Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy lehetne megoldani?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
Szóval, az a helyzet, hogy babonából nem szeretném ha a vőlegényem látná a menyasszonyi ruhámat az esküvő előtt, de azt se szeretném, hogy míg a fotók készülnek, addig a násznép unatkozzon? S szerintetek hova menjünk előbb: templom vagy házasságkötő terem? Hogy illik?
2010. nov. 3. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mikor lesz az esküvőtök? Nekünk szeptemberi lagzink volt, ezért belefért, hogy a polgári és az egyházi esküvő után mentünk fotózkodni. Úgy értem, hogy belefért, hogy nem volt még szürkület. Az egyházi után a násznép visszament a lagzi helyszínére, vagy haza átöltözni, mi pedig fényképészkedtünk.

Mindenképp a polgári szertartásnak kell előbb lennie, mert házassági anyakönyvi kivonat nélkül nem ad össze a lelkész/pap.

Remélem tudtam segíteni. :)

2010. nov. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyárra tervezzük... s előbb nem lehet a templomi? Csak mert annyira jól néz ki a filmekben, mikor a pasi áll az oltárnál, a csaj meg belép és a többi...
2010. nov. 3. 17:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem. De pl, megoldás lehet, hogy a polgárit letudjátok 1-2 nappal korábban, két tanúval. És akkor jöhet az amerikai stílusú egyházi :)
2010. nov. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Erre az lehet megoldás, hogy előtte való héten elmentek kiskosztümben + öltönyben a polgári szertartásra, oda akár csak a szülők és a tanúk mennek (nem kell nagy felhajtás vendégsereggel), így a templomba tényleg úgy léphetsz be, hogy a férjed is akkor lát először menyasszonyi ruhában. A szertartás után a vendégek elmennek a buli/vacsora színhelyére, ti pedig fényképezkedni. Mire ti is odaértek, legalább bemelegszik a hangulat :=)
2010. nov. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nem tudom hogy van, de én voltam már olyan esküvőn, ahol a templomi szertartás előbb volt, mint a polgári. Igaz, az még 2004 körül volt, lehet hogy azóta változott..
2010. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Semmilyen törvény nem írja elő az esküvő sorrendjét, csak egy szokás, hogy a polgári előbb van.

A lányoméknak nyáron volt az esküvőjük, a templomi szertartás volt először itt a faluban, majd elutaztunk a lagzi helyszínére, ahol a szabadtéri polgári esküvő is lezajlott. Nálunk a fényképezés délelőtt volt, déltől volt háznál vendégvárás, majd 15- kor az egyházi, kb. félórás autóút után a követkző helyszínen fagyis gyümölcsös fogadás, majd 17-kor a polgári.

2010. nov. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Régebben valami cigány lagzi is volt a tvben ott polgári egyáltalán nem is volt. :O Szerintem sincs sorrend.
2010. nov. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a vőlegényem csak az eskücvőn látta a ruhámat. Egy arborétumban volt a kápolnában ez egyházi esküvő, oda én érkeztem a legkésőbb, Ő csak a kocsit látta, így csak az oltárnál látott meg:). Utána az arborétumban fényképezkedtünk, a vendégeknek meg szüleim vittek egy kis sütit, innivalót, gyümölcsöt, ettek-ittak, dumcsiztak, sétáltak, leültek. A fotózás után mentünk a polgárira.
2010. nov. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!