Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit kéne most csinálnom?!?!?!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kéne most csinálnom?!?!?!

Figyelt kérdés

31 éves vagyok. a baránőm 19. egy éve vagyunk együt és nagyon boldogok vagyunk.kb életem legboldogabb 1 éve volt ez. Soha nem veszekedünk meg ilyesmi. nagyon szeretjük egymást. tegnap viszont néztük a tévében a 4 esküvő című műsort és én mondtam, hogy soha nem akarok megházasodni. Erre ő kiakadt,egész éjjel sírt és ma nem veszi fel a telefont és nem válaszol az sms-eimre. a helyzetet súlyosbítja, hogy tudja, hogy a volt barátnőmet elvettem volna, és miatta változott meg a házasságról alkotott véleményem. A barátnőm egyébként egy nagyon modern felfogású lány(vagyis az hittem). Szerintem az egész hátterében a vallása állhat(zsidó), mert egy "átlagos" 19 éves lánynál ez nem megszokott. eléggé szégyenlem magam és nem akarom elveszteni,főleg egy véletlen elejtett mondat miatt.Szerintetek mit tegyek?

(Rasszista kommentektől kíméljetek!!)


2010. okt. 27. 14:45
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy nagyon hasonló szitu, nem házassággal, hanem gyerekkel, el is hagytam.

Egyszer kicsúszott a száján, h ő nem is akar gyereket SOHA, pedig előtte beszéltünk olyanokról, h mi legyen majd a neve, ha jön a baba, ő hogy látja a nevelést, mit kellene megengedni, mit kellene következetesen tiltani.


Én úgy hagytam el, h akkor voltam 25 és 7 éve jártunk.


Egyébként jól tettem, azóta férjhez mentem, és van egy két és fél éves kisfiúnk:)

2010. okt. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
40%

nem volt szép dolog, de hogy ennyire rosszul essen neki, meglep. de ami tényleg meglepő, hogy valaki írta, hogy nála ez már szakító ok lenne. mielőtt megköveznétek házasságpárti vagyok, de azért egy-két szónak nem lehet ekkora ereje, hogy egy kapcsolat jól működik és pár szó miatt szakítás legyen.

23f

2010. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
84%
De amatőr vagy :P
2010. okt. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem meg nagyon gyerekesen viselkedik a barátnőd, nem Veled van a baj. Egész egyszerűen megérthetné, hogy egyes emberek számára nem fontos a házasság, igazából nem kell egy papír a jó kapcsolathoz. Szerintem magyarázd el neki, amit leírtál, hogy vele voltál/ vagy a legboldogabb stb. Ha egy kicsit is eszes lány felfogja, hogy a házasságról változott meg a véleményed, nem arról van szó, hogy az exedet jobban szereted. Bocsánat, ha ezzel megbántalak: ha ezt nem fogja fel és elhagy, akkor nem kár érte.


Különben én is nő vagyok, és soha nem akartam férjhez menni. Mielőtt bárki levonná a következtetést, nem vagyok frusztrált, többször is férjhez mehettem volna. Nyolc éve együtt élek valakivel, gyerekünk is van, ő is feleségül venne, ha nekem az fontos lenne.

2010. okt. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
83%

Kedves 31 éves pasika! Valóban elég amatőr dolog volt ilyet mondani. :)

Alapesetben egy fiatal lány célja hogy férjhez menjen, gyerekei legyenek. Ez a normális!!! Ha te nem egy szülők nélküli tengő lengő mindenkivel kefélő kiscsajjal jöttél össze, akkor erről tudnod illene.


Ezzel azt mondtad neki, hogy bocs cicám, jó nő vagy, de azért nem vagyok annyira oda érted. Ezt jelenti, és minden nő így értékelheti.


Egyébként ehhez semmi köze a vallásának. Mellesleg annak örülhetnél, ha nem kell átkeresztelkedned, hogy zsidó esküvő lehessen, mert egyébként lehet hogy a szüleinek meg ez az álma.. szóval nézd inkább a jó oldalát.


És már ne is haragudj, de rendkívül szemét dolog ezt a kislányt büntetni azért mert egy másik nő átvert. Ezen én is megsértődnék, hogy anélkül hogy megismerne teljesen, a másikból indul ki.



A jó ebben az egészben az, hogy most megtudhatod, hogy a barátnőd tényleg szerelmes beléd, mert különben nem esett volna neki ennyire rosszul ez a dolog. Szerintem értékeld át a véleményedet, különben elkövetkező életedben bánni fogod hogy milyen idióta voltál. De előbb azt döntsd el, hogy kell a nő vagy nem kell annyira. ha nem, akkor engedd hadd menjen. ha viszont igen, akkor kérd meg a kezét.


