Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennél ha az esküvőd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél ha az esküvőd reggelén tudnád meg, hogy akihez készülsz hozzámenni/vagy akit készülsz elvenni az a másod/harmad unokatesód?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 19:07
1 2
 11/20 anonim válasza:
Ha igazán szereted, akkor szerintem nem lennél képes lemondani... bár ki tudja... attól függ hogy az eszedre vagy a szívedre halgatsz...
2011. jan. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A román gáborcigányoknál ez mindennapos. Ha szerencsétlenségedre a közelben laknak,nézd meg(bármelyik) purdét,hát egy se "rendes" pont ezért.
2011. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát, mivel már valószinű őrülten szerelmes lennék, akk nem érdekelne, majd amikor gyerekvállalásra kerülne a sor, akk valszeg bánkódnék picit.
2011. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha az első unokatesómról lenne szó mindenképp lemondanám. A többit a tv. sem tiltja, személy szerint én ismerem a 3. unokatesómat és nem tudok rá rokonként tekinteni, az már más kérdés, hogy kimondottan férfiként sem de ez rokonságtól független, de ott már nem zavarna a "rokonság"; másod unokatesót is ismerek de még ott is megvan az a "rokoni" érzés, de ha rokonként nem ismernénk egymást és az esküvőn derülne ki, nem tudom, hogy mit tennék, szerintem nem mondanám le.

Nem csak Erzsébet és Ferenc József voltak első unokatestvérek, hanem Európa uralkodócsalásaiban szinte csak rokonok közti esküvő jött létre, pl. Viktória és Albert, nem véletlenül mondják Viktória királynőre hogy "Európa nagymamája"... Hogy ne legyen a házasság morganatikus gyakorlatilag "kénytelenek" voltak ilyesmihez folyamodni.

Egyébként kisebb falvakban is bevett szokás volt, hogy ne házasodjon be egy "gyüttment" a családba, még a '80-as években is...ismerek egy korombeli srácot akinek a szülei első unokatesók voltak, fogyatékos szellemileg és testileg...

2011. jan. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Bármilyen unokatestvérrel lehet a törvény szerint házasodni. Nem tiltja.
2011. jan. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Semmit, elég távoli a rokonság.
2011. jan. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A házasságkötés akadályai

A házasságról, a családról és a gyámságról szóló 1952. évi IV. törvény alapján a házasság érvénytelen, ha


* a házasulók az alábbiak szerinti rokoni kapcsolatban állnak egymással:

* egyenesági rokonok

* testvérek,

* testvér és a testvére vér szerinti leszármazója,

* házastárs és volt házastársa egyenesági rokona

* örökbefogadó és az örökbefogadott

wikipédia


Ez alapján valóban házasodhatnak akár az első unokatestéverek is, a TÖRVÉNY NEM TILTJA!!

2011. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom....


Az biztos, hogy gyerekvállalás előtt az összes létező tesztet megcsináltatnám, hogy minél kisebb esély legyen arra, hogy a gyerekünk betegen szülessen meg.

2011. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy első unokatestvérek házasságát tiltja-e a törvény, de a másod-harmad unokatestvérekét biztos nem.

Viszont, azt hiszem, másod unokatestvéreknél a gyerekvállalás előtt kell valami genetikai vizsgálatot csináltatni.

2011. jan. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
az ilyen dolognak már a kapcsolat elején ki kell buknia de én lemondanám..fúújjjjjjjjjjjj
2011. febr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!