Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mért kell egyből álszentségről...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mért kell egyből álszentségről beszélni?

Figyelt kérdés

Tudom, ezért a kérdésért megfognak kövezni jó páran, de nem bírom olvasni, ahogy leoltják egyesek a többieket!Mért kell lehurrogni és leálszentezni azt, aki válása ellenére újra szeretne házasodni templomban?????ÉS igen lehet újra, mivel a katolikus egyház felbonthatja a házasságot!mi is átmentünk ezen, és lehet templomi esküvőnk!Mért kell büntetni azt, aki nem tehet a válásáról?Nem érdemel újabb esélyt a boldogságra???Főleg, ha nem ő miatta történt a válás!És akinek a párja még nem esküdött templomba, első házassága lesz, őt is büntessék ezzel?Holott se a párja sem ő nem tehet róla!Bocsi ha hosszúra sikeredett, de nem szeretem ha másokat ok nélkül bántanak!Én vallásos vagyok, és fontos nekem is és a páromnak is az egyházi esküvő!

Na és most lehet megkövezni!


2011. febr. 14. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem pont az ezzel a baj, hogy a felbonthatóság degradálja az egész szent kötelék értelmét. Hogyan lehetne felbontani egy szent köteléket? Az én értelmezésemben ilyesmi egyszer történik, és felbonthatatlan, máskülönben egy okirat szintjére süllyed az egész.
2011. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Hát aki ezt álszentezi, az cinikus. Miért lenne ez baj, ez inkább tiszteletre méltó dolog, kiváltképpen, ha mindkét félnek így jó. És a két fél magánügye eldönteni.
2011. febr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
úgy tudom, a katolikus egyház csak akkor érvénytelenít, ha nem született gyerek a házasságban. szerintem megérdemel még egy esélyt mindenki, én nem szoktam oltogatni.
2011. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Azért mindkét felet meglehet érteni! Nagy igazság van abban amit az első válaszoló írt. Ha így fel lehet bontani és újra alkotni, akkor már nem "szent" kötelék.

De azt is meg lehet érteni, hogy valaki egy rossz választás után, újra akarja kezdeni, és ismét templomban esküdni. Hisz az ember nem lát bele a jövőbe, nem tehet arról, hogy az első kapcsolat nem úgy sikerült ahogy anno elképzelte. "Mindenkinek jár egy második esély".


Ez az a kérdés ahol nem tudok egyik oldalra sem állni. Mert mindkettő mellett sok érv van.

2011. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha született gyermek akkor is felbontja, tudom, mert páromnak is van gyermeke!Viszont az exe hűtlen volt hozzá, és más felekezethez csatlakozott(jehovák), és a gyereket is oda viszi, és emiatt bontotta fel az egyház a házasságukat!És az ex a papunknak is írt levelet, h ő már nem akar a katolikus egyházhoz tartozni!
2011. febr. 14. 17:00
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Mi szent van abban, ha a kényszer tart össze 2 embert?? Már nem boldogok együtt, mindkettő menne már, élné a boldog életét mással, de nem lehet, mert nekik szentnek kell maradniuk.


Mindenkinek jár második, harmadik, sőt tizedik esély is.

2011. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

És mi értelme van az egyházi esküvőnek egyáltalán a mai világban?

A ti boldogságotoknak semmi köze sincs ahhoz, hogy hol esküdtök meg, az csak rajtatok múlik, nem pedig az idióta egyházi bohóckodásokon.

2011. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Én abban az esetben értem meg, ahol az egyik fél még nem volt házas. Megértem,hogy tőle a másik fél nem akarja elvenni a lehetőséget,hogy templomban esküdjön. Természetesen, csak ha vallásos. De nekem álszent az, mint pl. az az esküvő, ahol két éve voltunk, amikor a már elvált menyasszony lehajtott fátyolban vonul be a templomba, amit színpadiasan apuka felhajt, amikor átadja a vőlegénynek. Minek ez a színjátszás meg a szűziességet ennyire megjátszani egy elvált embernek?
2011. febr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
A párom elvált. Most júliusban lesz az esküvőnk. Templomi is lesz. Én még soha nem voltam férjnél. Az első házassága nagyon rossz volt a felesége folyamatosan megcsalta, sőt egy beszélgetés alkalmával nekem elmondta, hogy soha nem szerette a vőlegényemet csak azért ment hozzá, hogy kikerüljön a szegénységből. A párom persze szerette őt, addig míg ezt a fejéhez nem vágta a kedves hölgy. Szerintem mindenkinek kell kapnia újabb lehetőséget az élettől, hogy újra kezdje. És egyáltalán nem álszent dolog. De az a gond, hogy mostanában sokan meggondolatlanul házasodnak össze. És lakva ismeri meg az ember egymást.
2011. febr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Örülök h vannak akik úgy gondolják, ahogy én kedves utolsó! :)
2011. febr. 16. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!