Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen volt vagy lesz az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen volt vagy lesz az esküvőtök?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 19:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még ilyen régebbi szokás a menyasszonyszöktetés, amikor eltünik a menyasszony 15-20 percre valahová a környére, vagy csak simán kifutnak vele a vőlegény barátai.

Meg a menyasszony cipőjéből ivás, bár ez egy kicsit morbid, mert én az egész napos beleizzadás után nem engedném, hogy bárki is beleigyon a cipőmben.


Én voltam egy lagziba még régebben koszorúslány, ahol mindenféle játék volt, a fentebb felsorolt 4 közül (pénzsöprés, fűrész, szöktetés, cipőből ívás) egyik szokás se lett megelevenítve, igaz vőfély se volt, meg a lagzi a legkevésbé sem volt hagyományosnak, falusinak mondható, nekem ezek a félék, mint a tojásgörgetés, kenyérhéjba táncolás, almával a fejünk között, stb. meg mondom őszintén nagyon nem viccesek, meg nem tetszik, ezek szerint van akinek igen :) örülök.

2011. jan. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 napietus ***** válasza:
cipőből ivást mi úgy oldottuk meg, hogy a cipőm (félig nyitott) kérgébe beleraktak egy átlátszó műanyag felespoharat, és abba töltötték a pezsgőt :) így nekem sem kellett a ragadós cipőbe visszalépnem (ez persze azután volt, hogy a násznagyom visszavette az ellopott cipőt :))
2011. jan. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A szakácstáncot ki is felejtettem, pedig az is nagyon jó és már legalább 100 éves hagyomány, már manapság nem aktuális annyira, de itt vidéken, faluban még mindig szokták csinálni (mert az emberek többsége még tud normálisan táncolni verbunkra, csárdásra és nagyon jó hangulatot teremt), még akkor is, ha pincérek szolgálnak fel.
2011. jan. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi is imádtuk a miénket! 120-an voltunk! Voltak játékok, de külön kértük a vőfélyt,hogy az obszcén játékokat hagyjuk ki. Mondtam,hogy semmi kedvem nincs a hatalmas ruhámban térdelgetni,meg tojást görgetni a férjem lába között. Nekünk ezeket valahogy nem annyira viccesek. Így is rengeteg jó feladat volt és mindbe belevontuk a násznépet.

Cipőből ivás sajnos volt, bár nem volt része a programnak, csak az párom spicces nagybátyja eltalálta és hát muszáj volt, mert a drágám belemondta a mikrofonba! Hát én visszavettem utána cipőm, akkor már nem érdekelt, hogy ragad!:)

Másnap amikor felébredtünk, az volt a férjem első kérdése, hogy jövőhéten még egyet? Szóval minden úgy sikerült, ahogy terveztük!

2011. jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2 tanús lesz nyáron.
2011. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekünk a polgárin kb 60 vendégünk volt,őket a gratulációk után pogácsával kínáltuk,majd kb 40 fővel autóztunk át az étterembe,és ott egy kis ajándékozás,újabb gratulációk,aztán egy nem hagyományos szülőköszöntő,ezt követően pezsgőzés,vacsora,ami 2 fajta leves,2 fajta húsos tál( egy sültes,és egy rántottas )köretekkel,savanyúsággal.Külön desszert nem volt,mert a család egy hatalmas asztalnyi süteményt dobott össze,pluszban még ott volt a menyasszonyi tortánk is,ami 3 szintes volt.kb 10 órakor mentünk el átöltözni,hogy a gyerekek is láthassák a bordó ruhát.Éjféli káposzta lett rendelve,de nem kínáltuk fel,mert senki nem tudott már enni belőle :D így másnap adtuk oda a vendégeknek útravalónak:) 3500/főre jött ki a vacsora,és 100000 volt az italszámla,amiből még kaptunk is kedvezményt,mivel mi voltunk az első esküvője ennek az étteremnek.Vőfélyünk nem volt,koszorúslányunk nem volt,viszont volt fergeteges hangulat,sok jókedvű ember,és a számunkra egy igazi álomesküvő.

Ha igazán jó esküvőt akarsz,akkor azt te és a párod szervezitek,és nem ér csalódás... :)

2011. jan. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát nekem 3 gyerekkel: 12, 6, és 1,5 évesekkel szerintem érdekes lesz, de úgy gondolom, hogy nekem így lesz tökéletes a szülőkkel, keresztszülőkkel, testvérekkel, és a gyerekeinkkel.
2011. jan. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekünk 2008-ban volt. A vőlegényem z oltár előtt látott meg, mint a filmekben. (Kikérőt nem is akartunk). Zöld-fehér-krém voltak a színek, a menyecske ruhám is zöld volt. Semmmilyen játék nem volt. Tortánk volt vicces is. egy menyasszonyos, egy vőlegényes, meg egy hagyományos, így 3 ízű. Köszönőajándékunk hűtőmágnes volt: 2 fotós közül az egyik hazament és kinyomtatta egy általa választott képből, így mindenkinek lett rögtön rólunk képe. Zenét nem akartunk mulatósat, de azt is játszottak. Volt vőfély is, de, hogy rendben tartsa a dolgokat. Kaja se a teljesen hagyományos megszokott volt. Mi ilyet szerettünk volna, ilyen lett:)
2011. jan. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!