénzéhes.

2011. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kint laksz Svájcban és mindened megvan akkor miért szorulsz anyósod szállás hozzájárulási pénzére? Hoz valamit, megköszönöd, aztán besuvasztod valahova, ha nem tetszik. Nyilván egy öreg (egy másik országban hagyott öreg szülő meg végképp) úgy gondolkozik, hogy visz valamit amiről eszetekbe fog jutni, nem egy pár ezrest ad, amiről majd ti magatok sem tudjátok majd mi is lett végül.
2011. dec. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó:

Mivel mindenki azt hiszi ha külföldön élsz akkor itt dől a lé, és nem kell tenni érte semmit.Hát ez nem így van.2 gyereknek ha megakarsz adni "majdnem mindet" az sok pénzbe kerül. Sportolás, tanulás egyéb foglalkozások és nem fogom azt mondani a gyerekeimnek hogy nem mert mi a tengerparthoz szeretnénk menni nyaralni.Tudod az ő jövőjük mindennél fontosabb! Minek hozzon olyan olyan ajándékot ami felesleges.Tudod itt nincs sok tárolóhely ahova a felesleges dolgokat el tudom tenni. A gyerekem születésére turmix gépet akart, a baba étel készítésére. Erre a legpraktikusabb szerintem a botturmix vagy villa :). Mondtam neki hogy nem kell vegyen ruhát a gyereknek, az mindig jól jön. Erre nem vett semmit. Szerintem nem vagyok pénzéhes, mert nem az árát kértem el.

2011. dec. 9. 13:42
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem mivel a párod anyja neki kell vele közölni egyszerűen, hogy anya nekünk pénz kellene a nyaraláshoz. Nem gáz ha az ember őszintén megmondja az anyjának.
2012. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!