Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit illik manapság adni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit illik manapság adni nászajándékba nem túl közeli barátnak?

Figyelt kérdés

Igazából régen voltunk egy baráti társaság, sosem voltunk kifejezetten közeli barátok. Az elmúlt 10 évben nem is nagyon beszéltünk egymással. Ettől függetlenül jó a kapcsolat és örömmel megyünk az esküvőre.

Csak nem tudom így mennyit számoljunk rá. Ketten megyünk a férjemmel.


jún. 1. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
20 ezer fejenként több mint elegendő.
jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Mi négy évvel ezelőtt a férjem kollégájának 30 ezer ftot adtunk. Én egyiket sem ismertem, a férjem pedig csak a vőlegénnyel dolgozott együtt. Különösen nagyon jóban nem voltak. Volt sértődés is, hogy nem adtunk többet. Két évvel később a mi esküvőnkre is direktben ennyit adtak. Én nem akadtam ki, mert mindenki annyit ad amennyit akar vagy tud. Ők viszont megjegyezték, hogy annyit kaptunk amennyit mi adtunk. Szerintem ez bunkóság volt tőlük, de mindegy.
jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
#2 Ha majd feltalálják az időutazást, akkor menjetek vissza az időben az esküvő napjára és egy doboz kutyaszart adjatok nekik majd kívánjatok jó étvágyat hozzá.
jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Annyit minimum,mint amennyibe a fogyasztásotok kerülhetett.
jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4-es, ez oké... De a mi esküvőnk 8 éve volt, azóta nem is voltunk senkién. Halványlila gőzöm sincs, mennyibe kerülhet a fogyasztásom. Ezért tettem fel a kérdést
jún. 1. 21:55
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
kettőtökre 50 a nagyon alja, de én 60 alatt nem adnék, akkor inkább csak a szertartásra mennék. Lehet lepontozni
jún. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Nekem idén lesz az esküvőm, és úgy alakult, hogy annyiba kerül egy-egy vendég, amennyit én magam nem adnék nászajándékba. Mi ezt tudjuk és nem is várjuk el, megállapodtunk benne, hogy ezt az összeget az esküvőre szánjuk, azért lesz ott, ahol, mert mi így szeretnénk, és nem a vendégek választották a helyet, úgyhogy nem az ő dolguk kifizetni. (Mi szállással is számolunk szinte mindenkire, ez nyilván megdobja az összeget.) Nagyon szomorú lennék, ha valakit az tartana vissza, vagy rossz érzései lennének amiatt, mert nem tudja (vagy akarja) kifizetni a fogyasztását fedező összeget.

Szóval én nagyon remélem, hogy minden vendégünk ajándékként tud gondolni erre az összegre és annyit ad, amennyi tényleg belefér.


De mivel a te kérdésed nem ez volt, ha belefér, kettőtökre a 40-60 ezer teljesen reális.

jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
30-40 körül fejenként kb.
jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha lakzi van zenekarral, tánccal, akkor fejenként legalább 30 ezer Ft.

Ha csak egy ebéd, vagy vacsora van, akkor fejenként legalább 20-25 ezer Ft.

jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%
20 ezer bőven elég.
jún. 28. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!