Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jobban járnék munkanélküli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jobban járnék munkanélküli diplomásként?

Figyelt kérdés

Párom egyetemre jár én dolgozom egy sportruházati boltban.

Felváltva látogatjuk egymás baráti körét.

Az én barátaim inkább egyszerűbbek(úgy értem nem arcoskodnak nem játsszák magukat)az ő ismerősei inkább nagyképű elkényeztetett gyerekek.


Most kimondottan egy sztorit emelnék ki de több ilyen is van ott az egyetemen/koliba.


Várjunk csak koli....én azt hittem a koliba a "szegényebbek"laknak.Tévedtem ember vagyok.



Van egy ismerőse akik télen nyáron tavasszal ősszel üdülni nyaralni telelni járnak meg havonta wellnessbe.(szinte mindenki oda jár csak őket emelném ki.


Tehát mikor elmennek valahová ő egyből hívja barátnőmet,hogy itt voltunk meg ott voltunk és majd fussunk össze mert elújságolom.De iwiwen úgy is ki lesznek téve a képek.(persze az az első)


Barátnőmmel találkoznak a lány behülyíti párom mindig lógó orral jön haza,és látom rajta,hogy bántja mi ezt nem tudjuk megtenni(párom ha egyedül lenne megtudná de én csak 90-100körül keresek és albérletben lakom).


Májusban megvoltak a diplomázások és a diplomázások után jöttek a z esküvők.


Persze a lányok mind hívogatták jaj nézd a gyűrűm nézd meg a képeket(kint van iwiwen).

Mi már 3éve együtt vagyunk de nekem nincs pénzem esküvőre bármennyire szeretném is. :-)))


Aztán most kiderült,hogy ez a lány is jövőre férjhez megy.Gyere nézd a gyűrűm,bla bla bla....most vettünk ágyat(70ezer)meg szekrénysort(100valahány ezer)és költözünk össze jövő Aug. lagzi meg vagytok hívva.


Hazajött párom és láttam rajta azt hogy majdnem sír.

Megkérdeztem mi a baj?

És kifakadt,hogy neki minden ismerősei nyaralni járnak meg ide-oda(külföld vagy wellness)de nem is ez a legnagyobb baj,hanem az,hogy mi már 3éve együtt vagyunk de szó sincs lagziról a barátnői meg sorra mennek férjhez és ennek a lánynak is 300fős lagzija lesz bla.bla.bla....


Most elég csúnyán összebalhéztunk(én úgy kiabáltam,hogy saját magamtól megijedtem ilyet még sosem csináltam)



Kérdés.Mit tegyek?Minden nap dolgozom de egyszerűen nem tudok többet félretenni.Nem dohányzok nem iszok.

De mire kifizetem a rezsimet meg az albit szinte semmim sem marad. :-))))


Az említett lány most végzett jelenleg kilátása sincs a munkára(jogász)a fiú szintén most végzett neki sincs smmi kilátása(jogász)

És az itt nem említett többi"nyaraló telelő lagzizó ilyen olyan kocsit lakást vevő"szintén nem dolgozik vagy tanulnak vagy végeztek de nincs munka.



HONNAN VAN EZEKNEK AZ EMBEREKNEK PÉNZÜK MUNKANÉLKÜLIKÉNT VAGY TANULÓKÉNT OLYAN DOLGOKRA AMIRE NEKEM TÖBB ÉVI MUNKA UTÁN SINCS?


Nem nem irigykedek elfogadtam azt hogy vannak rétegek és tudom hová tartozom.

Tudom azt,hogy aki diplomát szerez valószínű jobban fog keresni mint én.


De ezek az emberek még tanulnak vagy frissen végzett munkanélküliek,és zsebből veszik elő a nagy pénzeket.


Honnan van ezeknek a fiataloknak minderre pénze?


Egyébként párommal minden rendben van köztünk de mikor valamelyik ismerőse felhívja és behülyíti mindig összeveszünk.

Bár most nagyon nagyon csúnyán.


Mit csináljak?

Hagyjam ott a munkahelyem menjek el egyetemre/főiskolára,legyek ln is munkanélküli diplomás és akkor majd nekem erre mindre lesz pénzem????


2010. szept. 19. 14:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
Diplomával, vagy anélkül, de tolj a párod popsija alá házat, autót, ékszert és (külföldi) utazásokat, ha eddig nem is tudtad hát most megtapasztalhattad; a nődnek csak ez számít. Amúgy meg ne üvöltözz vele emiatt, egészen normális reakció, hogy neki is kell mindaz, amit a barátnői megkapnak, húzz bele, mert mindig az erősebb kutya xxx
2010. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%

Figyu, egy kérdésem van: Te ezekkel a bizonyos emberekkel miért barátkozol?

Másik mondanivalóm: Azt értsd meg, hogy ebben a szituban te nem vagy hibás. Tisztességesen dolgozol, annyi amennyi.

Egyébként olyat nem hallottál hogy valakit apuci nyom pénzzel? És onnan rázza a rongyot??? Mer ha nem hallottál volna, akkor elújságolom, hogy bizony van ilyen. Először tedd helyre fejben a dolgokat.

