Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért fontos a házzaság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos a házzaság?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 14:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Házasság ... nem "házzaság".

Szerintem nagyon nem fontos.

2011. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Jaj, mert egy rakás jöttment, sose látott rokon ingyen vacsorája nélkül, meg rongyrázás nélkül nem házasság a házasság. Mekkora ökörség ez már. A kéttanús esküvő is esküvő. Két ember magánügye. Én ha egyszer férjhez megyek, a páromnak fogok esküt tenni, nem a rokonoknak, meg ismerősöknek. Ehhez nem kell se közönség, sem többszázezres vacsora. Nem az az alkalom a lényeg ugyanis, hanem maga a döntés, az az elhatározás, hogy mi egymást választjuk párunknak.
2011. ápr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"egy rakás jöttment, sose látott rokon ingyen vacsorája"


Neked ez a lagzi? Nekem az volt, hogy ott voltak a legjobb barátaink, a szüleim, nagyszüleim, kedvenc nagynénik, keresztszülők, és egy hatalmasat buliztunk :)

Tudod mi volt a titka? Az, hogy ne jöttmenteket hívj meg, hanem azokat akiket szeretsz és ne ingyen vacsinak fogd fel hanem esküvői meghívásnak. Mint általában az emberek :)


Én is a páromnak fogadtam esküt, csak örültem neki hogy megoszthatom a szeretteimmel, szerencsére szép számmal vannak, nagy családunk van és baráti körünk. Mondjuk ha nem lennének, én is inkább kettesben esküdtem volna mint jöttmentekkel ez tény. De mivel szerencsére volt kivel megosztani ezért megtettük és életünk egyik legemlékezetesebb napja volt. Persze nincs kizárva hogy akkor is az lett volna ha bemegyünk az önkormányzatba és aláírunk pár pappert.

2011. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Vannak akinek vallási okokból fontos, vannak akik így jobban összetartozónak érzik egymást, vannak akik így fejezik ki a társadalom felé, hogy egymáshoz tartoznak, vannak akik vagyoni, jogi közösségbe is szeretnének lépni az érzelmin kívül, vannak akik egyszerűen minden lehetséges módon össze akarják kötni az életüket... és így tovább. Vannak akiknek pedig egyáltalán nem fontos és jobban szeretnék bizonyos dolgokban megtartani az önállóságukat, vagy más szempontok alapján döntenek és nem lényeges nekik az egész.

Maga az esküvő is egyénfüggő. Vannak, akik csak kettesben szeretnék tartani, rokonok nélkül, vannak viszont, akik szeretnék ezt az örömöt megosztani másokkal is.

2011. ápr. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egyszerűen szeretnék a lelki-testi összetartozás mellett, törvényileg elismerten az Övé lenni-Ő pedig az enyém.

Ez egy társadalmi szokás, és nem kell firtatni, hogy miért kell, vagy nem kell. Miért kell minden ellen lázadni?

És egyetértek azzal, hogy az esküvő célja, hogy a szeretteinkkel megünnepeljük a szerelmünket és a közös életünket.

Kb. ennyi.

22N aki alig várja, hogy hozzámehessen az Ő 29F-jéhez :D

2011. ápr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Utolsó nagyon ügyesen összefoglalta!

Sok boldogságot és szép esküvőt Neked :)

2011. ápr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Köszönöm a dicséretet meg a jókívánságot (bár még kicsit messze van...sajnos) Neked is hasonló jókat az Életben!


22N

2011. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!