Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kettős névváltoztatás és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kettős névváltoztatás és második keresztnév, hogy lehet ezt megcsinálni? Örülni fog neki?

Figyelt kérdés
Esküvőkor felveszem a férjem vezetéknevét, eddig oké. Viszont szeretném meglepni azzal, hogy felveszek egy msáodik keresztnevet, azt a nevet, ahogy ő megismert, de eddig az nem volt a hivatalos keresztnevem és szeretném, ha ezt csak az esküvőn hallaná először.A keresztnévfelvételt előbb el kell intéznem vagy ezt is felvehetem az asszonynévvel együtt esküvőkor? Mert így csak egyszer kellene papírokat cserélnem. Például: Kiss Borbála, ebből szeretnék Horváth-Kiss Borbála Anita lenni. Szerintetek örülni fog a második keresztnevemnek?
2010. szept. 19. 10:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy kötöttek a lehetőségek, hogy mit kezdhetsz a neveddel az esküvő kapcsán. szerintem a 2. keresztnév felvétele külön ügy kell legyen...
2010. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem teheted meg egyszerre. Ha azt akarod, hogy a második keresztneved elhangozzon az esküvőn, először név változtatást kell kérned: Kiss Borbáláról Kiss Borbála Anitára. Csak így lehet a férjezett neved Horváth-Kiss Borbála Anita.

MIvel nem ismerjük a jövendőbelid, nem tudhatjuk, hogy örülni fog-e a második keresztnév felvételének.

2010. szept. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tudom, hogy nem ismeritek, csak azért az embernek van képzelőereje, el tudja képzelni, hogy ő vagy a párja örülne-e ilyennek.
2010. szept. 19. 12:11
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem örülne.

De még az esküvői névváltoztatás előtt fel kell venned, ha az esküvőn hallani akarod. De nagyon sokba fog kerülni: a névváltoztatás díja (csak a házassági ingyenes), az irataid lecserélése, majd házasság után ismét az iratok lecserélése.

(Szerintem egyben nem tudod lecserélni, mert az előzmény nem fog stimmelni a házasságival.)

Szerintem nem ér ennyit az egész.


Mondjuk az elgondolkodtató, miért nem ez igazi neveden ismert meg. Hacsak nem társkeresőről van szó, de az álnevemet én biztos nem venném fel.

2010. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Semmi elgondolkodtat nincs benne, nem kell semmi titokra gondolni. Van egy név, ami nekem nagyon tetszik, becenévként használom évek óta, ő ezen a néven ismert meg. Felvettem volna valószínűűleg nélküle is, de így dupla ok:) Azt nem lehet, hogy nem sokkal előtte veszem fel (pár hét), addig nem cserélek papírokat és esküvő után cserélem csak le az irataimat.
2010. szept. 19. 13:39
 6/16 anonim ***** válasza:

Van képzelőerőnk. Az én férjem nem örülne. Igaz a saját nevemen ismert meg, úgy is szólít,de feleslegenek tartaná, és felesleges pénzkidobásnak, mint ahogy én is.

Lehet, hogy a te barátod más, és ő örülne neki.

Van olyan ismerősöm, akit senki nem szólít az anyakönyvezett nevén, mindenki másik keresztnéven szólítja, de ő sem tartja fontosnak, hogy megváltoztassa a nevét.

2010. szept. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

én erre az anyakönyvvezetőnél kérdeznék rá, bemennék



mert ha előtte felveszed a 2. keresztnevet, de iratot nem cserélsz, akkor ott a helyszínen nem ugyanaz a neved, mint bejelentkezéskor---meghát ha nem szerepel még hivatalos iraton a neved, akkor hogy olvasná fel azt a nevet az anyakönyvvezető...?


hivatalokban kéne ezügyben érdeklődni, ha komolyan szeretnéd


ha csupa + dolog kapcsolódik a vőlegényed fejében a másik névhez, biztos örülne

2010. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
ja, és lemaradt: az 1. névváltoztatás ingyenes! a házassági szintén.
2010. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A keresztnevedet kell először megváltoztatnod. De a névváltoztatást be kell jelentened az anyakönyvvezetőnél még jóval a házasságkötés előtt. Szerintem hülyeség amit kitaláltál.
2010. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Miért lenne hülyeség?
2010. okt. 12. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!