Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi nászajándékot illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi nászajándékot illik adni, ha nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy közeli barátnőm esküvőjére vagyok hivatalos.

Ők a párjával már dolgoznak, saját bevételük van, én viszont még tanulok.

Van "saját pénzem", mert a szüleim utalnak minden hónapban X összeget, ezen felül kapok a nagyszüleim földjeiből is pénzt.


Anyukám szerint, mert tanulok és nincs saját keresetem, elég egy jelképes összeget adnom. Barátnőmtől kérdeztem, mit kérnek, ő azt mondta, hogy számukra elég ajándék már az is, hogy velük ünneplek ezen a napon. De ők is fiatalok, most kezdenek majd építkezni is...

40 ezerre gondoltam + 10 ezerre a menyasszonytáncnál. Ez így jó, vagy sok, esetleg kevés?

A járulékos kiadásokkal bőven 100 felett vagyok így is már.


júl. 2. 13:15
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
55%

Az hogy veszel-e új ruhát, elmész-e fodrászhoz az miért fontos abból a szempontból, hogy mennyi nászajándékot adsz?

Én nem egyszer voltam esküvőn 0 ft-ból, mert van erre az alkalomra megfelelő ruhám, a hajamat pedig megcsináltam magamnak, mert épp volt időm és türelmem hozzá. Sminkeshez meg nem járok eleve.

Ez tök magánügy és nem releváns, hogy veszel-e új ruhát és mennyiért egy esküvőre. Vegyél, ha akarsz, de nem vagy erre kötelezve.

Egyedül az útiköltségnél érthető, ha kevesebb marad nászajándékra.

40 ezer szerintem jó. Ha van menyasszonytánc akkor nem szokás még külön pénzt adni, hanem egyben dobd be a menyasszonytánckor. Legalább is mifelénk ez így szokás.

júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
68%
Attól, hogy nem dolgozik az ember, még illik a fogyasztását állni, ha van rá pénze. De az 50 egy barátnak még így is sok. 20e / fő szokott lenni az elvárt, hacsak nem vagy közeli családtag.
júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Én ha ilyen jól állnék anyagilag, mint ami abból lejott amit írsz, biztosan vinnék 40+10-et.

És vittem is. (Csak én dolgoztam, egyetemistakent nagyon csoro voltam :D)

júl. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Nekem menyasszonyként kemény 15.000 forint a ruhám :D
júl. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
58%
Ha van pénz Dalarna ruhára, van pénz építkezni is, nem a te ügyed. Viszont mivel van pénzed, adhatsz 50-et, mint tervezted.
júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Istenem, de imádom ezt a "én a turiból 2 Ft-ból jobban felöltözöm, mintha Vivienne Westwood öltöztetett volna" mentalitást. :D

Meg a licitálgatást, hogy kinek mennyi volt a ruhája, cipője... Kit érdekel?

Ez olyan, hogy minek veszi meg valaki a Mercedest, mikor a 30 éves Suzuki is elvisz A-ból B-be.

júl. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!