Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 80 fős lagzit kb mennyiből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

80 fős lagzit kb mennyiből lehet kihozni?

Figyelt kérdés
Részletesen érdekelne mi mennyibe kerül. Min lehet spórolni? Nem akarok semmi extrát, rongyrázást, csak szimplán férjhezmenni szeretnék. Olyanok válaszát várom, akiknek már volt esküvőjük, vagy épp most szervezik! Köszönöm!
2011. márc. 31. 00:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nekünk 30 fős lagzink volt 2 évvel ezelőtt.

nagyon kevés pénzből sikerült kihoznunk :)

polgári esküvőnk volt csak, nem kértünk se verset se gyertyát, csak pezsgőt és zenét.


a lagzi a szüleim kertjében volt, vidékről rendeltünk székeket, asztalokat, sörsátrat.

anyósoméktól nászajándékba kaptuk, hogy nagyszülőkkel megfőztek és a kaját ők állták :) volt pörkölt, sülthúsok, kacsamáj, 2 féle köret és kb. 10 fajta süti.

baromi nagy ajándék volt tőlük, szerintem ezen spóroltunk a legtöbbet :) szegények 2 napig főztek.


tortát úgy rendeltük, hogy minden cukrászdát végigjártuk mennyibe kerülnek az esküvői emeletes torták. majd pár hétre rá egyedül ismét tettem egy kört, hogy fogadásra kéne emeletes torta. fele annyi lett a vége, pont ugyan azért a tortáért.


virágot szintén vidéken rendeltük, sógorom elment érte reggel.


esküvői ruhám se volt, egy nagyon szép fehér ruhát vettem :)

nászútra belföldre mentünk, pocakos voltam így messzire nem is szerettünk volna, így azon is sokat spóroltunk :)


nem tudom a végét már, 150-200 között :)


sok boldogságot kvánok nektek!

2011. márc. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
2 milla körültöl határ a csillagos ég! spórolni, hát a ruha nem feltétlen kell hogy méregdrága legyen, csak jól szét kell nézni, aztán meg sok olyan lagziba voltam ahol még a plafonról is virág lógott, elég egy kis szolid diszítés. és én nem tudom hogy te hogy vagy vele, de én valahogy imádom a jó régi sátras lagzikat, olyan kölünleges hangulatot ad neki, és jóval olcsóbb is mint termet bérelni. a kaján viszont ne
2011. márc. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2 milla 80 fős lagziért?Na, ne már...
2011. márc. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Ez nagyban függ attól,hogy hol. Nem ugyanazok az árak vannak mondjuk Pesten,mint egy vidéki kisvárosban.

Kaja+pia fejenként kalkulálj 10 ezer forinttal. Lehet spórolni, ha magatok készítitek el a meghívót, köszönőajándékot, akár a dekorációt. Csak egy kis kreativitás és pár barát kell hozzá!

Az étteremben próbáljatok megegyezni,hogy az italt vagy legalább egy részét ti hozhassátok. Akkor megveszitek egy nagykerben, ahol meg lehet egyezni,hogy a bontatlant vegye vissza. Mi is így csináltuk! Zenekaron, vőfélyen nem éri meg szerintem spórolni, ezeken múlik az egész lagzi. Szerintem egyébként egy 80 fős kb. 1,2-1,5 millió körül jön ki!

2011. márc. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A legtöbbet mindenképp az italokon lehet megtakarítani! Ha a helyszín megengedi, és bevihetitek, az a legjobb megoldás!


Nagyon sokat számít, hogy hogy néz ki a helyszín! Lehet, hogy egy szép étteremben kicsit drágább az étel, vagy egy jobb helyet több kerül kibérelni, viszont ott alig kell díszíteni, csak az asztalokra kell pár apróság. Ha mondjuk egy tornaterem mellett döntenétek, egy vagyont fog kérni a dekoros, hogy abból szép helyiséget tudjon varázsolni!


Én nagyon örülök, hogy nem otthon fabrikáltuk a meghívókat, hanem profikra bíztuk, mert lekerült ez a gond is a vállunkról. Több fórumon olvastam, hogy a lányok nagy lelkesedéssel álltak neki a meghívóknak azzal, hogy ők kreatívak, aztán 15 után már panaszkodtak, hogy leszakad a kezük, van egy csomó selejt és még hátravan 50, nem tudják, hogy végeznek vele... És annyival nem is olcsóbb, mert a papírt bolti áron veszitek, a meghívós cégek meg nagykerben.


A virágosok között is érdemes jól körülnézni, nekem is mindenki azt mondta, 15 ezer egy menyasszonyi csokor. Vidéken csináltattuk, álomszép volt és 4000 forintba került. Ha budapestiek vagytok, akkor is érdemes vidékről rendelni a virágokat, mert míg a benzinköltség néhány ezer forint, teljes dekoráció esetén több tízezret takaríthattok meg!


