Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem tudom mi legyen a nevem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom mi legyen a nevem házasság után!? Holnapig el kell döntenem.

Figyelt kérdés

Pl én kovács piroska vagyok, a párom takács ferenc.

1. megtartom a sima leánykori nevem

2. takácsné kovács piroska

3. takács piroska

Inkább a 2. és a 3. között nem tudok dönteni. Hogy néz az ki, ha valaki lecseréli a leánykori nevét és a férje vezetéknevét használja? Nem olyan mintha testvérek lennénk?


2011. jan. 3. 13:19
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
8%
Mi baj van a Takacs Ferencnevel? Evtizedekig igy volt, senki nem gabalyodott bele, hogy melyik a leanykori neved, ferjes neved, vagy micsoda. Ilyen harom-negy szavas nevek, tul sok, rohej.
2011. jan. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
66%

Ha el akarod apukád nevét hagyni, akkor legyél inkább Takács Piroska.

A Takács Kovács verzió nekem nem tetszik, mert túl sok a cs benne és ezt amolyan nehézkes kimondani, meg stilisztikailag se tetszik.

Én az anyám nevével vagyok így, sajna egy a nevünk ( válása után visszavette a leánykori nevét, így teljesen azonos a nevünk, szintén hosszú történet, miért ), ezért, ha férjhez megyek tuti, hogy a férjem vezetéknevét veszem fel + a keresztnév.

2011. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
66%
Én a 3.-at választanám.Én sem akartam -né lenni,de én megtartottam a leánykori nevem.Ha most csak időpontot kérni mentek,akkor még nem kell eldönteni,majd csak ha a jegyzőkönyvet felvenni mentek vissza.
2011. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
80%
13.25-ös vagyok. Szerintem minden variáció fel lett ajánlva már csak választanod kell és még egy tanács: Nehogy már a párod ebbe beleszóljon, hogy milyen nevet akarsz magadnak. Nem a csik tolja a repülőt mond meg neki.... sok boldogságot.....
2011. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
91%

Én Takács Piroska lettem. Szeretem. Amúgy tucat családi nevem volt, te meg elhagynád inkább a tiédet, ezért neked is ezt javaslom.

Eddig a tizensok év alatt egyszer gondolták, hogy testvérek vagyunk, pedig egy cégnél dolgozunk és mindketten sötét hajúak, bőrűek.

2011. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
65%

Én fel fogom venni a párom nevét. Számomra nem olyan mintha a testvére lennék. Az, ha megtartanám a saját nevemet olyan lenne, mintha nem is tartoznék hozza.

Én Takács Piroska lennék, örömmel:D

2011. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Én is a Takács Piroskát vagy pedig a Takács K. Piroskát javasolom, amennyiben a Kovács tényleg csak kitalált név, és az igazi neved mondjuk Nagy vagy Balogh, tehát nem K-val kezdődik.. Mert az nem hangozna így túl jól.
2011. jan. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
79%

Először is Gratulálok!


Manapság már nem egyedi dolog a Takács Piroska, nem fogják azt hinni, hogy testvérek vagytok! Ettől ne félj...

Ez a jó megoldás arra is, ha szabadulni akarsz a saját vezetéknevedtől.

Bár attól sohasem szabadul az ember, mert ha egyszer jön a gyerek, annak minden hivatalos papírján az anyja leánykori neve kell, hogy szerepeljen! :D


Én biztosan Takács Piroska lennék, ha egyszer...

2011. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
34%
Én a klasszikus Takác Ferencnét választanám, vagy ha mindenképp ilyen bonyolult modern formát akarsz, akkor Takácsné Kovács Piroska. Remélem, azért a személyidre nagy kezdőbetűvel fogják nyomtatni.
2011. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Én asszonyképzővel használnám,de ha el akarod hagyni a vezetékneved, akkor simán lehet Takács Piroska Vagy Takács Ferencné.
2011. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!