Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem tudom mi legyen a nevem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom mi legyen a nevem házasság után!? Holnapig el kell döntenem.

Figyelt kérdés

Pl én kovács piroska vagyok, a párom takács ferenc.

1. megtartom a sima leánykori nevem

2. takácsné kovács piroska

3. takács piroska

Inkább a 2. és a 3. között nem tudok dönteni. Hogy néz az ki, ha valaki lecseréli a leánykori nevét és a férje vezetéknevét használja? Nem olyan mintha testvérek lennénk?


2011. jan. 3. 13:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Én a 2. variációt fogom használni.

Decemberben kértem időpontot és még egyáltalán nem esett erről szó. Gondolom majd akkor kell megmondani, ha az esküvő előtt 2 hónappal megyünk az iratainkkal.

2011. jan. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:

Én is Takács Piroska vagyok.

Azért választottam ezt a variációt,mert így nem lógok ki a nevemmel a családból.A 2 gyerekkel már négyen vagyunk,így mindenkinek ugyanahhoz a vezetéknévhez tartozik egy keresztnév.

Én ezért ajánlanám ezt a variációt.

2011. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
80%
Mi úgy tervezzük hogy mindeketten felvesszük egymás nevét, és Takács-Kovács Piroska, ill. Takács-Kovács Ferenc leszünk:) Szerintem ez nagyon szépen kifejezi az összetartozást, biztos hogy nem lennék -né, úgy hangzik mintha a férjem tulajdona lennék...
2011. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
én vagy megtartanám a mostani nevem, vagy felvenném a páromét, a Takács-Kovács verzió is szép (és tényleg nagyon bensőséges, ha a férjed is így tesz), csak mivel a mi nevünk elég hosszú, nálunk furán hangzana.
2011. jan. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Én -né lettem saját vezetéknévvel,és már bánom,hogy nem a "takács piroska" verziót választottam. Nem hosszú egyikünk neve sem,de nekem így is egy örökkévalóságnak tűnik leírni, a másik meg,hogy bemutatkozásnál is nagyon hosszú,ha az egészet mondom. Ha a leánykorit,akkor az milyen már,ha meg csak a -néset,akkor tök hülyén hangzik...
2011. jan. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Nemrég döntöttem, legalábbis azt hittem, hogy -né leszek de elbizonytalanítottatok :) Egyébként nyáron házasodunk össze, akkor ezek szerint holnap nem kell még döntenem az anyakönyvi hivatalba?
2011. jan. 3. 18:23
 27/31 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nem kell még eldöntened...Amúgy mikor időpontért mentünk megkérdezte a csajszi,de ráértem volna csak a következő találkozókor választani,pedig mi csak a 30 napos határidőt vártuk meg,de elég lett volna pár nappal előtte megmondani ezt is,mint a tanúk nevét,mikor vittük a cd-t a ceremóniára...:D
2011. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Én a másodikra szavazok :)


Egyébként ha egyszer elvesznek, tutira a leghosszabb verziót fogom választani, aláírásnak meg elég lesz egy szignó,ahogy mindenki csinálja :D

( Pl Tímár Mihály Norbertné Zichy Anna Mónika )

Szerintem nagyon vicces :D :D :D


Sok boldogságot!

2011. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Utolsónak. Ez tényleg vicces, csak akkor gáz, amikor hivatalos dokumentumon olvasható teljes nevet kérnek a dokumentum minden oldalán :)
2011. jan. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Párommal mi is ezen gondolkodunk hogy mi legyen a nevem esküvű után!
2011. jan. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!