Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kettős névváltoztatás és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kettős névváltoztatás és második keresztnév, hogy lehet ezt megcsinálni? Örülni fog neki?

Figyelt kérdés
Esküvőkor felveszem a férjem vezetéknevét, eddig oké. Viszont szeretném meglepni azzal, hogy felveszek egy msáodik keresztnevet, azt a nevet, ahogy ő megismert, de eddig az nem volt a hivatalos keresztnevem és szeretném, ha ezt csak az esküvőn hallaná először.A keresztnévfelvételt előbb el kell intéznem vagy ezt is felvehetem az asszonynévvel együtt esküvőkor? Mert így csak egyszer kellene papírokat cserélnem. Például: Kiss Borbála, ebből szeretnék Horváth-Kiss Borbála Anita lenni. Szerintetek örülni fog a második keresztnevemnek?
2010. szept. 19. 10:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mert sokba kerül és nem csak anyagilag. Becézni becézhet bárhogy, nem? És esélytelen, hogy az esküvőn hallja először...Be kell menned az anyakönyvi hivatalba, kérvényezned kell a névváltoztatást. Nem tudom mennyi rá az illeték. Ha megvan, le kell cserélned az összed iratodat ha jól emlékszem 15 napon belül. Utána azokkal az iratokkal bemenni újra az anyakönyvi hivatalba és bejelenteni a névváltoztatást. A házasságkötés után, ha a neved megváltozik - X-né leszel pl, akkor az egész procedúrát ismételheted-bár azért már nem kell fizetned. Mindez nem egy nap lesz, 30 napos határidővel dolgoznak a hivatalok. Ne mondd, hogy ennek van értelme...

Miért nem elég, ha csak becéz azon a néven?

2010. okt. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem baj ha nem érted, de attól még nem kellene hülyeségnek nyilvánítani.
2010. okt. 13. 14:06
 13/16 anonim ***** válasza:
32%
Rendben, elnézést, de ott volt előtte a szerintem...
2010. okt. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem is a szerintemmel vagy a véleményeddel van gond, hanem a megfogalmazással. Azért mert valamivel nem értek egyet, még nem mondom rá, hogy hülyeség. Mindegy, kár itt stílusbneli finomságokat várni, ez nem az az oldal.
2010. okt. 13. 17:21
 15/16 anonim válasza:
Ha egy húzásra szeretnéd megoldani a kérdést, akkor sajnos nem úszod meg, hogy előbb megtudja, mint az esküvőn. Az Anita nagyon jó név, én is felvettem, és nem bántam meg. Biztos örül a párod neki, de ha felveszed, inkább magad miatt tedd! Nem mindig találják el a szülők az ember nevét, persze az irántuk való tiszteletből azért azt is megtarthatod. Én nem tettem, mert iszonyúan utáltam, és sosem éreztem a magaménak. A mostani nevem viszont passzol hozzám, és sokkal jobban tükrözi a személyiségemet. A névváltoztatás illetéke 10000 forint, és 60 nap, amíg elbírálják a kérelmed. Sok sikert!
2011. ápr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező! Mi lett? Megváltoztattad a neved? (Szerintem nem hülyeség, sőt, egyszer élünk, miért ne csinálhatnánk néha hasonlót? :-) )
2015. máj. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!