Fotóson ne spóroljatok, ne bízzátok rá barátra vagy családtagra, mert az ő figyelme elkalandozik, nem biztos, hogy mindent lefényképez, ami nektek fontos lenne. Erre nem szabad sajnálni a pénzt!

2011. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
én kitudnám hozni 100ból,mindennel együtt :-)
2011. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

egy főre (gyerekek fél fő) számolj 10E Ft-ot, abba, ha olcsóbb helyet választotok, belefér a kaja+pia- tényleg jó lenne tudni, hol laksz, baranyában van, ahol pl. már 4000Ft-ból megvan a komplett menü (éjféli vacsival együtt), a többi megy a piákra. így 800E Ft

ha városban, akkor inkább 12E/fővel számolj. az 960E Ft.


ehhez még pluszba a ruháid(ha ügyes vagy, 30-50Eből megvan),

díszítés(van olyan étterem, ahol ingyen megcsinálják.lufik,székszoknyák,miegymás)-ha kell fizetnetek, 2-300Ft egy székszoknya, összesen 24E Ft;

virágok-ez is teljesen tőled függ, ha nem akarsz nagy giccsparádét, 70 körül megúszhatod

vőfély-nekem tuti nem lesz...így azt sem tudom, milyen "árfolyamban vannak"

zenészek-attól függ hányan, meddig, 50től fölfelé

szertartások- mindenhol más, ált 10-15, szóval össz max. 30E

sütemények: menyasszonyi torta-attól függ, milyet szeretnél 5-20E körül; többi süti....50-150közt, ez is tőled függ, sósat, édeset, mindkettőt veszel-e

asztaldíszítések, ilyen dísz, olyan dísz, meghívók...még 50E



na és akkor, most leírom, ahol spórolni lehet:)

keress olyan helyet, ahova vihetsz be alapanyagot, piát(alkoholt);

nálunk előtte disznóvágás, onnan lesz hús (120an leszünk)

az alkohollal az a helyzet, hogy van, ahova be lehet vinni, de a felszolgálási árat mindenképp kérdezd meg, mert nem mindegy, van, ahol 40-60Ft-ért szolgálják fel az általad vitt bor LITERJÉT...

ha te viszel mondjuk házibort (jó áron lehet venni), házipálinkát, lehet mondani a pincéreknek, inkább azt kínálják;

az alkoholmentesekkel az a helyzet, hogy nagyon drágák. olyan hely lenne a legjobb, ahol kimérős az ital, nem 0,33as üvegben van, mert úgy nagyon sokba kerül

süteményeknél a menyasszonyi tortát mindenképp rendeld, a többi sütit, tortákat, stb. lehet a rokonsággal süttetni, hozatni, nálunk falunk mindig így megy

díszítést magad is meg tudod csinálni kreatív-hobby boltokban olcsón lehet beszerezni hozzá alapanyagokat (pl. üveggolyók)

meghívókat, ültetőkártyákat is simán meg tudod írni, akár kézzel, akár veszel valami szép papírt, és kinyomtatod arra


így 1.105.000. a legminimálisabb, de akkor az tényleg semmi extra.

ha spórolsz ezeken, amiket írtam, akkor kb. 6-700E-ből ki lehet hozni:)


remélem segítettem. :)


ha bármi segítség kell, keress nyugodtan itt: lilike1123@hotmail.com

nem vagyok se cég, se rendezvényszervező, se semmi, csak mostanában sokat nézelődtem, beleástam magam a témába, mert itt is aktuális.:)


jajh, mielőtt elfelejtem, még egy jó tanács: szervezés közben egy szolgáltatónál se ejtsd ki a szádon az esküvő szót, mert az árak rögtön felfele emelkednek...mondj valami céges bulit vagy ballagást, vagy bármit...pláne a virágoknál

2011. márc. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, fotóst elfelejtettem, azon ne spóroljatok! nézzetek körül, lehet persze az olcsóbbat választani, de ne a vendégségből legyen, olyanra bízzátok, akinek ez a foglalkozása...ismerek olyan fotóst, aki 50ért csinálta a külső fotózást, szertartásokat, esküvőt, szall cakk-pakk mindent!
2011. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Nagyon sokat segítettetek! Debrecenben lakunk. Itt is lesz a lagzi, párom szállodában szeretné én sulira gondoltam, aminek van konyhája és ott megfőzetni a kaját.
2011. márc. 31. 20:05
 10/14 anonim ***** válasza:

uccsó vagyok

ez a lehetőség nálunk is felmerült, sokkal de sokkal olcsóbban ki lehet úgy jönni!

2011. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!