Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek mennyiből lehetne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyiből lehetne kihozni egy ilyen lagzit? Akinek hasonló volt, mennyiből jött ki?

Figyelt kérdés

tehát:

-esküvő csak polgári

-kb 40 fő vendég

-vacsora: húsleves, sült-rántott húsok körettel (tálon,mindenki azt vesz belőle ami szimpatikus)

-éjfél körül káposzta vagy pörkölt

-süti,pogácsa

-italok

-menyasszonyi ruha, vőlegénynek öltöny

-menyecskeruha csak valami egyszerűbb

-zenekar reggelig

-vőfély


kisvárosban tartanánk, vendégek közeliek,tehát szállás nem kell.


2010. aug. 6. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


300-500 ezer , attól függően hol tudtok spórolni?

2010. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen esküvő kb. 500 ezer Ft.Nekem most lesz szeptemberben az esküvőm és hasonló lesz minden annyi,hogy 50 vendég és olyan 600 ezerből jön ki.
2010. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

hát annyit tudunk spórolni,hogy a fodrász ingyen van (ismerős), menyecskeruhának meg lehet h jó lesz a vörös estélyim ami 2x volt csak rajtam.

pogácsát lehet megcsináljuk mi (anyum,mamám,én itthon) meg valami aprósüteményt is.

Italt meg nagykerből.


Minn lehetne még spórolni?

2010. aug. 6. 13:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi 37-en voltunk.

Kaja-pia 500.000.- körül volt.(ivós volt a társaság)

Sütit háznál süttettük ha jól emlékszem 30.000.- ből kijött és rengeteg volt.

menyasszonyi+menyecske ruha 100.000.-

Zenész baráti áron hajnal 3-ig 60.000.-

Fotós videós családon belül megoldottuk.

Öltönye volt a férjemnek nem kért másikat.

Vőfélyünk nem volt a barátok találtak ki feladatokat és ők konferálták fel a kjákat.

Anyakönyvvezetőt meg kell kérdezni,mert az településenként változik.

2010. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

oh,most hogy mondod: fotós -videóst kihagytam a felsorolásból,az is kellene.

Bár fotós ismerős van,ő biztos elvállalná baráti áron, videós viszont kellene.

2010. aug. 6. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is ezt kérdeztem!:D

Csak 100 fővel....nekem miért nem válaszoltok?:(

2010. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Most lesz az esküvőm 2 hét múlva és mi kihozzuk 500ezerből...120 vendéggel. Szerintem nagy könnyebbség, ha megkéritek a közelebbi barátokat, rokonokat, hogy süssenek sütit. Sőt, többnyire még örülnek is neki, ha valami finomsággal hozzájárulhatnak az esküvőhöz. Mi azon is sokat spóroltunk, hogy nem rendeltünk krémlikőröket és röviditalokat. Aki emiatt megszól minket az nem a barátunk... Lesz bőséges választok különféle borokból illetve az egyik legjobb márkájú csapolt sör. Továbbá mi svédasztalos vacsit rendezünk. Persze éppúgy le lehet ülni a szép hosszú asztalok köré, csak nem lesz kiporciózva szépen mindenkinek az adagja. És hihetetlenül fincsi menüt kaptunk. Sült, rántott husik, rántott zöldségek, saláták, köretek, zöldségkrémek és a töredékébe kerül az ültetett vacsorának. 1500 ft/ főből hozzák ki nekünk, de ebben nincsenek benne az italok. Érdemes elgondolkodni szerintem az ilyen jellegűn is, bár van ahol a rokonság felháborodik, ha nem pincére, felszolgálós a lakodalom. Ezt nektek kell tudni. A mi meghívottjainknak szerencsére nagyon tetszett az ötlet, csak 1-2 fiatalabb srác háborgott, hogy nem lesz rövidital...Persze, mert neki nincs rá pénze és örül, ha elmegy egy lagziba és jól berúghat az ifjú pár kontójára... Sokat lehet még spórolni, ha egy közeli "jódumás" barátot kértek fel vőfélynek, illetve barátokat, rokonokat kamerázni, fényképezni. Ha a díszítést magatok megoldjátok az is rengeteget számít, bár, ha étteremben lesz, akkor ott alapból feldíszítik.

Írtad, hogy kisvárosi vagy, ott a fodrász-kozmetikus is olcsóbb, valamint ha a ruhádat nem Budapestről béreled. Vidéken már a legszebb ruhákat is megkapod 90 ezerért, Budapesten 100 alatt nem nagyon kapsz divatos, nem túl agyonhordott ruhát. Az én vőlegényemnek itt Budapesten csináltatjuk az öltönyét és mellénnyel együtt 37 ezer ft lesz, a legjobb anyagból ( 100% gyapjú, 120as finomságú). Érdemes megkeresni a kisebb maszekokat, nem a nagy öltönyházakat. A polgári esküvő ennyi vendéggel szerintem nem drága, főleg nem vidéken és a házasságkötő termek többsége is elég szép, szóval nem kell nagyon díszítgetni. Gondolom szeretnél majd virágcsokrot és autódíszt, esetleg kitűzőt a vőlegénynek. Vidéken ezt is olcsóbban adják. Nekem az előbb felsoroltak fognak kijönni 15ezer forintból. Menyecskeruhának felveheted a bordó estélyidet, de ha szeretnél egy újat, akkor ne úgy járd a boltokat, hogy menyecskeruhát keresel, hanem megmondod, hogy milyen színűt, mert ha megmondod, hogy menyasszony vagy, akkor rögtön a legdrágább ruháikat fogják mutogatni, mert az embernek egyszer van esküvője és akkor semmire sem sajnálja a pénzt. Én 8000ft-ért vettem meg a menyecskeruhám. Mondjuk én nem báli ruhát szerettem volna, hanem valami kis aranyosat, ami azért elegáns. Így végül egy piros alapon fehér pöttyös pánt nélküli térdig érő pörgő-forgó ruhám lesz. A barátnőim odáig voltak érte. Szóval ezen is lehet spórolni.

A zenekar biztos nagyon drága lesz :( Ebben nem tudok segítségedre lenni, nekünk profi dj csinálja a zenét, akit ismerősön keresztül szereztünk. 30ezerbe fog kerülni és akkor az még nem egy rossz ár...

Remélem tudtam segíteni valamennyit, ha kíváncsi vagy még valamire, akkor nyugodtan írj privátban.

Jó készülődést!

2010. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!