Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi nászajándékot illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi nászajándékot illik adni, ha nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy közeli barátnőm esküvőjére vagyok hivatalos.

Ők a párjával már dolgoznak, saját bevételük van, én viszont még tanulok.

Van "saját pénzem", mert a szüleim utalnak minden hónapban X összeget, ezen felül kapok a nagyszüleim földjeiből is pénzt.


Anyukám szerint, mert tanulok és nincs saját keresetem, elég egy jelképes összeget adnom. Barátnőmtől kérdeztem, mit kérnek, ő azt mondta, hogy számukra elég ajándék már az is, hogy velük ünneplek ezen a napon. De ők is fiatalok, most kezdenek majd építkezni is...

40 ezerre gondoltam + 10 ezerre a menyasszonytáncnál. Ez így jó, vagy sok, esetleg kevés?

A járulékos kiadásokkal bőven 100 felett vagyok így is már.


júl. 2. 13:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Ez rengeteg! Nem kell 50k rááldoznod az esküvőjükre. Hogy ők milyen drága helyen tartják az esküvőt vagy milyen drága szállást fizetnek (gondolom a 100-ban valami kva jó szoba ára is benne van, különben nem tudom hogy számoltad ezt ki, ez rengeteg pénz!! )

Jelképes ajándékot adj, tanulsz még, nem kell pénzt adnod. Nem a te dolgod, hogy ők építkeznek. Neked meg egyelőre csak zsebpénzed van.

júl. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a baratnod kepben van az aktualis anyagi helyzeteddel, annyit adj, ami nem terhel meg tulsagosan.
júl. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

A benzinköltség, pályamatrica 20 ezer (nem itt tartják).

A ruhám + cipőm 80 ezer volt.

Fodrászt, manikűrt, pedikűrt nem számolom, mert oda mennék amúgy is, de sminkeshez megyek még majd.

júl. 2. 13:59
 4/22 anonim ***** válasza:
69%

Ja úgy értettem, hogy nekik vagy 100 ezerbe.

Megadod a módját, nekem menyasszonyként nem volt a ruhám+cipőm 80k, pedig nem olcsó cuccokat vettem.

júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Neeem, 25 a vacsora + italcsomag, meg egy éjszaka a szállás, de annak az árát nem tudom.


Relatív, mi az olcsó, egy Jimmy Choo-hoz képest az akciós Kazar cipőm szerintem az. A ruhámat is akciósan vadásztam a Zalandon, 90 helyett volt 57. Nem érzem túlzásnak, szeretek az eseményekre új összeállításokban menni.

+ a menyasszonynak Daalarna ruhája lesz, nem hiszem, hogy túlöltözöm:D

júl. 2. 14:06
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
Van neked boven penzed. Egyetemistakent orultem, ha a learazott 10-15 ezres cipot meg tudtam venni.
júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy ne lenne.
júl. 2. 14:35
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

Azt gondoltam, ösztöndíjas egyetemista vagy, minimál jövedelemmel.


Viszont ez esetben a 40k + 10 a menyasszonytáncba teljesen OK.

júl. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Azért nem minden egyetemista él a létminimumon. :D

Kapok a szüleimtől + a nagyszüleimtől pénzt, minden hónapban. Azt osztom be, költöm el, teszem félre, éppen hogy jön ki a lépés.

júl. 2. 14:40
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Életembe nem adtam ki 100 K-t egy nyamvadt ruhára és cipőre, főleg, ha nem én coltam az "ünnepelt".

Vendégként ennyit költeni csak a saját kinézetedre (ja, és haj köröm, smink...) szerintem egyenesen nevetséges, de te tudod.

Csak azt nem értem, ha ennyire el vagy eresztve, akkor miért született meg ez a kérdés?

Ezek szerint simán kiperkálsz nekik egy ötvenest.

júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!