2010. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
73%
Cseréld le a barátnődet, egy normálisabbra aki nem ilyen pénzsóher.
2010. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

Hűha... Sejtem, hogy valamelyik nagy nevű egyetem hallgatói, akiket apuci és anyuci finanszíroz - ismerek ilyet, egyébként teljesen életképtelen egyének.


Nem is értem a barátnőd problémáját konkrétan... Értem én, hogy Ő nem jár wellnessezni, nyaralni és telelni, de könyörgöm, majd megkeresi rá, lesz még rá ideje.


És ne haragudj, de nagyon felszínes a barátnőd... Én főiskolás vagyok, párom (na jó, még csak kezdetleges a kapcsolat) egy ruhaüzletben eladó, albérlete van, és kb. ennyi, de valahogy nem érdekel, sosem az lenne a legfontosabb, hogy menjünk wellness hétvégére, vagy bármi, örülünk, ha tudunk találkozni stb.


Ne hagyd ott a munkahelyed, legalábbis azért ne, hogy a párodnak bizonyíts, nem leszel sem több, sem kevesebb diplomával.


Tudod, ha IGAZÁN szeret, meg tudja érteni a helyzetet.

2010. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem te is tudod, hogy akik még tanulnak és mellette nem dolgoznak, vagy már végeztek de nincs munkájuk, azok ezeket leginkább a szüleik pénzéből tehetik meg. Nem attól van pénzük, hogy egyetemre járnak/jártak, hanem mert jól keresnek a szüleik.

Én egyetemre járok, mégsem voltam még sosem wellness-ben, nem járok külföldre nyaralni, stb. Pedagógus szüleim vannak, ennek megfelelő fizetéssel, nem tudják finanszírozni az ilyen dolgokat. És nem is várom tőlük.

2010. szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%

Mi sem járunk wellnesezni nyaralni is családilag olcsón last minute vagy valami, ha belefér, ha nem akkor balaton. Én diákmelózom, párom dolgozik. És totál megértjük hogy hát igen spórolni kell mindenre legalább fél évet. De aki sose dolgozott csak mindig ott a végtelen pénz a számláján ezt nem érti. Míg anyum adta a zsebpénzt én is érdekes módon mindig elszórtam minden hülyeségre. Ami totál felesleges volt, de tudtam ha nulla az egyenleg anyu feltölti morog két szót és kész. De amióta a SAJÁT pénzemmel gazdálkodom totál máshogy látom a dolgokat. Tudom, hogy egy szép last minute hétvégéért hány napot kell dolgoznom és ebből a pénzből mennyi minden mást vehetnék, kaja, ruha stb és inkább arra költöm.

Nem tudom barátnőd dolgozik-e mint diákmelós, de ha nem akkor valószínű ezért nem érti meg, hogy miért nincs pénzetek semmire. Mert talán nem is sejti mennyi munkaóra egy szép nyaralás vagy egy új ágy.

2010. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mit tegyel Te jobban tudod, mint mi!


Egy kapcsolatban az elso evek szamitanak a legszebbnek, ezek az evek lesznek aztan egy hazassagon belul, amik felejthetetlenek lesznek, "regi szep emlekek!"


Nagyon sokan kezdtek a nullarol, Enis laktam koll.-ban, de sose azt neztem, hogy Ki mit csinal, mert tanulni akartam es ez volt a fontos, es tudtam, hogy eljon az En idom is.

Figyelj Te tudod mit teszel, de akkor maradj ebben a kapcsolatban, amikor szeretnel beszerezni fiatalon 1-2 betegseget, olyat, amit a stressz fog kivaltani,

s aztan mar nem sima diplomas leszel, hanem

'depresszios uj diplomas"!


Eld az eletedet, mit foglalkozol Te most a mas zsebevel!

2010. szept. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Funktasztikus ***** válasza:
28%
a házasság csak papir:) papir nélkül is szerethetitek egymást:)...a nyaralás az is más dolog sztem sokal fntosabb hoyg eggyüt avgytok az hogy hol az mind1...nem mindenki tehetös....a fö hoyg szeressétek egyást(szebb jövöt 2 ötöknek:))
2010. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Nem pénzéhes és amúgy nincs köztünk gond.Csak akkor vannak kisebb bajok amikor az ismerősei behülyítik.


Az,hogy lehet,hogy ott az egyetemen mindenki nyaralni meg telelni jár?



Én ismerek egyetemistákat(nem párom révén)nem mondom azt,hogy szegények de ennyire nem is gazdagok.

2010. szept. 19. 15:11
 10/32 A kérdező kommentje:

Na most hívott telefonon.és közölte velem,hogy el vagyok tévedve mert én azt mondtam,hogy xezer Ft egy gyűrű.Most a lánynál van és a lány mondta neki,hogy 240ezer volt a 3gyűrű.Meg 70az ágy és 150 a szekrény.


Na király az kicsivel kevesebb mint 6havi fizetésem. :-)))


Nehéz nagyon nehéz.

2010. szept. 19. 15:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!