Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mért kell egyből álszentségről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mért kell egyből álszentségről beszélni?

Figyelt kérdés

Tudom, ezért a kérdésért megfognak kövezni jó páran, de nem bírom olvasni, ahogy leoltják egyesek a többieket!Mért kell lehurrogni és leálszentezni azt, aki válása ellenére újra szeretne házasodni templomban?????ÉS igen lehet újra, mivel a katolikus egyház felbonthatja a házasságot!mi is átmentünk ezen, és lehet templomi esküvőnk!Mért kell büntetni azt, aki nem tehet a válásáról?Nem érdemel újabb esélyt a boldogságra???Főleg, ha nem ő miatta történt a válás!És akinek a párja még nem esküdött templomba, első házassága lesz, őt is büntessék ezzel?Holott se a párja sem ő nem tehet róla!Bocsi ha hosszúra sikeredett, de nem szeretem ha másokat ok nélkül bántanak!Én vallásos vagyok, és fontos nekem is és a páromnak is az egyházi esküvő!

Na és most lehet megkövezni!


2011. febr. 14. 16:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A katolikus egyház nem feloldja a szent köteléket, hanem bizonyos kitételek fennállásakor semmissé, meg nem történtté teszi a házasság kötését, a házassági esküt.

Tehát, ha az eskü tételekor olyan dolog állt fenn, ami a kánonjog szerint hamissá teszi az esküt, akkor az az eskü az egyház szerint nem érvényes.

Mi is végigcsináltuk, ezért tudom.

Nálunk a volt feleség ismerte el, hogy nem akart soha gyereket. /Ma sincs Neki/ Viszont az eskü szövegében benne van a gyermekáldással kapcsolatos dolog, hogy vállalja a pár stb....

Mondhatom azt, hogy köszönettel tartozom a hölgynek, hogy ezt beismerte és nem gördített akadályt elénk. Viszont megtehette volna és akkor nem esküdtünk volna templomban.

Egy barátnőm szintén elvált majd férjhez ment, de nem tudnak egyházi esküvőt tartani, holott Ők is mindketten hívő emberek, mert nem találnak semmi okot, ami az egyház szerint semmissé nyilvánítaná a régi esküvőt. A hívő ember nem fog hamis okokat találni ahhoz, hogy hamis esküt tegyen.

Egy idősebb házaspár ismerősőm kb. 40 év után érvényteleníttette az első házasságaikat és keltek egybe

templomban is. Ott az ok azt volt, hogy nagyon fiatalon (16-17 évesen kötötték az elsőt és az egyházi jog szerint meggondolatlan cselekedet volt (vagy valami ilyesmi)

Az új házasságkötés szempontjából nem az a lényeg, hogy elvált-e valaki, hanem az, hogy előtte esküdött-e templomban.

Maga a procedúra b. 1,5 2 évet vesz igénybe, ennyi idő telt el a benyújtástól a semmissé nyilvánításig.

Ami a lényeg, hogy az egyházi esküvőt nem a hagyomány, nem a fehér ruha és nem a szülők miatt kellene megtartani, hanem azért, mert mindkét fél hisz Istenben.

2011. febr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszike, tudom hogy megy az eljárás, már túl vagyunk rajta :) Nekünk sem volt hamis kitalált ok!hanem valós volt!Azért kösz a választ!
2011. febr. 22. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!