Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mire jó az esküvői csokor?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire jó az esküvői csokor?

Figyelt kérdés
Nekem is volt, akartam is hogy legyen, de igazából nem tudtam vele mit kezdeni. Rakosgattam ide oda, meg fogtam a kezemben. A hagyományon kívül van valami szerepe?
2011. febr. 8. 17:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A kikérőn hagyományosan nincs ott a vőlegény, hanem az após meg a vőfély. Tehát nem látja a menyasszonyt.

Persze lehet, hogy ma másképp csinálják, de a hagyomány akkor is ez :)

2011. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én imádtam,mert gyönyörű volt,szépen kiegészítette a ruhámat.Nem dobtam el,arra csináltak nekem külön.A saját csokorból egy szál fehér rózsát a mai napig őrzök.
2011. febr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen a vőlegény viszi (és veszi) a menyasszonynak a kikérésre.
2011. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ókori időkben nem virágokat, hanem gyógy -és fűszernövényeket vittek csokor gyanánt, hogy elűzze az ártó szellemeket, és megvédje a menyasszonyt.

Később pedig a virágokat a jelentésük alapján válogatták csokorba.

2011. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
75%

A vőlegény is ott van a kikérőn, a vőlegény házától vonulnak át a vőlegény rokonaival együtt a menyasszonyos házhoz, onnan mennek a templomba, és a vőlegényt az első koszorúslány kíséri a menyasszonyt meg a k.lány párja, és nem csak a menetben a templomban is (nem az apja!...amerikából vettük át szintén) az örömszülők az első sorban ülnek, miután megesküdtek áll a vőlegény a menyasszony mellé.


Amúgy eljegyzésre is szokás a menyasszonynak vinni virágcsokrot (a mi családunkban úgy szokás, hogy annyi szál virágból ahány éves a menyasszony), na meg az édesanyjának is egy kisebbet, mert ugye az eljegyzési vacsora a lányos háznál van.

2011. febr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

A jelképek:

fehér ruha, fátyol - ártatlanság

csokor - baba

kesztyű - gyengédség

gyűrű - összetartozás

:)

2011. febr. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!