32/N

2010. okt. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Másik oldalról tudok véleményt mondani. Elvált a barátom, nem sok jó emléke van a házasságról, egy becsúszott terhességgel "húzták bele". Felnőtt a gyerek, el is vált.

Ő is azt mondta, hogy soha többet ilyet. Mondtam, hogy oké, nekem nem a papír számít, ha nem kellünk egymásnak, mindegy, hogy szakítunk vagy válunk (utóbbi esetben lesz egy jó napja az ügyvédnek).

A gyerek témában mondtam, hogy most nem fontos, de szűk 10 éven belül az lesz, addig lehet rajta gondolkodni.

Hogy a zsidóságot is idekeverjem, kiderült, hogy az vagyok egy nagyszülő által, így kedvezményezett helyzetben tudnék Izraelbe bevándorolni.

Átnéztem a feltételeket, lehetőségeket. Neki is megmutattam, azt is elmondtam, hogy mivel ő nem az, hasonló feltételekhez csak házasság útján juthat. Kb fél évvel később magától mondta, hogy oké, legyen esküvő, gondolkozott rajta, kiheverte már az előzőt, egy papír nem változtat semmin.


A legérdekesebb a gyerektéma volt. Mondta, hogy ő már nem szeretne többet - én meg nem nyektettem, egyszer elmondtam, hogy nekem még szűk 10 év, ő meg meditálhat addig. Lett egy kutyánk és néha amikor gyorsan és erősen akartam rákiabálni, egyfajta "rikácsoló" hang jött ki belőlem. Egyik reggel egy ilyen "rikácsolás" után rám nézett és azt mondta, hogy ha lesz gyerekünk, ígérjem meg, hogy ilyen hangon soha nem kiabálok rá, mert szétmegy a dobhártyája.

Na ott nekem akadt fenn a szemem, hogy mivaaaan? Akkor mondta, hogy kezd megbarátkozni a gondolattal és akár... Jelenleg még nekem sem időszerű, de azzal, hogy nem nyaggattam, idővel megnyugodott és rájött, hogy se a házasság, se a gyerekvállalás nem az ördög műve.


Hozzátenném, hogy én soha nem álmodoztam esküvőről, nem vagyok vallásos, most is az én kérésemre redukáltuk 10 percesre a ceremóniát, aztán egy vacsi a családdal és ennyi. Nekem egy kérésem volt, hogy egy ereszd-el-a-hajam típusú bulit csináljunk később a barátoknak egy pub különtermében majd. Mondjuk erre elég könnyen rábeszéltem :)


Ha a barátnőd az a tpíus, akinek nagyon fontos az esküvő, esetleg kislány kora óta erről álmodozik, az neccesebb. Ahogy valaki mondta, fogd rá a műsorra, hogy ILYET nem akarsz. Aházasságra pedig mondd azt, hogy majd szeretnéd, de egy darabig nem még. Eljegyezheted, az jogi kötöttséggel nem jár, de a lelkét megnyugtatja.

2010. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
46%
hülyeseet mondtal. én már átéltem ezt egy volt pasimtol. mintha a szivembe szurt volna mikor ezt mondtA. MOST MAR MASSAL VAGYOK,ÉS A GYŰRŰ AZ UJJAMON. én azt tanácsolom ha tényleg szereted kérd meg a kezét ugy békitsd ki
2010. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
46%
Ha 31 évesen nem tudsz egyedül rájönni erre a válaszra, és megoldani a problémát, akkor elég gyerekes vagy!
2010. nov. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Hm. Nekem volt egy lakótársnőm egyetemen. Neki három hónap együttjárás után csillogott ott a gyűrű a kezén. A teste többi részen meg kék-zöld foltok éktelenkedtek, mert a romantikus, eljegyzős barátja bizony rendszeresen verte.


Nekem nincs bajom azzal, hogy van akiknek fontos a házasság. Aki így érzi, legyen esküvője. Viszont nem hinném, hogy a kapcsolat minősége azon múlna, hogy volt-e lagzi, vagy sem.


A barátnőd ha érettebb lenne, nem végig pityeregte volna az éjszakát, hanem megbeszélte volna Veled, neki miért fontos az esküvő, megpróbálta volna meggyőzni, közös nevezőre jutni Veled stb.

2010. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!