Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ebben az esetben hogy vehetem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben hogy vehetem fel a nevét?

Figyelt kérdés
A vezetéknevem mondjuk Kovács-Tóth [nem ez, de kötőjeles :)] Hogy vehetném fel a férjem nevét, ha ő mondjuk Takács András? Takács Andrásné nem szeretnék lenni :(
2011. jan. 29. 23:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
"a vőlegényemnek is tartozom azzal, hogy felveszem a nevét". Miért? Hisz hozzámész, nem? :) Az sokkal nagyobb dolog, minthogy felveszed a nevét. Én is házas vagyok, és megtartottam a leánykori nevemet teljesen, az apám iránti tiszteletből (már ő sem él).
2011. jan. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Meg ne haragudj,de nehogy már "né" legyél,semmilyen formában!Vagy maradjon a születési neved,vagy a férjed veteték neve+a Te keresztneved.Én 1999-ben mentem férjhez,de már akkor rosszul voltam a "né"jelzőtől,és mondta is az anyakönyvezető,hogy már szinte alig veszi fel valaki a "né-t",80%-ban nem ezt választják.Én a férjem vezetéknevét vettem fel az Én keresztnevemmel,és mindenkinek nagyon tetszett így,bár akkoriban elég ritkának számított,ma már nagyon sokat tudok,akik így vették fel.

2011. jan. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
74%

"... Meg ne haragudj,de nehogy már "né" legyél,semmilyen formában!Vagy maradjon a születési neved,vagy a férjed veteték neve+a Te keresztneved.Én 1999-ben mentem férjhez,de már akkor rosszul voltam a "né"jelzőtől,és mondta is az anyakönyvezető,hogy már szinte alig veszi fel valaki a "né-t",80%-ban nem ezt választják.Én a férjem vezetéknevét vettem fel az Én keresztnevemmel,és mindenkinek nagyon tetszett így,bár akkoriban elég ritkának számított,ma már nagyon sokat tudok,akik így vették fel..."

=========================


Kedves Beíró!


Ízlések és pofonok eléggé különbözőek lehetnek...

Nekem meg az a furcsa (és elég hülyén is néz ki), ha Takács András és Takács Anita egy lakásban él : netán TESTVÉREK?!...


A Takács Andrásné forma tényleg már idejétmúlt, de meglepődnél, ha tudnád, milyen sokan veszik fel manapság a fiatalok ezt a formát!

(Webáruházakat kezelek és magam is megdöbbenek, milyen sok Kovács Lajosné és Kiss Albertné van kishazánkban, főleg mikor telefonon beszélek a Vevővel és kiderül, hogy fiatal nő!)


A Takácsné Kovács Anita egy jó forma lenne, még nem túl hosszú, kifejezi, hogy a hölgy Takács úr felesége, de amellett a saját nevét is megtartotta.

2011. jan. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
56%
A 2:14-es válaszoló mintha helyettem írta volna a gondolataimat (gondolok arra, hogy az előtte író milyen hangnemben és mit válaszolt).. Köszönöm!
2011. jan. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

Azt szeretnem hozzatenni a kialakult "vitahoz", hogy en a fiatal generaciohoz tartozom es azt vettem eszre, hogy az elmult par evben nagy divat lett megint a "ne"-zes. Egy idore tenyleg kiment a divatbol, mindenki vagy megtartotta a nevet vagy kotojelezett vagy csak a ferje vezeteknevet vette fel. Mara ez is megvaltozott. Minden lehetseges, nekem minden hazas ismerosom "ne", pedig huszonevesek vagyunk (kiveve engem, de nekem a ferjem kulfoldi, szoval mas a helyzet).


Bar nagyon nem vagyok hive a kotojeles neveknek meg a tulbonyolitasnak, ertem, hogy mit szeretnel, szoval a helyedben ugy vennem fel a nevet, hogy Takacsne K. Toth Anita - ahogy mar elottem irta valaki. Ha ezt igy lehet...meg kellene kerdezned. 3 vezetekneved tuti, hogy nem lehet, de ezt a roviditest lehet, hogy engedelyeznek. Igy minden benne lenne, amit akarsz es nem veszted el a keresztneved sem, igy nem kell mindig mondanod, hogy az Andrasne Anitat takar, mert nem Andrasne leszel!

2011. jan. 30. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%

Én megtartanám a lánykori nevemet. Én ugyan felvettem a férjem nevét (kötőjelesen), de csak az ő kedvéért. Én még mindig a lánykori nevemen szoktam bemutatkozni, és mivel külföldön élünk, még egy papírom sincs kicserélve, szóval ezzel is csak a stressz van.

Én -néként nem venném fel soha, nem szeretem úgy definiálni maga, hogy kinek vagyok a felesége. Szerintem az is szép, hogy ha teljes egészében felveszed az ő nevét, ha neked tetszik. Amúgy én gondolnék ilyenre is, hogy mi hangzik jól, meg hogy ne legyen kilométeres nevem, stb.

2011. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
41%
Lehet 3 vezetékneve, mivel 2 ebből kötőjellel van és az úgy 1.nek számít. Szóval lehet Takácsné Kovács-Tóth +keresztnév
2011. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%
Hat gyerekek, aki ilyen kerdesnel is lefele pontozgatja a valaszokat, az nem tudom, hogy milyen ember...
2011. jan. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%

Akkor legyetek "né"-k!Ilyenen hogy fölkapták már a vizet!

Röhejes Nék!!!

2011. jan. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Jézus atya úr Isten!

Sajnálom a lepontozásokat, én most mindenkinek nyomtam egy felfele kezecskét.

Végül is a párom azt mondta, hogy neki nem lényeg, hogy "Takács" legyek, bármilyen formában is. Nem ragaszkodik hozzá amúgy sem, de teljesen elfogadható érveket hoztam fel véleménye szerint.

Így maradok "Kovács-Tóth"

Köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 30. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!